Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Tidal logo

Serwis muzyczny Tidal z poważnymi problemami

Jak donosi norweska gazeta Dagens Næringsliv, serwis streamujący muzykę Tidal ma kłopoty finansowe. Dokładniej, według raportu gazety firma posiada jeszcze wystarczająco pieniędzy na 6 miesięcy działania. Głównym powodem dla tego ma być brak nowych użytkowników serwisu.

Tidal staje się coraz bardziej popularny w Polsce, głównie za sprawą operatorów sieci komórkowych – takich jak np. Play – którzy dorzucają darmowe konta premium do umów podpisywanych z klientami. Dzięki temu Tidal stał się główną alternatywą dla Spotify.

Zobacz też: Porównanie najtańszych abonamentów

Jednak o ile Spotify niedawno chwalił się tym, że przekroczył 140 milionów użytkowników i 60 milionów subskrybentów (a Apple Music ma 30 milionów subskrypcji), tak w przypadku Tidala jest to zaledwie 3 miliony. A i to może nie być do końca prawdą, ponieważ istnieją podejrzenia, że Tidal zawyża liczbę subskrypcji i bliżej jej do 1 miliona.

tidal menu

Tidal słynie z jakości dostarczanej muzyki, zwłaszcza w najwyższym abonamencie Hi-Fi. Jednak najwyraźniej to za mało, by przyciągać nowych użytkowników, już nie mówiąc o płaceniu subskrypcji.

Zobacz też: Najtańsze abonamenty rodzinne

Streamowanie muzyki mało opłacalne

Starty Tidala w ubiegłym roku wyniosły w okolicach 44 milionów $ (chociaż dla porównania Spotify w tym czasie odnotował prawie 600 milionów $ straty, jednak wygenerował też 3 miliardy dolarów przychodów), a w tym roku powinny być nawet wyższe, zwłaszcza, że nie widać powodów, dla których nagle ludzie mieliby masowo zacząć korzystać z tego serwisu. Ale mimo tego, Szefowie Tidala twierdzą, że w połowie 2018 roku zaczną już przynosić zyski. Nie podali, w jaki sposób się to stanie, ale miejmy nadzieję, że dotrzymają słowa. Chociaż sam korzystam z konkurencji, to jednak obawiam się, że im mniej takowej na rynku, tym mniej powodów dla tańszych abonamentów i ciekawych promocji. A kto nie lubi promocji?

A czy Wy korzystacie z takich serwisów? I czy Waszym zdaniem jest jakaś różnica w jakości usług, jakie oferują nam takie serwisy?

Zobacz też: Domowy internet najtaniej? Porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *