Rok z Android Pay w Polsce
Coraz rzadziej korzystamy z pieniędzy w formie banknotów czy monet. Obecnie w Polsce już 45% transakcji odbywa się z wykorzystaniem przelewów bezgotówkowych. A w moim przypadku jest to bliżej 90%. Dzieje się tak ponieważ korzystanie z wirtualnych przelewów jest wygodne i coraz prostsze. Już od roku możemy w naszym kraju korzystać z Android Pay, czyli platformy od Google, będącej wyjątkową formą płatności mobilnych. Android Pay pozwala na korzystanie z naszego telefonu jak z karty płatniczej. Wystarczy zbliżyć smartfona do terminalu płatniczego (oczywiście nasz smartfon musi mieć moduł NFC).
Zobacz też: Najlepszy abonament bez telefonu
Kiedy w listopadzie ubiegłego roku Android Pay po raz pierwszy pojawił się w Polsce, mogli z niego korzystać jedynie klienci trzech banków. Teraz jest ich 8 i kolejni dołączają do tej listy. Obecnie możemy korzystać z tej formy płatności w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce (czyli wszędzie tam gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard oraz Visa), ale także w rosnącej liczbie aplikacji mobilnych. Do tej pory taką formę płatności w swoich aplikacjach wprowadziły w Polsce Allegro, iTaxi, Pyszne.pl, SkyCash i Uber.
Android Pay w sklepach internetowych
Oprócz możliwości płacenia telefonem, możemy również zyskać karty lojalnościowe lub zwroty pieniędzy na konto. Takie promocje zaoferowały ostatnio Bank BZ WBK i Alior Bank. Poza tym Google wprowadziło ostatnio nową usługę “Pay with Google”, która która pozwala sklepom internetowym na zaimplementowanie szybkich płatności mobilnych dla użytkowników, którzy do konta Google mają przypisaną kartę płatniczą.
Zobacz też: Abonament dla rodzin – ranking