Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Telefon Asus ROG, czyli epickie granie na telefonie

Telefon Asus ROG, czyli epickie granie na telefonie

Telefon Asus ROG, czyli epickie granie na telefonie

Każdą niszą ktoś w koncu zapełni. Dotyczy to także telefonów dedykowanych dla tych, którzy bez przerwy grają w gry na smartfonach. Przykładem może być wyjątkowy Razer Phone. Można też sięgnąć dalej do przeszłości, do urządzeń takich jak Sony Xperia Play, czy nawet Nokia N-Gage. Ale żaden nie jest tak… agresywny jak nowy telefon Asus ROG.

Asus ROG – specyfikacja

Telefon Asus ROG to bez wątpienia urządzenie mogące konkurować z najmocniejszymi telefonami na rynku. Oto, jakie ma “bajery”:

  • Podkręcony  (z 2.7GHz do 2.96GHz) procesor Snapdragon 845
  • 8 GB RAM
  • 128 lub 512 GB pamięci wewnętrznej
  • akumulator o pojemności 4000 mAh
  • Wyświetlacz 2160×1080 AMOLED ze wsparciem HDR oraz odświeżaniem 90 Hz

Poza tym mamy tutaj nie jeden, a dwa porty USB-C 2.0, wejście na słuchawki (to tak jeszcze można?), a do tego jeszcze trzy ultrasoniczne przyciski, z których dwa są programowalne i działaniem przypominają ściskane boki telefonów HTC. telefon Asus ROG ma też możliwość korzystania z modułów oraz stacji dokującej, która zamieni to urządzenie w stacjonarny komputer.

Sam design tego potworka jest bardzo… wyrazisty (co możecie zobaczyć w galerii poniżej). Na tyle obudowy znajdziemy też podświetlane w barwach RGB logo (w końcu każde szanujące się urządzenie dedykowane dla gracza musi mieć coś takiego). Są tam też faktycznie działające elementy aktywnego chłodzenia – fajny dodatek, ale zastanawiające jest to, że Asus twierdzi, że ten telefon jest wodoodporny. Ciekawe jak to osiągnęli przy tych elementach.

Jeżeli jednak ktoś się obawia, że jego telefon Asus ROG się może i tak przegrzać, firma dołącza moduł na tył smartfona z wiatrakiem (który ma dodatkowe wejście USB i Jack 3.5 mm).

Smartfon Asus ROG oczywiście będzie miał od razu zainstalowany Android 8.1

Moduły do Asus ROG

Wspomniana stacja dokująca dla tego telefonu to niezła ciekawostka, głównie ze względu na liczbę wejść dla różnych kabli i kabelków. Są to:  jeden port USB-C  (dostarcza prąd), cztery porty USB-A, Ethernet, DisplayPort, HDMI, port 3.5mm S/PDIF no i oczywiście tradycyjne wejście jack 3.5 mm.

Innym gadżetem, jaki możemy dokupić do telefonu Asusa jest rozbudowana obudowa z dodatkowym ekranem. ten “małż” również posiada wyświetlacz 2160×1080 AMOLED, dodatkowe przyciski, głośniki, chłodzenie i baterię o pojemności 6000 mAh. Jest jeszcze wiele innych “gamerskich” gadżetów, jakie możemy dokupić do tego urządzenia.

Z taką specyfikacją (i byciem dedykowanym dla graczy) telefon Asus ROG tani na pewno nie będzie. Jednak na razie cena nie została podana. Tak samo, jak data, kiedy Asus ROG będzie dostępny do zakupu.

Co powiecie na taką “zabawkę”?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *