Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najlepszy wyświetlacz

Jaki smartfon ma najlepszy wyświetlacz i najgorszy zasięg LTE?

iPhone Xs MAX! To właśnie ten telefon dostał najlepszy wyświetlacz według DisplayMate. Jeszcze przed jego pojawieniem się na rynku, to Samsung Galaxy Note 9 był smartfonem z najlepszym wyświetlaczem, ale nie długo cieszył się tryumfem. Zaraz po testach wykonanych na największym rywalu, Samsung musiał ustąpić mu miejsca. Za to zarówno iPhone’a Xs MAX, jak i  jego mniejszy brat – iPhone Xs – już zasłynął problemami z zasięgiem LTE i WiFi 5GHz. Jak widać nie można mieć wszystkiego 😉

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Najlepszy wyświetlacz iPhone’a Xs MAX

DisplayMate po dokładnym zbadaniu wyświetlacza iPhone’a Xs MAX na wszelkie sposoby, orzekł, że jest doskonale skalibrowany pod kątem kolorów. Otrzymał najwyższe możliwe odznaczenie A+ i nagrodę DisplayMate Best Smartphone Display Award. Tym samym zgarnął pierwsze miejsce na podium i wypchnął  Samsunga na drugie.

Dla rodziny? Abonament

Niestety ten sam Xs MAX a także mniejszy i tańszy iPhone Xs stał się sławny nie tylko dzięki jakości wyświetlacza, ale też przez problemy z zasięgiem LTE i WiFi 5GHz. W Stanach zaczęły się reklamacje. Sytuacja wygląda trochę jak powtórka z rozrywki. Osiem lat temu iPhone’y 4 miały poważny problem z zasięgiem mimo świetnej anteny. Okazało się, że kiedy użytkownik bierze telefon do ręki, zmienia parametry jej działania. Całą tę farsę nazwano antennagate. Ostatecznie producent najpierw uświadomił klientom, jak mają trzymać swoje iPhone’y, żeby nie przeszkadzać w pracy antenie, a koniec końców rozesłał darmowe etui, które usuwało problem.

antennagate

A co jest przyczyną obecnych problemów? Okazuje się, że najprawdopodobniej znowu jest to antena. W nowych iPhone’ach zastosowano modem LTE (klasy 1 Gbit/s) oraz antenę 4×4 MIMO. Dzięki nim LTE miało śmigać, a zasięg miał być lepszy niż u poprzednika. Niestety wcale tak się nie stało. Powstało już sporo teorii o możliwych przyczynach, ale wydaje się, że najwięcej sensu ma ta, która kieruje uwagę na antenę. Okazuje się, że pomiary prowadzone przez Federalną Komisję Łączności podczas certyfikacji telefonów, pokazały, że ich anteny mają ujemny zysk energetyczny, co może przekładać się właśnie na słaby zasięg i gorszą prędkość.

Domowy internet stacjonarny – ranking ofert

Cóż, z pewnością nawet najlepszy wyświetlacz nie zrekompensuje takich problemów… Nie w telefonie za 7000 zł…

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *