Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

T-Mobile abonament

T-Mobile abonament – przegląd oferty

Pisaliśmy już o abonamentach w Play, Plus i Orange. Spośród wielkiej czwórki został nam jeszcze ostatni operator, którego oferty do tej pory nie przedstawiliśmy. I na niej się dziś skupimy. Temat, który postaramy się wyczerpać w tym artykule to: T-Mobile abonament. Czy oferta magentowego operatora jest opłacalna w porównaniu z ofertą konkurencji? Zobaczcie co T-Mobile ma do zaproponowania klientom i czy warto się do niego przenieść.

T-Mobile abonament – 3 podstawowe oferty

T-Mobile ma w swojej ofercie 3 abonamenty bez telefonu, są to: T-Mobile – S, T-Mobile – M i T-Mobile –  L. Rozpoczniemy od najtańszego.

T-Mobile – S

Ten abonament zawiera:

 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/MMS  bez limitu,
 • pakiet internetowy 5 GB,
 • cena: 40 zł miesięcznie.

W ramach dodatkowych usług T-Mobile w każdym z abonamentów oferuje Netflix. Jest to jednak usługa odpłatna i kosztuje dokładnie tyle samo, co wykupienie jej bezpośrednio w Netflix. Ponadto korzystanie z tego serwisu normalnie konsumuje paczkę danych. Wyjątkiem jest sytuacja w której ktoś ma aktywną usługę Supernet Video.

Jak widzicie, najtańszy abonament Plusa jest droższy niż najtańsze abonamenty u konkurentów. Plus – ma ofertę za 30 zł, a Play i Orange za 35 zł. Zaletą oferty T-Mobile jest jednak umieszczenie w niej bezpłatnych SMS-ów i MMS-ów. To samo dostaniemy też w Plusie (i to o 10 zł taniej), ale z mniejszym pakietem internetowym – 2 GB. Ogólnie rzecz biorąc, abonament T-Mobile – S wydaje się być całkiem sensowny i przemyślany. Moim zdaniem ze względu na wspomniane już SMS-y i MMS-y jest korzystniejszy niż abonamenty Play i Orange. Gorzej jeśli dla kogoś z Was 5 GB to za mało. W takim przypadku pozostaje abonament w Play za 35 zł, gdzie macie pakiet 7 GB z płatnymi SMS-ami i MMS-ami. Możecie też po prostu wybrać droższy abonament T-Mobile – M.

T-Mobile – M

T-Mobile abonament M obejmuje:

 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/MMS  bez limitu,
 • pakiet internetowy 15 GB,
 • cena: 55 miesięcznie.

Ten środkowy abonament T-Mobile kosztuje tyle samo co Plan Mobilny 55 w Orange i Plan M w Play. Tańszy abonament – za 5o zł oferuje Plus. Czy T-Mobile -M się opłaca? No jakby nie patrzeć, opłacalności tu nie widać. Dlaczego? W Play za te same pieniądze dostajemy więcej internetu – 20 GB oraz dodatki w postaci PlayNOW TV – pakiet podstawowy i TIDAL na 3 miesiące za darmo. W Orange za 55 zł mamy to samo co w T-Mobile z dodatkiem Music Pass za 0 zł na trzy miesiące. Znowu w Plusie możemy zapłacić o 5 zł mniej za abonament z 12 GB internetu. Moim zdaniem cenowo najbardziej opłaca się oferta Plusa za 50 zł, a pod kątem internetu Play. Mówię tu oczywiście o abonamentach za 50-55 zł u wielkiej czwórki. Nawet oferta Orange wygrywa z abonamentem T-Mobile – M dodatkiem Music Pass. Niestety więc nie uznam T-Mobile M za dobry abonament. I Netflix nic tu nie zmienia bo nie jest bezpłatny, ani nawet tańszy.

Spójrzmy jeszcze na najdroższy T-Mobile abonament.

T-Mobile – L
 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/MMS  bez limitu,
 • pakiet internetowy 25 GB,
 • cena: 70 miesięcznie.

Najdroższa propozycja T-Mobile kosztuje tyle samo co Abonament 70 w Plusie. T-Mobile daje o 1 GB więcej niż Plus, za to ten ustanowił lejek do 2 Mb/s, a nie jak cała reszta do 1 Mb/s. No i w Plusie za 70 zł można wybrać jeden z 3 pakietów Premium – HBO GO, TIDAL lub IPLA Sport Premium. Powiedziałabym więc, że Plus za 70 zł oferuje więcej.

A jak jest z abonamentem za 70 zł w Play? Też jest korzystniejszy bo dostajemy pakiet aż 35 GB i dodatki – PlayNOW TV – pakiet podstawowy oraz TIDAL na 6 miesięcy za darmo. Nie wspominając o jeszcze korzystniejszym abonamencie Play za 75 zł.

Zostało nam jeszcze zestawienie abonamentu T-Mobile – L z konkurencyjnym abonamentem Orange, czyli z Planem Mobilnym 75. Jest o 5 zł droższy, ale za to zawiera pakiet 30 GB i Music Pass za 0 zł na 3 miesiące.

Jeśli chodzi o opłacalność, na pierwszym miejscu postawiłabym tu ofertę Play, potem Plus, Orange i na końcu T-Mobile. No niestety… Pozostaje jeszcze kwestia oferty rodzinnej w T-Mobile.

abonament T-Mobile

Abonament Rodzinny T-Mobile

Jak sami dobrze wiecie, operatorzy chcąc przyciągnąć więcej osób, obniżają ceny abonamentów jeśli weźmie się od razu 2, 3 lub więcej. Na ile opłaca się to w T-Mobile?

Niestety w ramach oferty rodzinnej nie można wziąć najtańszego abonamentu. Ofertę rodzinną można utworzyć z abonamentów T-Mobile – M i/lub T-Mobile – L. Zasada przyznawania zniżek jest następująca:

 • przy 2 abonamentach, każdy z nich dostaje rabat 10 zł,
 • przy 3 abonamentach lub więcej, każdy z nich ma rabat 15 zł.

W praktyce oznacza to, że jeśli weźmiemy 2 abonamenty M to będziemy za nie płacić po 45 zł miesięcznie – w sumie 90 zł. Za 2 abonamenty L  zapłacimy po 60 zł miesięcznie, czyli 120 zł łącznie. Jeśli zdecydujemy się na 3 abonamenty M, każdy z nich będzie nas kosztował 40 zł – razem 120 zł. Natomiast za 3 abonamenty L zapłacimy po 55 zł, w sumie 165 zł. Jeśli zajrzycie do wpisów o abonamentach konkurencji, szybko zobaczycie, że T-Mobile nie jest najbardziej hojny…

Podsumowanie

Spośród abonamentów T-Mobile najkorzystniej prezentuje się najtańszy – T-Mobile – S. Niestety nie jest dostępny w ramach oferty grupowej, co zdecydowanie obniża jego atrakcyjność. Pozostałe oferty abonamentowe operatora w zestawieniu z konkurencyjnymi ofertami Play, Plusa i Orange, wypadają dość blado. Gdyby chociaż Netflix objęty był jakąś promocją…

Stosunek cen abonamentów T-Mobile do ich zawartości wydaje się być niezbyt korzystny biorąc pod uwagę konkurencję. Trzeba jednak obiektywnie stwierdzić, że oferty wszystkich wiodących operatorów są po prostu drogie w porównaniu z ofertami operatorów wirtualnych, tzw. operatorów MVNO. Właśnie dlatego zachęcamy Was do wypróbowania ich abonamentów. Jest to o tyle wygodne, że większość z nich umożliwia podpisanie umowy bezterminowej, co oznacza, że jeśli nie będziecie zadowoleni możecie po prostu zrezygnować, zachowując jedynie miesięczny okres wypowiedzenia.W końcu po co przepłacać?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *