Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Apple kupi Netflixa?

Apple kupi Netflixa? Plotki czas zacząć!

W Stanach Zjednoczonych zaczyna obowiązywać nowe prawo podatkowe, dzięki któremu korporacje będą mogły uzyskać duże, jednorazowe ulgi podatkowe na pieniądze przechowywane poza granicami USA. Dla firmy z Cupertino oznacza to 220 miliardów dolarów na wydatki na terenie USA – ot, drobne na waciki. Według analizy Citi oznacza to też 40 % szans na to,  że Apple kupi Netflixa.

Zobacz też: Porównanie najtańszych abonamentów

Chciałoby się rzec: kto bogatemu zabroni? Ale jest w tym prawdy? Moim zdaniem jakieś 40%.

Nie wiadomo do końca skąd analitycy Citi wzięli akurat taką, a nie inną wartość. Apple jak mało kto stara się ukrywać ze swoimi planami. Więc zgadywanie, czy Apple kupi Netflixa jest tym bardziej… intrygujące. A jeżeli takie przewidywania okażą się nie trafione, zawsze będzie można mówić, że było aż 60% szans na to, że do przejęcia nie dojdzie.

Zobacz też: Najtańsze abonamenty rodzinne

W związku z tym, że Apple będzie mogło rozdysponować dodatkowe ćwierć biliona dolarów, Citi przedstawiło także przewidywania dotyczące innych firm, jakie mogłyby zostać przejęte prze tą firmę. Poniżej wykres:

citi apple acquisition targets

Apple kupi Netflixa… albo od razu wszystko

To dopiero ciekawe, zdaniem Citi, jest aż 30% szans na to, że Apple może kupić Disney’a! Nawet nie chcę sobie wyobrażać, jaki potwór powstałby z połączenia tych gigantów. Ale Apple od lat kontynuuje strategię, w myśl której dokonuje tylko niewielkich (zachowując skalę) przejęć i zakupów. Największą taką transakcją do tej pory było przejęcie firmy Beats za 3 miliardy dolarów. Dlaczego nagle Apple miałoby wydać około 75 miliardów na Netflixa? To wiedzą chyba tylko ludzie w Citi.

Warto dodać, że Disney zapowiedział wycofanie swoich produkcji z platformy Netflixa, osłabiając w ten sposób konkurencję. Sam Apple już przeznaczył na własne produkcje ponad 1 miliard dolarów i mówi się też, o tym, że chce stworzyć własną platformę PVOD. Ale w najbliższych dniach zapewne zaleją nas informacje o tym, że Apple przymierza się do wielkich zakupów.W końcu jak się ma pieniądze, to się je wydaje, prawda?

Zobacz też: Domowy internet najtaniej? Porównanie

Comments

  • Zarieln

    Połączenie Apple i electronic arts to byłoby coś pięknego. Już widzę oczyma wyobraźni te płatne, ekskluzywne dlc premium, promowane hasłem amejzing...

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *