Mobilny Ranking » Najtańszy abonament rodzinny bez telefonu
Porównanie ofert

Najtańszy abonament rodzinny bez telefonu

najtańszy abonament rodzinny dla dwóch osób

Pakiet rodzinne bez telefonu

Jakiś czas temu miałem okazję zmieniać sieć komórkową. Będąc w salonie jednego z operatorów, pracownik spytał się mnie, czy nie byłbym zainteresowany przejściem na abonament wraz z moją dziewczyną (z którą byłem w salonie), ponieważ dzięki wspólnej umowie na dwa numery telefonu moglibyśmy dostać atrakcyjniejsze warunki. Jednak okazało się, że moja dziewczyna już jest w abonamencie rodzinnym (tak, zgadliście – wraz z resztą swojej rodziny). Jednak jej umowa nie długo się kończy, stąd postanowiłem sprawdzić, jak będzie wyglądać najtańszy abonament rodzinny dla dwóch osób.

Oczywiście najtańszy abonament rodzinny to jedno, ważne też było dla mnie, aby w ramach umowy mieć pakiet internetowy i nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe. Jako, że oboje mamy dość nowe smartfony, interesowały mnie też warianty bez telefonów. I biorąc pod uwagę te kryteria powstało poniższe zestawienie. Oto najtańsze oferty abonamentowe na dwie karty SIM, jakie ma każdy z operatorów. Wszystkie ceny ceny uwzględniają rabaty za e-faktury oraz zgody marketingowe. Zestawienie najtańszy ofert rodzinnych jest aktualne na dzień 29.11.2017.

Pakiet rodzinny

dla dwóch osób – zestawienie
MiejsceOperatorTaryfaOpłataPakiet DanychWięcej
1.Lajt MobileLajt Duet S32,99 zł30 dni, automatycznie odnawiana1 GB (na każdy numer)Numery stacjonarne 0,17 zł/min

Kwota abonamentu 19,99 zł/miesiąc uwzględnia bonus krajowy (jest to rabat na abonament w wysokości 20 zł – oznacza to, że jeżeli nie otrzymasz bonusu krajowego za niniejszą ofertę zapłacisz 39,99 zł/miesiąc).

Bonus krajowy jest przyznawany na każdy okres rozliczeniowy, gdy korzystasz z usługi w kraju oraz gdy w roamingu w roamingu UE:
– wykorzystujesz do 50 minut na połączenia wychodzące (minuty są wymienne na 50 SMS-ów),
– nie korzystasz z limitu GB w ramach danych z pakietu krajowego,
– nie wysyłasz MMS-ów,
– korzystasz z pakietu Internetu w roamingu w roamingu UE w jednej z 3 opcji: 100 MB, 500 MB lub 1 GB.

Jednorazowa opłata aktywacyjna:
-> 19 zł – gdy wybierzesz umowę bezterminową lub na 24 miesiące;
-> 29 zł – gdy wybierzesz umowę na 12 miesięcy.

Kwota abonamentu 19,99 zł miesięcznie uwzględnia rabat za e-fakturę oraz bonus krajowy (jest to rabat na abonament w wysokości 20 zł – oznacza to, że jeżeli nie otrzymasz bonusu krajowego za niniejszą ofertę zapłacisz 39,99 zł/miesiąc)

Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
2.Premium MobileFreedom dla Dwojga34,80 zł30 dni, automatycznie odnawiana5 GB (na każdy numer)Numery stacjonarne 0,29 zł/min

W ramach promocji abonent otrzymuje kartę OpenCard w formie elektronicznej wraz z kodem aktywacyjnym – uprawnia ona do uzyskiwania rabatów w restauracjach w całej Polsce oraz otrzymywania innych przywilejów zgodnie z regulaminem programu partnerskiego OpenCard.

Program Ambasador – Program ambasador polega na tym, że każdy może zarobić na poleceniu tej sieci swoim znajomym (lub obcym – liczy się to, aby osoba, której poleciliśmy tą sieć komórkową zdecydowała się przejść do Premium Mobile telefony). Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w programie ambasador? Przede wszystkim należy zarejestrować się na stronie Premium Mobile. Po tym należy zachęcić naszych przyjaciół do zapoznania się z ofertą tego operatora.

Kwota abonamentu uwzględnia rabat za e-fakturę, zgody marketingowe oraz rabat podstawowy na abonament.

Jednorazowa opłata aktywacyjna – 29 zł

Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
3.Nju MobileNju Dodatkowy38,00 zł24 miesiące10 GB (dzielony między obydwa numery)w planie taryfowym nju podstawowy z usługą „wszystko – nie więcej niż 29zł” w miesiącu nie zapłacisz więcej niż 29 zł za:

  • nielimitowane rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi,
  • SMSy i MMSy,
  • 10 GB (z czego 1,87 GB do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej)

Usługa dotyczy standardowych połączeń w kraju i w roamingu w Unii Europejskiej.

Z usługą „im dłużej, tym lepiej” liczba GB w Twojej ofercie wzrasta, im dłużej jesteś w nju z rachunkiem.

oferta / usługaliczba GB do wykorzystania
staż do
6 miesięcy
staż powyżej
6 miesięcy
staż powyżej
12 miesięcy
staż powyżej
24 miesięcy
najwięcej – nie więcej niż 39 zł20 GB40 GB50 GB60 GB
wszystko – nie więcej niż 29 zł10 GB20 GB25 GB30 GB
rozmowy – nie więcej niż 19 zł1 GB2 GB2,5 GB3 GB
nju internet dodatkowy120 GB40 GB50 GB60 GB

1usługę „im dłużej, tym lepiej” można włączyć z numeru głównego.

Usługa „im dłużej, tym lepiej” nie zwiększa liczby GB w roamingu w Unii Europejskiej.

Z usługą „im dłużej, tym lepiej” już po trzecim miesiącu w nju z rachunkiem przestaje Cię obowiązywać minimalna kwota rachunku 9 zł. To oznacza, że jak w danym miesiącu nie będziesz korzystać z telefonu, to nic nie zapłacisz.

Jeżeli nie będziesz korzystać z telefonu przez 6 kolejnych miesięcy, Twój numer zostanie przeniesiony do oferty nju na kartę. Nie dotyczy to planu nju podstawowy z dołączonymi do niego planami dodatkowymi.

Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
4.Virgin MobileAbonament Dla Grupy (Plan 1)38,00 zł30 dni, automatycznie odnawiana3 GB (na każdy numer)Numery stacjonarne 0,29 zł; MMSy 0,25 zł

W trakcie trwania abonamentu możesz go zawiesić wyłączając płatne pakiety cykliczne. Jeśli chcesz, to możesz w każdym momencie zmienić swój abonament tak jak potrzebujesz. Jak? Logując się do serwisu samoobsługowego lub wysyłając SMS-a.

Propozycje uwzględniają ulgę za e-fakturę i zgody marketingowe.

Stażowe w Virgin Mobile:

  • 4 miesiąc: 3 GB + 1 GB (bonus) = 4 GB
  • 7 miesiąc: 3 GB + 2 GB (bonus) = 5 GB
Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
5.T-mobileT-Mobile 1 – Bez Limitu (2w1)40,00 zł24 miesiąceBez limitu (po przekroczeniu 10 GB, ograniczenie prędkości)„Muzyka bez limitu” oraz „Supernet Social & Chat”
Najtańszy abonament rodzinny
Opłata miesięczna uwzględnia rabat 5 zł za zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Warunkiem otrzymania rabatu jest zaznaczenie tej zgody w następnym kroku zamówienia.Opłata aktywacyjna (doliczana do pierwszej faktury):   49.90 złMuzyka bez limitu danych – To opcja umożliwiająca korzystanie z Tidala i słuchanie internetowych stacji radiowych w smartfonie bez bez zużywania paczek danych.Promocja dla przenoszących numer – 1 zł za abonament przez pierwsze 4 miesiące, później (czyli od 5. miesiąca) – 50 zł/miesiąc.Internet z pełną dostępną prędkością do 10 GB, potem  do 1 Mb/s (w tym 2,55 GB w UE)Usługa „Dzieci w sieci” (decyduj kiedy i do których stron WWW ma dostęp Twoje dziecko) – 4,99 zł/miesiąc (jeżeli aktywujesz usługę razem z nową w T-Mobile i na okres trwania tej umowy) lub 5,99 zł/miesiąc (jeżeli aktywujesz usługę w dowolnym momencie trwania umowy)500 MB Internetu w UE + Międzynarodowej Strefie T-Mobile (Albania, Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Holandia, Macedonia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Węgry) – 19,99 zł/1 dzień1 GB Internetu w UE + Międzynarodowej Strefie T-Mobile (Albania, Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Holandia, Macedonia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Węgry) – 39,99 zł/7 dniInternet bez limitu danych (prędkość do 256 kb/s) w UE + Międzynarodowej Strefie T-Mobile (Albania, Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Holandia, Macedonia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Węgry) – 49,99 zł/7 dni
Najtańszy abonament rodzinny
30 MB Internetu na Świecie – 29,90 zł/7 dni100 MB Internetu na Świecie – 99,90 zł/7 dni500 MB Internetu na Świecie – 359,90 zł/14 dni1 GB Internetu na Świecie – 599,90 zł/14 dni
Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
6.PlusAbonament w Duecie44,99 zł24 miesiące4 GB (dzielony między obydwa numery)Numery stacjonarne 0,29 zł/min; SMSy/MMSy 0,20/0,40 zł

Usługi i pakiety, które możesz potem wyłączyć:

0 zł przez 30 dni (2.02 zł od 2 mies.) Czasoumilacz
0 zł przez 1 miesiąc (2.99 zł od 2 mies.) Ochrona Internetu ?
0 zł przez 1 miesiąc (4.99 zł od 2 mies.) Serwis wyświetlacza

Usługa „HBO GO” (hity filmowe i kultowe seriale) – 0 zł – pierwszy miesiąc, później – 20 zł/miesiąc

Plus Internet Extra 300 MB – 7 zł/do końca okresu rozliczeniowego, w którym został aktywowany

Plus Internet Extra 500 MB – 9 zł/do końca okresu rozliczeniowego, w którym został aktywowany

Plus Internet Extra 1 GB – 14,99 zł/do końca okresu rozliczeniowego, w którym został aktywowany

Plus Internet Extra 3 GB – 24,99 zł/do końca okresu rozliczeniowego, w którym został aktywowany
Najtańszy abonament rodzinny
Jednorazowa opłata aktywacyjna – 0 zł

Kwota abonamentu uwzględnia rabat za e-fakturę

Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
7.PlayStan Nielimitowany Mini Duet50,00 zł24 miesiące5 GB (na każdy numer)SMSy i MMSy 0,19 zł

Tidal jest bezpłatny przez 24 miesiące (potem 19,99 zł/mies.), a ShowMax przez 3 miesiące (potem 19,90 zł/mies.). 
Z usług możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Jeżeli nie będziesz z nich korzystał wyłączymy je automatycznie.

Widoczne wysokości abonamentów uwzględniają rabat 5 zł za wybór e-faktury i terminowe płatności oraz rabat 5 zł za zgody marketingowe i na profilowanie.

Jednorazowa opłata aktywacyjna – 50 zł
Kwota abonamentu 50 zł miesięcznie uwzględnia rabat za e-fakturę i zgody marketingowe

Internet z pełną dostępną prędkością do 10 GB, potem do 1 Mb/s. Nielimitowane rozmowy i SMS-y/MMS-y w roamingu w UE oraz pakiet Internetu w roamingu w UE, który wynosi 3,15 GB i pomniejsza podstawowy pakiet Internetu w kraju; jeżeli rezygnujesz z rabatów za e-fakturę i terminowe płatności oraz zgody marketingowe Twój pakiet w roamingu UE wyniesie 3,78 GB (każde 5 zł rabatu obniża pakiet o 323 MB)
Najtańszy abonament rodzinny
Pakiet, który przywraca pełną prędkość transmisji danych kosztuje 15 zł (pakiet jednorazowy)

Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga
8.OrangeOrange Pakiet Rodzinny59,98 zł24 miesiące5 GB (na każdy numer)Spotify przez 6 mies. za darmo
Najtańszy abonament rodzinny
Abonament za 0 zł przez 3 miesiące dla przenoszących numer do OrangeNielimitowane rozmowy na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne w UE; Nielimitowane SMS-y/MMS-y do wszystkich w UE; Internet 5 GB (w tym 2,58 GB w UE)Jednorazowa opłata aktywacyjna – 49,99 złKwota abonamentu 39,99 zł miesięcznie obejmuje rabat za e-fakturę i zgody marketingoweUsługa „Halogranie” – 0 zł – pierwszy miesiąc, później – 2 zł/miesiącSpotify Premium – 0 zł – pierwsze 3 miesiące, później – 19,99 zł/miesiącNawigacja Orange – 0 zł – pierwsze 2 miesiące, później – 12,99 zł/miesiącUsługa „Gdzie jest dziecko?” – 0 zł – pierwsze 4 miesiące, później – 6,15 zł/miesiąc
Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga

 

Pakiet rodzinny

Powyższe zestawienie pokazuje, że faktycznie można sporo zaoszczędzić przy ofertach typu Najtańszy abonament rodzinny. I co więcej, dostajemy o wiele większe pakiety internetowe, niż w porównaniu do zwykłych abonamentów. Najtańszy abonament rodzinny ma obecnie Lajt Mobile – 32,99 zł miesięcznie za dwa numery – jednak oferują zaledwie 1 GB internetu. Za to najtańszy abonament rodzinny w Premium Mobile Freedom dla Dwojga to w sumie 10 GB danych do wykorzystania. Warto też w przypadku Premium Mobile telefony zastanowić się nad skorzystaniem z programu Ambasador, dzięki któremu możemy dorobić poprzez polecanie tej sieci naszym znajomym. Pozostali operatorzy, którzy dają nam pakiety w tych okolicach jednak liczą sobie więcej. Warto też zaznaczyć, że najtańszy abonament rodzinny w T-Mobile oferuje nielimitowany pakiet internetu, jednak po przekroczeniu tych magicznych 10 giga, prędkość zostanie ograniczona. Fanom muzyki spodoba się pół roku darmowego Spotify w Orange, jednak w taryfie dla dwóch osób za najtańszy abonament rodzinny zapłacimy prawie 60 złotych za miesiąc.

I szczerze, sam nie wiem na co będę chciał się zdecydować. Może jednak nie na najtańszy  abonament rodzinny. Ostatecznie każdy decyduje, co jest właśnie jemu najbardziej potrzebne i sam wybiera. No, może poza mną. Znając życie, w moim przypadku decyzję pewnie podejmie moja dziewczyna. I już zaczynam się bać.

Najtańszy abonament rodzinny bez telefonu
4.5 (90.43%) 23 votes

728x90