Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

galaxy s10

Co już wiemy o Galaxy S10? Całkiem sporo…

Do premiery Galaxy S10 pozostało jeszcze sporo czasu, mimo to przecieków na temat oczekiwanego flagowca Koreańczyków nie brakuje. Dzięki nim, wiemy już całkiem sporo na temat budowy i parametrów nowego urządzenia. Trzeba przyznać, że są obiecujące. Jeśli okażą się prawdziwe, to razem z nimi Samsung wprowadzi nieco nowinek technologicznych, na zwykle czekamy najbardziej. Bo, że ładniejszy, że ma trochę lepszy czytnik to już za mało. Teraz oczekujemy przełomów. Czego w takim razie możemy spodziewać się po nowych flagowcach Samsunga?

Gdzie najtaniej

Galaxy S10 – świetne wyświetlacze

Nowe Samsungi maja ukazać się w trzech wersjach. Każda z nich będzie miała świetnej jakości wyświetlacz (AMOLED o rozdzielczości QHD+). W tej najmniejszej ekran będzie miał 5,8 cala i co ważne nie będzie zakrzywiony. Dla niektórych to zaleta, inni wolą zaoblone ekrany. Ci drudzy będą mogli się takim cieszyć w nieco droższej wersji S10. Natomiast S10+ dostanie ekran znacznie większy od poprzedników (6,44 cala). Najprawdopodobniej też będzie miał zakrzywienia po bokach. Co ważne, aż 93,4% tego sporego ekranu będzie zajmował wyświetlacz. Uczyni to z nowego Samsunga prawdziwy bezramkowiec. Oznacza to, że możemy się spodziewać skanera linii papilarnych w ekranie.

Domowy internet Najtaniej?

Smartfony będą dostępne w kolorach: czarnym, białym, żółtym i zielonym. Samsung przekonał się też do gradientów i one także znajdą się w ofercie, choć nie wiemy jeszcze jak dokładnie będą wyglądały. A co do wyglądu właśnie, zapowiada się dość ciekawie, zwłaszcza w najdroższej wersji. Zdaje się, że producent umieści podwójne oczko apartu do selfie (8 + 5 Mpix) w prawym, górnym rogu urządzenia. Niektórych przeraża taki brak symetrii, ale muszę przyznać, że mnie osobiście absolutnie nie przeszkadza. Mimo to, całkowite przeniesienie kamerki z wyświetlacza byłoby znacznie bardziej efektownym rozwiązaniem.

galaxy s10 plus

Galaxy S10 – garść nowinek technicznych

Wspomniałam na początku, że nowy flagowiec Samsunga ma przynieść ze sobą pewne nowości. Oczekujemy tego zwłaszcza po ostatnich Galaxy S9. Smartfony co prawda świetne, ale nic nowego…  Galaxy S10 ma dostać zdecydowanie lepsze aparaty niż poprzednik. Zdaje się, że producent będzie pretendował do roli lidera w tej dziedzinie. A pobić Huawei’a nie będzie łatwo. Czekamy więc na nowe rozwiązania w tym zakresie.

Ponadto bardzo możliwe, że w swoim smartfonie producent zastosuje ultradźwiękowy skaner linii papilarnych w ekranie. Jeśli dopracuje technologię, może się okazać, że będzie to najlepszy skaner na rynku. Jednak niezależnie od tego na co ostatecznie zdecyduje się Samsung, w najtańszej wersji znajdziemy jedynie standardowy czytnik umieszczonego na tyle.

Galaxy S10 – aparaty

Wróćmy jeszcze na chwilę do aparatów. Według przecieków, Galaxy S10 i S10 + dostaną z tyłu potrójne kamerki o konfiguracji:

  • 16 MP – obiektyw 120 st.
  • 12 MP, f/1.5 – f/2.4 – obiektyw szerokokątny,
  • 12 MP, f/2.4 – teleobiektyw.

Niestety najtańsza wersja zostanie wyposażona nawet nie w podwójny, ale w pojedynczy aparat (12 MP, f/1.5 – f/2.4 obiektyw szerokokątny).

Galaxy S10 – jaki procesor?

A jaki procesor będzie napędzał nowe flagowce? Z tego, co wiemy S10 będzie dostępny w dwóch wersjach, ze Snapdragonem 8150 i Exynosem 9820. Do Polski trafi jednak tylko wersja z Exynosem. Procesor ma być wykonany w procesie litograficznym 7 nanometrów. W przypadku najtańszej wersji, zdaje się, że decyzja jeszcze nie zapadła. Słychać głosy o Snapdragonie 845. Nie byłby to chyba najlepszy pomysł, ale nie da się wykluczyć, że właśnie on przejdzie. Zobaczymy…

Porównanie ofert abonamentowych bez telefonu

Co istotne Galaxy S10 będzie dostępny z nową nakładką One UI, której wielu jest bardzo ciekawych. Wiemy też, że flagowce mają wspierać 5G i zostać wyposażone w aż 12 GB RAM-u. Trudno powiedzieć dlaczego producent zdecydował się na aż tyle. Być może bliżej premiery dowiemy się więcej.

Wiemy natomiast, że S10+ dostanie baterię o pojemności 3700 mAh z możliwością szybkiego i indukcyjnego ładowania.

Galaxy S10 – ceny

Tym, co zwykle budzi wielkie emocje, kiedy mowa o flagowych modelach są rzecz jasna ceny. Póki co, nie znamy szczegółów. Natomiast po sieci krąży informacja, że najtańsza wersja S10 ma się wiązać z wydatkiem 650-750 dolarów. I mówimy tu o wersji z 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Do sprzedaży trafią też wersje 6/54 GB i 6/128 GB.  Na więcej informacji musimy  jeszcze poczekać.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *