Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Premium Mobile

Premium Mobile w czołówce bilansu przenosin – znowu!

Premium Mobile już od dłuższego czasu zyskuje najwięcej nowych klientów. Różnica między tymi, którzy od niego odchodzą, a tymi, którzy przychodzą jest cały czas na plus. Czy przekłada się to na wyniki finansowe? Czy sukces tego MVNO, można porównywać z wynikami wielkich operatorów komórkowych? Co kryje się za powodzeniem Premium Mobile? W ogniu czasem kłopotliwych pytań stanął wiceprezes Premium Mobile – Dariusz Chlastawa. Wywiad z nim zamieszczony został w Dzienniku Gazety Prawnej. Okazuje się, że miejsce Premium Mobile w czołówce przenosin nie jest w żadnej mierze przypadkowe. To wynik dobrze opracowanej i przemyślanej strategii.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Premium Mobile w czołówce z 15 tys. nowych klientów

W II kw. 2018 roku Premium Mobile zyskał 15 tys. nowych klientów. W tym samym okresie Play, mający w ogólnym rozrachunku ujemny bilans, przyjął ich 120 tys. Czy da się w ogóle porównać wyniki tych operatorów? Wiceprezes Premium Mobile odnosząc się do tej kwestii, zwrócił uwagę na jeszcze jedną ogromną różnicę. Podkreślił, że Play zatrudnia tysiące pracowników, podczas gdy u nich pracuje tylko 120 osób. Nakłady na reklamę też są zupełnie nieporównywalne. Mimo ogromnej różnicy w tych dziedzinach, Premium Mobile zyskuje tylko niecałe 10 razy mniej klientów. Co więcej, zaznaczył, że rynek klientów przenoszących numery jest wielki i Premium Mobile zamierza przejąć jego część. Póki co, trzeba przyznać, że firma konsekwentnie realizuje swój zamiar. Na ten moment Premium Mobile ma już prawie 115 tys. kart SIM.

Skąd taki sukces?

Co jest powodem takiego sukcesu w przyciąganiu nowych klientów?  Wiceprezes podkreśla:

“To się udaje dzięki prostocie naszej oferty, niezawracaniu klientom głowy czymkolwiek, niewysyłaniu im niepotrzebnych materiałów marketingowych, spamu. Traktujemy naszych klientów po ludzku, bez biurokracji. Gdy przychodzi do nas zdenerwowany klient, zapraszam go do siebie i wychodzi z załatwioną sprawą.”

Gdzie najtaniej

Umowy bezterminowe w Premium Mobile

Nie da się ukryć, że solidnym atutem oferty Premium Mobile jest też możliwość podpisania umowy bezterminowej. Klienci pozostają z operatorem dlatego, że chcą, a nie muszą. Sami doskonale wiemy jak frustrujące bywa podpisanie umowy na 24 miesiące i obserwowanie jak już po roku, pojawiają się znacznie lepsze oferty, które jednak nie będą dla nas dostępne przez kolejny rok. Może to prowadzić do takiego niezadowolenia, że kiedy tylko można, zmienia się operatora. Wiceprezes Chlastawa uważa, że umowy długoterminowe to błąd. I trudno się z nim nie zgodzić…

Premium Mobile - Abonament Freedom i zawsze No Limit

Premium Mobile w czołówce, a jak finanse?

Jak sukces wirtualnego operatora przekłada się na finanse? Choć zeszły rok firma zamknęła ze stratą netto w wysokości 16,4 mln zł, to w lipcu tego roku ‘operacyjnie wyszła na czysto’. Oznacza to, że przychody przewyższyłyby koszty, gdyby nie zwiększanie bazy abonenckiej, które wiąże się z koniecznością inwestowania kolejnych środków. Wiceprezes podkreślił, że normą jest ponoszenie kosztów i strat w pierwszym okresie działania firmy i Premium Mobile też jest na to przygotowane. Mimo planowanych inwestycji, według przewidywań za niewiele ponad rok, powinno stać już niezależne finansowo.

Abonament rodzinny – gdzie?

Chociaż więc straty poniesione w ciągu poprzednich dwóch lat przekroczyły wartość kapitału zapasowego firmy, nie było to dla niej zagrożeniem. Dodatkowe środki wniósł Zygmunt Solorz, ale Pan Chlastawa wyraźnie podkreśla, że gdyby tego nie zrobił, to kapitał wnieśliby dotychczasowi właściciele. Zwłaszcza, że koszty i rozwój firmy następują zgodnie z biznesplanem. Na ten moment zgodnie z zapewnieniami wiceprezesa, firma nie ma żadnego kredytu i nie ma też potrzeby szukania dodatkowych środków.

O Premium Mobile w czołówce słowa końcowe

Premium Mobile nie jest jednym z tych operatorów, którzy pojawiają się na chwilę, żeby zaraz potem zamknąć działalność. Firma ma dobrze przemyślany plan działania i trzyma się go, co skutkuje stałym wzrostem. Nie boimy się więc o to, że za chwilę zamknie podwoje i zawiedzie dotychczasowych klientów.

Z całą pewnością trzeba też docenić naprawdę dobrze skrojoną ofertę, która ma wiele atutów. I nie jest to jedynie niska cena. Dlatego warto dowiedzieć się o niej więcej!

Internet w domu – najlepsze oferty

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *