Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

bez dowodu rejestracyjnego i OC

Bez dowodu rejestracyjnego i OC od jesieni?

Już od jakiegoś czasu słychać wszędzie, że będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego i OC. Powstaje tylko pytanie od kiedy? Oczywiście najlepiej byłoby już 🙂 Ale niestety jeszcze nie możemy zostawiać w domu dokumentów… Tym niemniej Ministerstwo Cyfryzacji rozwiało wątpliwości dotyczące wejścia w życie tego postanowienia.

Ranking ofert

Kiedy bez dowodu rejestracyjnego i OC?

“W związku z licznymi wątpliwościami od kiedy kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzania zawarcia polisy OC, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia: zmiana ta wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji.”

Wiemy też, że komunikat ten zostanie podany do wiadomości przynajmniej na 3 miesiące przed wprowadzeniem przepisu – tak przewidują przepisy Prawa o ruchu drogowym z 4 czerwca 2018 r.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

bez dowodu i oc

Na ten moment nie ma żadnej konkretnej daty, jednak wspominają o jesieni. Mają nadzieję, że już wtedy będzie można wprowadzić w życie nowe rozwiązanie. Tymczasem Ministerstwo Cyfryzacji ma niezwłocznie przystąpić “do konsultacji ze wszystkimi służbami, które mogą dokonywać kontroli drogowych. Po uzyskaniu od nich stosownych potwierdzeń, Minister wyda i opublikuje komunikat”.

Bez telefonu? Najtańszy abonament

Tak jak przedstawiciel Ministerstwa mamy nadzieję, że zmiana zacznie obowiązywać już od jesieni. A jeśli udałoby się wcześniej, też nie będziemy zawiedzeni 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *