Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iPhone Xs

iPhone Xs, Xs Max i XR już po premierze

Z niecierpliwością czekaliśmy na oficjalną prezentację nowych dzieł Apple i w końcu nasze czekanie dobiegło końca. Wczoraj iPhone Xs, Xs Max i XR miały swoją premierę. Dla nas oznacza to, że już nie ma znaków zapytania. Wszystkie można zastąpić kropką, a nawet wykrzyknikiem. Zobaczcie więc, garść danych technicznych i informacje o cenach nowych iPhone’ów oraz o tym, kiedy możemy spodziewać się ich w Polsce.

Porównanie ofert

iPhone Xs i Xs MAX – dane

Pierwszym z nowej trójki będzie bezpośredni następca iPhone’a X – iPhone Xs. Co o nim wiemy? Wiemy, że ma ekran o przekątnej 5,8 cala i że został wykonany w technologii OLED (zagęszczenie pikseli 458 ppi). Zastosowana przez Apple znana już Super Retina wspiera technologię 3D Touch. A sam ekran wspiera też HDR. Oprócz tego wyświetlacz jest pokryty powłoką oleofobową, odporną na odciski palców.

iphone xs i xs max

Nowe iPhone’y będą miały wodo- i pyłoodporną (IP68), pokrytą szkłem. Według zapewnień producenta, ma to być najbardziej wytrzymałe spośród stosowanych do tej pory. Urządzenia będą miały obudowę w kolorze złotym, srebrnym i gwiezdna szarość.

iPhone Xs i Xs MAX – procesor

iPhone Xs dostał nowy, szybszy i wydajniejszy procesor. Jest to układ A12 Bionic, wykonany w procesie technologicznym 7m. Tworzy go 6-rdzeniowy CPU i 4-rdzeniowy GPU. W sumie mamy tu 6,9 mln tranzystorów. Pośród 6 rdzeni procesora 4 są energooszczędne (o 50 % mniej zużycia energii), a 2 bardziej wydajne (taktowanie 2,49 GHz). Prędkość nowego iPhone’a powinna więc być naprawdę imponująca. Także w kwestii grafiki jest postęp. Cztery rdzenie, o których wspominaliśmy, poprawią wydajność o 50%. Do  tego wszystkiego Apple dodał dedykowany 8-rdzeniowy komprocesor mający służyć uczeniu maszynowemu. Żeby nieco ogarnąć moc nowego urządzenia, podkreślmy, że będzie ono w stanie wykonać 5 trylionów operacji na sekundę. Po prostu wszystko w tym telefonie będzie działało lepiej i szybciej, a maszynowe uczenie poprawi także pracę asystenta Siri, umożliwiając mu chociażby tworzenie “makr”, dzięki którym złożone akcje będziemy mogli wywołać jednym słowem. Także wirtualna i rozszerzona rzeczywistość zyskają nową jakość.

iphone xs procesor

iPhone Xs i Xs MAX – aparaty

Czas teraz na aparaty. I tu też mamy zmiany na jeszcze lepsze. Z tyłu Apple zastosował podwójny aparat z matrycami 12 MP i z dwoma różnymi obiektywami. Jeden jest szerokokątny, drugi to teleobiektyw. Pierwszy obiektyw ma piksele wielkości 1,4 μm, przysłonę f/1.8 i zapewnia optyczną stabilizację obrazu. Drugi ma przysłonę f/2.4 i daje 2-krotny zoom optyczny. Oba obiektywy składają się z 6 elementów.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

nowe iphone'y aparat

Z przodu natomiast mamy 7 MP aparat, przysłonę f/2.2 i szybszy niż u poprzednika sensor. Aparat zyskał nową funkcję Smart HDR. Dzięki niej możemy kontrolować stopień rozmycia tła.

iPhone XS i Xs Max tło

Wszystkie te dane dotyczą także iPhone’a Xs MAX, który będzie się różnił od Xs jedynie wielkością. Xs MAX dostanie bowiem ekran o przekątnej 6,5 cala.

Ważną informacją jest to, że nowe iPhone’y będą korzystać z eSIM. Jedynie do Chin trafią w wersji Dual SIM.

iPhone Xs i Xs MAX – ceny

Obu urządzeń możemy się spodziewać w Polsce dopiero po 28 września. A oto jakie ceny dostaną te iPhone’y:

  • iPhone Xs (64 GB) – 4 979,00 zł
  • iPhone Xs (256 GB) – 5 729,00 zł
  • iPhone Xs (512 GB) – 6 719,00 zł
  • iPhone Xs Max (64 GB) – 5 479,00 zł
  • iPhone Xs Max (256 GB) – 6 229,00 zł
  • iPhone Xs Max (512 GB) – 7 219,00 zł

iPhone XR – dane

Najtańszą wersją jest iPhone XR. W przeciwieństwie do poprzedników w tym iPhone’ie Apple w tym modelu zastosował wyświetlacz LCD (326 ppi) zamiast OLED. Mamy tu też Liquid Retinę zamiast Super Retiny. Jeśli chodzi o wielkość, XR będzie miał przekątną 6,1 cala. Jego obudowa została wykonana z aluminium, za to dostępna będzie w szerszej gamie kolorów niż droższe iPhone’y (czerwony, żółty, biały, koralowy, czarny i niebieski).

iphone XR

Na szczęście nie zgodnie z plotkami XR dostał taki sam procesor jak droższe rodzeństwo. To jest bardzo dobra wiadomość!

Abonament Rodzinny – zestawienie ofert

Jeśli chodzi o aparaty, to z tyłu nie mamy podwójnej, ale pojedynczą kamerkę 12 MP z szerokokątnym obiektywem, o świetle f/1.8 z 5-krotnym zoomem cyfrowym i optyczną stabilizacja obrazu. Choć aparat nie jest podwójny ma naprawdę spore możliwości.

Z przodu natomiast mamy 7 MP, ze światłem f/2.2. Mamy tu automatyczną stabilizację obrazu, udoskonalony efekt bokeh i kontrolę głębi ostrości.

iPhone XR ceny

Do regularnej sprzedaży w Polsce tańszy iPhone trafi dopiero od 26 października. Oto jakich cen możemy się spodziewać:

  • iPhone XR (64 GB) – 3 729 zł
  • iPhone XR (128 GB) – 3 999 zł
  • iPhone XR (256 GB) – 4 479 zł

Jak widać tańszego Apple’a nadal trudno nazwać wersją budżetową… A może jesteście innego zdania?

Tak czy inaczej, chętnie zobaczymy wyniki wszelkich niezależnych testów prędkości wszystkich nowych iPhone’ów!

Domowy Internet – gdzie najtaniej?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *