Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Fenomen Spotify

Popularność Spotify jest nie do zakwestionowania. Prawie każdy z nas słyszał o tej aplikacji. Dla niezorientowanych – jest to aplikacja, która pozwala za pośrednictwem internetu słuchać wybranej przez nas muzyki z pośród ponad 30 milionów utworów. I wszystko na naszym własnym, prywatnym smartfonie. Platforma ta, utworzona w 2008 roku, w lipcu osiągnęła liczbę 140 milionów użytkowników i 60 milionów stale płacących subskrybentów. Są to niewątpliwie imponujące liczby, zwłaszcza jeżeli ma się na rynku konkurencję w postaci Apple Music. Jednak dla porównania aplikacja od „Jabłuszka”, ma niespełna trzy razy mniej użytkowników. Pokazuje to, jak mocne wejście na rynek i w codzienne życie posiadaczy smartfonów, miało Spotify Premium.

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny – porównanie ofert

Skąd bierze się popularność Spotify Premium dla rodziny pewno przysłuża się temu fakt, że aplikacja ta pozwala tworzyć, edytować i przede wszystkim publikować swoje własne listy utworów. A dzięki sile platform social media, na których można udostępniać swoje playlisty, popularność Spotify zaczęła rosnąć w niesamowitym tempie. Poza tym, twórcy tej apki ciągle szukają rozwiązań, które mogą przysłużyć się dalszemu rozwojowi Spotify. Wprowadzili niedawno rodzinną ofertę premium dla nawet sześciu osób, a do tego mają w planach zaoferowanie swoim użytkownikom muzyki w jakości Hi-Fi. Akurat to ostatnie istnieje już u konkurencji, jednak dzięki dużej sile przebicia, jaką ma Spotify na portalach społecznościowych, taki typ oferty może zyskać o wiele więcej.

Zobacz też: Tanie taryfy abonamentowe bez telefonu

Spotify niepewne

Aczkolwiek należy pamiętać, że nie wszystko jest idealne. Właścicielom aplikacji zarzuca się, że ich statystyki zawyżane są przez wielu użytkowników, którzy tylko jednorazowo testują możliwości apki, poza tym,popularność Spotify to jedno, ale aplikacja nie przynosi zysków. Spotify posiada olbrzymią bazę utworów, za którą musi wypłacać wytwórniom muzycznym potężne pieniądze, a jednocześnie koszta subskrypcji są bardzo niskie, dlatego też, pomimo wielkiego sukcesu, przyszłość Spotify ciągle stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz też: Co najlepszego w sieciach komórkowych? Porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *