Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Apple logo spowalnianie telefonów

PVOD – czy Apple zastąpi nam kino?

popcorn & PVODOstatnio pisaliśmy o tym, że Apple chce zainwestować duże pieniądze we własne produkcje telewizyjne. Jak się okazuje, to nie jedyny sposób, w jaki popularne “Jabłuszko” chce rozpocząć swój podbój świata telewizji. W tym celu chcą wykorzystać PVOD, czyli tak zwane wideo na żądanie premium. Zgodnie z plotkami krążącymi po internecie, Apple negocjuje z Comcastem – amerykańskim gigantem medialnym – w sprawie wspólnego zaoferowania usługi udostępniania przez internet filmów jako pierwsi. I mowa tu o filmach, które jeszcze będą w kinach!

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny – porównanie ofert

Dlaczego PVOD?

Według różnych informacji, do usługi PVOD mają kwalifikować się te filmy, które w kinach wyświetlane są co najmniej dwa tygodnie. Oczywiście nie jest to coś, co spodobało się właścicielom kin. Dlatego też obecnie trwają negocjacje pomiędzy Comcastem i należącymi do niego studiami filmowymi, a sieciami amerykańskich kin. A większość studiów filmowych z chęcią chciałaby zobaczyć działające PVOD z bardzo prostego powodu. Zyski ze sprzedaży DVD drastycznie spadają z roku na rok.

Zobacz też: Tanie taryfy abonamentowe bez telefonu

Jak szybko i za ile?

Jeżeli usługa PVOD wejdzie w życie, to możemy spodziewać się, że będziemy mogli oglądać na ekranach naszych telewizorów filmy, które zadebiutowały w kinach zaledwie dwa tygodnie wcześniej. Aczkolwiek nie będzie to tanie. Mówi się tu o kwotach rzędu 30 do 50 dolarów na rynku amerykańskim.

Zobacz też: Co najlepszego w sieciach komórkowych? Porównanie

I tu pojawia się pytanie, czy coś takiego może kiedyś wejść i do Polski? Obecnie mówi się o tym, że w pierwszej kolejności Apple będzie chciał przetestować tę usługę poza granicami Stanów Zjednoczonych, jednak nie ma informacji, gdzie dokładnie. Jednak niezależnie od tego, jeżeli PVOD przyjmie się w USA, to zapewne zawita w końcu również i u nas. Tak przecież było na przykład z Netflixem. I być może wydawanie ponad 100 zł na jeden seans filmowy może wydawać się za drogie jak na polskie warunki, to przecież gdy pójdziemy do kina i chcemy zjeść również popcorn i napić się czegoś, to i tak taki wypad wychodzi dość drogo. A na obejrzenie filmu we własnym salonie zawsze możemy zaprosić tylu znajomych, ilu chcemy.

Na koniec dodam też, że Disney pewnie nie będzie częścią tej platformy, ponieważ firma ta planuje stworzyć własną aplikację na kształt Netflixa.

Zobacz też: Internet stacjonarny – gdzie najtaniej?

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *