Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańsze sieci komórkowe grudzień

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018

Nadszedł grudzień. Mrozy już się zaczęły, do pełni zimy brakuje jeszcze tylko śniegu. A kiedy za oknami zimno i ciemno wielu chętnie ograniczyłoby wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Oczywiście pomijam fanów sportów zimowych. Im zimy nigdy dość… Ale dla tych, którzy siedzą właśnie w domu z kubkiem gorącej herbaty w ręku, przygotowaliśmy nasze nowe zestawienie: Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018. Skoro macie teraz chwilę czasu, to rzućcie okiem na najkorzystniejsze cenowo oferty różnych operatorów.

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018

W dzisiejszym porównaniu umieściliśmy po trzy najlepsze oferty w takich kategoriach jak:

  • Najtańszy abonament Duet,
  • Najtańszy abonament bez telefonu,
  • Najtańszy abonament no limit,
  • Najtańszy abonament z telefonem,
  • Tanie oferty na kartę,
  • Najlepszy internet domowy.

No to zaczynamy!

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018: abonament DUET

Operator

Taryfa

Cena (łącznie)

Pakiet danych

Oferta

1. Premium Mobile

Freedom dla Dwojga

34,80 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

2. Lajt Mobile

Lajt Duet

35,99 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

3. Nju Mobile

Freedom PL

38,00 zł

10 – 30 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

Wybierając najtańszy abonament typu DUET uwzględnialiśmy tylko te oferty, w których obie osoby dostaną nielimitowane rozmowy, SMS-y i przynajmniej po 2 GB internetu. Zdecydowanym numerem jeden jest tutaj Premium Mobile. Za łącznie 34,80 zł mamy nie tylko nielimitowane połączenia i SMS-y, ale też aż po 10 GB na głowę. To naprawdę sporo za tak małe pieniądze. Za osobę wyjdzie nam 17,40 zł. Do tego umowę podpisujemy na czas nieokreślony. Niewiele drożej bo 35,99 zł zapłacimy za dokładnie to samo w Lajt Mobile. Miejsce trzecie zajęło Nju Mobile, które oferuje w cenie 38,00 zł dwa abonamenty z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami, a do tego pakiet 10 GB do współdzielenia. Pakiet rośnie wraz ze stażem do ostatecznie 30 GB. U tego operatora też podpisujemy umowę na czas niepokreślony.

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018: abonament bez telefonu

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet Danych

Oferta

1. Multimedia

MultiMEDIA BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Wybierając najtańszy abonament bez telefonu także braliśmy pod uwagę oferty zawierające nielimitowane połączenia, SMS-y i przynajmniej 2 GB internetu. Według tych kryteriów zdecydowanie najtańszym, a do tego zdaje się najlepszym abonamentem jest ten oferowany przez Multimedia. A ramach taryfy Multimedia BIS za jedyne 14,99 zł dostajemy nielimitowane połączenia, SMS-y oraz dodatkowo MMS-y i 2 GB internetu. Te MMS-y to naprawdę wyjątek na tle ofert do 20 zł. Jedyną wadą oferty jest konieczność podpisania na nią umowy na pełne 24 miesiące. Drugie miejsce przyznaliśmy NAU Mobile za Plan Zielony. W cenie 16,60 zł operator zmieścił nielimitowane rozmowy, SMS-y i 3 GB internetu. Umowę natomiast możemy podpisać już nie na 24, a na 12 miesięcy. Trzecie miejsce zajęło Premium Mobile z ofertą za 16,70 zł. Obejmuje ona dokładnie to samo co Plan Zielony. Jednak wielkim atutem oferty Premium Mobile jest to, że umowę podpisujemy na czas nieokreślony.

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018: abonament no limit

Operator

Pakiet Danych

Cena

Oferta

1. NAU Mobile

20 GB

24,50 zł

Mobilny Ranking klik

2. Multimedia

20 GB

24,99 zł

Mobilny Ranking klik

3. Plush

15 GB

25,00 zł

Mobilny Ranking klik

Czym jest abonament no limit, nie trzeba chyba tłumaczyć. Mamy w nim nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i jak najwięcej GB-ów do wykorzystania. Liderami tego zestawienia są kolejno NAU Mobile, Multimedia i Plush. NAU Mobile za 24,50 zł oferuje wszystko nielimitowane i 20 GB internetu. To naprawdę bardzo dobry abonament. Jedyną jego wadą jest konieczność podpisania umowy na 12 miesięcy. Choć to i tak zawsze mniej niż 2 lata.

Dokładnie taką samą ofertę znajdziecie w Multimediach. Jest jednak droższa o 0,49 zł i umowę trzeba podpisać na pełne 24 miesiące. Na trzecim miejscu jest Plush w abonamentem za 25,00 zł. Mamy tutaj dwa warianty do wyboru. Możemy podpisać umowę na 24 miesiące i wtedy dostajemy wszystko nielimitowane i 15 GB internetu, a do tego pakiet Social free i YouTube za darmo na 3 miesiące (potem po 10 GB na YT). Możemy tez podpisać umowę bezterminową. Wtedy mamy także wszystko nielimitowane, pakiet Social free, 10 GB miesięcznie na YouTube i 10 GB internetu, które rosną wraz ze stażem. Po 2 miesiącach mamy już 12 GB, po 6 miesiącach 14 GB, po roku 16 GB, a po 2 latach 20 GB. Rozwiązanie proponowane przez Plusha wydaje się bardzo rozsądne. Każdy może wybrać wariant, który mu pasuje bardziej i wszyscy są zadowoleni.

tanie oferty gsm

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018: abonament z telefonem

Operator

Pakiet Danych

Abonament

(z ratami)

Oferta

1. RBM

10 GB

49,00 zł

2. Plush

15 GB

25,00 zł

(29,00 zł)

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę

3. Orange

10 GB

49,99 zł

(101,99 zł)

Choć na telefon w abonamencie decyduje się coraz mniej osób, to jednak warto wiedzieć u jakiego operatora zapłacimy za niego najmniej. W zestawieniu uwzględnialiśmy ceny tego samego smartfona we wszystkich sieciach, był to Samsung Galaxy A6+. Ten telefon najtaniej udostępnia Red Bull Mobile. Na start trzeba za niego zapłacić 796 zł, ale potem płacimy już tylko za abonament 49 zł miesięcznie. W sumie za Samsunga razem z abonamentem zapłacimy przez 2 lata 1972 zł.

Na drugim miejscu jest Plush. Niestety u tego operatora na naszego Samsunga trzeba jednorazowo wydać 1299 zł. Za to potem płacimy raty w wysokości symbolicznych 4 zł miesięcznie. W sumie za telefon z abonamentem zapłacimy 1995 zł. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w ramach abonamentu dostajemy większy pakiet internetu i kilka dodatków, których nie ma w RBM. Na trzecim miejscu mamy Orange. Przy abonamencie za 49,99 zł za Galaxy A6+ nie płacimy na start ani złotówki. Jednak później co miesiąc opłacamy raty w wysokości 52 zł. Po 2 latach na całość wydamy 2447,76 zł.

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018: oferty na kartę

Operator

Cena

Pakiet Danych

Oferta

1. a2mobile

19,90 zł

No limit (lejek po 5 GB)

oferty na kartę bez telefonu

2. Lajt Mobile

19,99 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

3. Lycamobile

25,00 zł

35 GB

oferty na kartę bez telefonu

Szukając najtańszych ofert na kartę znowu przyjęliśmy pewne kryteria. Wybieraliśmy spośród takich, które obejmują nielimitowane połączenia, SMS-y, przynajmniej 10 GB i kosztują do 30 zł. Najtańsza oferta spełniająca powyższe kryteria należy do a2mobile. Kosztuje tylko 19,90 zł za 30 dni. Jeśli chodzi o pakiet internetu jest tu pewien haczyk. Otóż na pełnej prędkości dostajemy tylko 5 GB, potem do 10 GB możemy korzystać z sieci z prędkością do 3 Mb/s. Od 10 GB nakładany jest kolejny lejek i internet zwalnia do 1 Mb/s, a od 15 GB mamy już tylko 512 kb/s. Poza tym ta oferta nie zawiera nielimitowanych MMS-ów. Na otarcie łez operator dorzuca darmowy transfer na aplikacje społecznościowe i bezpłatne WiFi Calling.

Mimo to wielu osobom może się bardziej spodobać droższa jedynie o 0,09 zł oferta Lajt Mobile. Ten operator w cenie 19,99 zł za 30 dni daje nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i pakiet 10 GB. Trzecie miejsce zajęło Lycamobile z ofertą za 25,00 zł. Za te pieniądze mamy na 30 dni nielimitowane połączenia, SMS-y i pakiet aż 35 GB. Niestety cena nie obejmuje MMS-ów. Nowi klienci objęci są promocją, dzięki czemu za pierwsze 30 dni płacą tylko połowę ceny, czyli 12,50 zł.

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018: internet domowy

Operator

Cena

Oferta

1. UPC

59,99 zł

Najtańszy abonament internet domowy

2. Vectra

59,99 zł

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

3. Orange

49,99 zł

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

Jeśli chodzi o internet domowy, wybieraliśmy spośród ofert o prędkości do 300 Mb/s. Na pierwszym miejscu umieściliśmy UPC, które oprócz samego internetu daje też modem Connect Box z WiFi, instalację za 1 zł i darmowe 29 kanałów telewizyjnych oraz pakiet HBO GO na miesiąc gratis. Co więcej, na ten moment trwa promocja, w ramach której abonament jest tańszy o 10 zł. Oznacza to, że będziemy co miesiąc płacić nie 59,99 zł, a 49,99 zł. Warto skorzystać z okazji bo to naprawdę dobra cena.

Vectra znalazła się na drugim miejscu, bo choć ma ofertę bardzo podobną, to jednak uboższą o TV i pakiet HBO GO. Prócz tego w testach prędkości wypada gorzej niż UPC, no i nie ma obecnie żadnej promocji typu miesiąc za darmo czy rabat na abonament. Trzecie miejsce przypadło Orange. To dlatego, że 49,99 zł płacimy za abonament tylko przez pierwsze 12 miesięcy. Kolejny rok musimy płacić aż 79,99 zł, co daje średnio 64,99 zł miesięcznie. Cenę można jednak obniżyć kupując w Orange także inne usługi.

Najtańsze sieci komórkowe grudzień 2018 – podsumowanie

Jak widzicie, jest sporo tanich ofert na rynku. Niezależnie od tego jakiego abonamentu szukacie, zawsze warto przejrzeć propozycje różnych operatorów. Czasem tym, co decyduje o atrakcyjności oferty jest nie tyle sama cena, ile to jakie dodatki zawiera. Czasem lepiej płacić o złotówkę więcej, za to mieć większy pakiet internetu czy darmowy transfer na aplikacje społecznościowe. Nie da się też nie zauważyć, że jeśli szukacie naprawdę tanich ofert, to znajdziecie je u operatorów wirtualnych, a nie u wielkiej czwórki. W czołówce można by wymienić zwłaszcza Multimedia, Premium Mobile, NAU Mobile i Lajt Mobile. A co wy myślicie o tych operatorach? Wolicie zapłacić więcej w Play, T-mobile, Orange lub w Plusie, czy jednak mniej u operatorów MVNO?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *