Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Datally

Datally – aplikacja od Google do oszczędzania danych

Jeżeli macie problem z nieprzekraczaniem limitu danych w Waszej taryfie, to nowa aplikacja stworzona przez Google na pewno Wam się przyda. Datally, bo o niej mowa, została zaprojektowana, żeby pomagać nam w zarządzaniu jedną z najważniejszych współczesnych funkcji smartfonów – zużyciem pakietu danych.

Na straży pakietów

Datally jest zgrabnie zaprojektowaną aplikacją, która waży zaledwie 6 MB i posiada kilka fajnych funkcji. Przede wszystkim będzie nam pokazywać, które aplikacje korzystają z naszego pakietu oraz o której idzie go nam najwięcej. Poza tym zarekomenduje nam w jaki sposób zaoszczędzić trochę megabajtów na podstawie naszej aktywności oraz zasugeruje łączenie się z sieciami Wi-Fi w naszym zasięgu, z którymi możemy się połączyć.

Tani abonament bez telefonu?

Datally

Poza tym Datally ma wielki przycisk, który zatrzyma wykorzystanie pakietu danych w tle wszystkich aplikacji na telefonie. Wtedy z internetu będzie mogła korzystać apka, która jest włączona na ekranie w danej chwili. Wyświetli się też powiadomienie, ile internetu zużywa włączona aplikacja. W opcjach Datally znajdziemy też możliwość wyboru, które aplikacje mają być blokowane w ten sposób, a które nie. Większość tych opcji można samodzielnie ustawić bez korzystania z dedykowanej aplikacji pokroju Datally, jednak w tym celu trzeba już trochę wiedzieć o Androidzie.

Zobacz też: Jaki internet domowy najlepszy?

Oczywiście coraz częściej mamy dostęp do taryf, które oferują po 10, 20 GB danych, lub nawet dają nam nielimitowany dostęp do internetu. Ale ciągle nie jest to dostępne dla wszystkich. No i Datally może być bardzo przydatna przy okazji zagranicznych wyjazdów. Mając aktywną taką apkę, nie będziemy musieli obawiać się, że przekroczymy pakiet dostępny dla nas w ramach roamingu.

Warto dodać, że aktywując tą aplikację, ograniczymy możliwości smartfona. Aplikacje nie będą aktualizować swojej zawartości w tle (np. skrzynki mailowe) i nie będziemy dostawać powiadomień push (nie tylko nie porozmawiamy z nikim poprzez Messengera ale nawet nie otrzymamy powiadomienia, że ktoś do nas pisze). Jednak jeżeli pod koniec miesiąca nie możesz już korzystać z internetu, to warto zainteresować się tą apką.

Gdzie wybrać abonament rodzinny?

Google twierdzi, że korzystanie z tej aplikacji średnio pozwala na zaoszczędzenie 30% pakietu. Jest ona dostępna dla telefonów korzystających z Androida 5.0 i nowszych.

Datally: data saving app by Google
Datally: data saving app by Google

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *