Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

ładowarki słoneczne

Ładowarki słoneczne, czyli darmowe ładowanie nie tylko latem

Ładowanie telefonu jest koniecznością. Nawet jeśli trwa krótko i tak bywa, że zapomnimy się doładować i… klapa. Żeby się w takiej sytuacji poratować, kupujemy powerbanki. Ale co jeśli i powerbank zapomnimy naładować? Nie mówcie, że to się nie zdarza. Ale i z takiej sytuacji okazuje się, że można wyjść obronną ręką. Z pomocą przychodzą ładowarki słoneczne (ładowarki solarne) albo solarbanki.

Ranking ofert

Ładowarki słoneczne – jak wybierać?

Ładowarki słoneczne, jak sama nazwa wskazuje, działają wykorzystując energię słoneczną. Teraz pewnie powiecie, że latem to może i się sprawdzają, ale co z zimą? Zima w Polsce równa się brak słońca. Faktycznie najefektywniej ładowarki solarne działają latem, ale! DOBRE ładowarki słoneczne przydadzą się przez cały rok. Tyle, że ładowanie będzie trwało nieco dłużej.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

To jak wybrać taką dobrą ładowarkę słoneczną? Pierwsza ważna rzecz to moc wyjściowa, która przekłada się na szybkość ładowania telefonu. Nawet jeśli nie jest podana bezpośrednio, można ją wyliczyć samemu, korzystając z danych o napięciu (zwykle 5 V) i natężeniu. Przy napięciu równym 5 V i natężeniu 1 A, otrzymamy moc 5 W. W lepszych modelach natężenie wynosi 2,1 A, a wtedy (5 V x 2,1 A) moc to 10,5 W. I oczywiście im więcej, tym lepiej. Zwróćcie jednak uwagę, czy dane nie dotyczą ładowania z wbudowanego akumulatora, zamiast z panelu fotowoltaicznego.

Druga ważna sprawa – ładowarka solarna powinna mieć więcej niż jeden port USB. To umożliwi Wam naładowanie dwóch telefonów jednocześnie. Jeśli jednak korzystacie tylko z jednego, możecie tę kwestię pominąć. Wystarczy Wam wtedy jeden port.

Internet Światłowód? Najlepsze oferty

Trzecim punktem, na jaki warto zwrócić uwagę jest wyraźny wskaźnik poziomu naładowania. Najlepiej sprawdza się po prostu mały wyświetlacz, którzy pokaże Wam w cyfrach lub ilością palących się w rządku diod na ile ładowarka jest naładowana.

solarbank

Ważne jest też przyjrzenie się na ile solidnie wykonana jest ładowarka, której zakup rozważamy. Te małe urządzenia nosimy przy sobie w różne miejsca i dobrze, żeby wszystkie nasze wyprawy przetrwała będąc w pełni sprawna i nie rozlatując się po tygodniu użytkowania. Bierzcie więc pod uwagę wytrzymałość obudowy.

Ładowarki słoneczne – ceny

No i zostało ostatnie, ale nie najmniej istotne – cena! Ładowarki słoneczne, bądźcie tego świadomi, są zwykle nieco droższe od tradycyjnych powerbanków. Nic dziwnego, umożliwiają ładowanie telefonu wszędzie i do tego za darmo. Ceny wahają się od 80 zł do nawet 400. Mogą też mieć różną postać (tak to nazwijmy). Np. plecaka z panelem do ładowania… My oczywiście zachęcamy do robienia zakupów z głową i wybierania dobrej jakości w dobrej cenie.

Abonament dla rodziny? Najlepsze oferty

A może macie jakieś sprawdzone solarbanki lub ładowarki słoneczne, które Waszym zdaniem są godne polecenia?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *