Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Orange abonament

Orange abonament – przegląd oferty Orange

Ostatnio robiliśmy przegląd abonamentów w Play. Dziś zabieramy się za prześwietlanie oferty kolejnego dużego operatora. Na wokandę wskakuje Orange abonament. Co ma do zaproponowania ta znana sieć? Czy oferta Orange jest korzystniejsza niż oferta Play? Zobaczmy!

Orange abonament – 4 Plany Mobilne

Orange jakiś czas temu nieco zmienił swoją ofertę. Zamiast Planów Podstawowego, Standardowego, Optymalnego i Wzbogaconego mamy teraz Plany Mobilne 35, 45, 55 i 75. Co zawierają i czy są opłacalne? Jak wypadają na tyle fioletowego konkurenta?

Plan Mobilny 35

Najtańszy abonament Orange to Plan Mobilny 35. Co obejmuje?

 • Rozmowy do wszystkich BEZ LIMITU,
 • SMS/MMS – 0,20 zł,
 • Pakiet internetowy 3 GB,
 • Music Pass 3 mies. za 0 zł,
 • cena: 35 zł

Omówmy tę ofertę od końca, czyli od ceny 😉 Jak widać jest dokładnie taka sama jak w Play Plan S SOLO. Różnica leży w wielkości pakietu internetowego. W Play dostajemy 7 GB, tu tylko 3 GB. Za to przez 3 miesiące możemy korzystać z Music Pass za darmo. SMS-y i MMS-y podobnie jak u konkurenta są płatne. Prawda jest taka, że trudno Plan Mobilny 35 nazwać korzystniejszym od Planu S SOLO w Play. Mniej internetu, a ta sama cena… Może lepiej będzie w droższych abonamentach.

Plan Mobilny 45

Następny jest Plan Mobilny 45. Oto, co w nim znajdziecie:

 • Rozmowy do wszystkich BEZ LIMITU,
 • SMS/MMS – BEZ LIMITU,
 • Pakiet internetowy 7 GB,
 • Music Pass 3 mies. za 0 zł,
 • cena: 45 zł

No i w tym miejscu widać chwilową różnicę w podejściu i w polityce cenowej operatorów. Play stawia na duże pakiety internetu, trochę dodatków i wyższe ceny. Orange natomiast oferuje mniejsze pakiety, jeden dodatek, ale potrafi też zaoferować niższą cenę. Moim zdaniem to rozsądne podejście (szkoda, że widać je tylko w tym abonamencie). W Play kompletną ofertę, czyli taką z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami i internetem dostaniemy dopiero za 55 zł. W Orange mamy taką za 45 zł. Fakt, GB-ów mniej, ale przecież większość z nas i tak ma internet domowy, i z niego korzysta najczęściej. Spójrzmy na kolejny Orange abonament.

Plan Mobilny 55

Tą ofertę będziemy mogli idealnie zestawić z ofertą Play za dokładnie takie same pieniądze. Oto Plan Mobilny 55:

 • Rozmowy do wszystkich BEZ LIMITU,
 • SMS/MMS – BEZ LIMITU,
 • Pakiet internetowy 15 GB,
 • Music Pass 3 mies. za 0 zł,
 • cena: 55 zł

W Play za 55 zł mamy o 5 GB więcej, Play NOW TV pakiet podstawowy i TIDAL’a na 3 miesiące za darmo. W Orange dostajemy w tej samej cenie tylko 15 GB i Music Pass na 3 miesiące za 0 zł. Tutaj bez dwóch zdań lepiej wypada Play. Po prostu dostajesz więcej za tyle samo. Jeśli uważacie, że jest inaczej i potraficie to sensownie uargumentować, proszę napiszcie w komentarzach. Chętnie poczytam. 🙂 Ostatni abonament Orange też łatwo zestawić z analogicznym u konkurenta. Kto wypadnie lepiej?

Plan Mobilny 75

Najdroższy abonament w Orange kosztuje dokładnie tyle samo, co najdroższy abonament w Play, czyli 75 zł. Co dostaniemy za te pieniądze?

 • Rozmowy do wszystkich BEZ LIMITU,
 • SMS/MMS – BEZ LIMITU,
 • Pakiet internetowy 30 GB,
 • Music Pass 3 mies. za 0 zł,
 • cena: 75 zł

Jak widać jest to droga oferta. A czy jest lepsza niż równie droga w Play? Znowu trzeba otwarcie powiedzieć, że nie. Tu za 75 zł otrzymujemy ten sam co wcześniej Music Pass na 3 miesiące i pakiet 30 GB. W Play za 75 zł dostajemy 35 GB, dodatkową kartę SIM z 150 GB, a prócz tego PlayNOW TV pakiet podstawowy i TIDAL na 6 miesięcy za darmo. Trudno byłoby przebić tę ofertę. Orange daje sporo, ale Play daje o wiele, wiele więcej w tej samej cenie. Jeśli więc koniecznie chcesz płacić za abonament 75 zł, to biorąc pod uwagę ofertę Orange i Play, u tego drugiego operatora bardziej Ci się opłaci.

Plany Mobilne Orange solo

 

Macie już czarno na białym całą ofertę Orange dla klientów indywidualnych, ale to jeszcze nie koniec. Przecież klienci indywidualni mogą też korzystać ze zniżek w ramach oferty grupowej. Ile można dzięki temu oszczędzić w Orange?

Orange abonament DUET i oferta grupowa

Trzeba przyznać, że w ramach oferty grupowej abonamenty Orange prezentują się znacznie ciekawiej. Niezależnie od tego, czy postanowimy wziąć 2 abonamenty, czy więcej, zasada przyznawania zniżek jest taka sama. Za każdą kolejną kartę SIM zapłacisz o 20 zł mniej. Ale co ważne, zniżki nie są przyznawane na Plan Mobilny 35. No niestety… Jak to wygląda w praktyce?

Otóż każda kolejna karta będzie nas kosztować:

 • 25 zł w Planie Mobilnym 45
 • 35 zł w Planie Mobilnym 55
 • 55 zł w Planie Mobilnym 75.

Oznacza to, że decydując się na Duet oszczędzimy 20 zł, przy 3 kartach SIM oszczędzimy 40 zł, przy 4 – 60 zł miesięcznie. Poza tym operator za łączenie usług dodaje 3 GB do współdzielenia. Taki mini gratis.

plany Mobilne Orange grupa

 

Podsumowanie

Czy abonament w Orange się opłaca? Moim zdaniem niestety opłaca się mniej niż u fioletowej konkurencji. Godnym zainteresowania wydaje mi się natomiast Plan Mobilny 45, który nie ma dla siebie odpowiednika w ofercie Play, a który ma już w miarę przystępną cenę i jest kompletną propozycją. Jego opłacalność rośnie jeszcze, kiedy bierzemy go w 2, 3 lub więcej osób.

Jeśli chodzi o najdroższy abonament, w porównaniu z analogicznym w Play nie jest opłacalny ani solo, ani w grupie. Trudno mi ocenić to inaczej, ale jeśli Wy potraficie, znowu proszę, podajcie argumenty. Już samo porównanie abonamentów dwóch operatorów pokazuje, że różnice bywają spore. Ceny podobne, ale to co obejmują oferty, inne. A przecież to właśnie zawartość oferty w połączeniu z ceną stanowi o jej opłacalności. Oczywiście temat nie został wyczerpany. Mamy jeszcze dwóch dużych operatorów, których abonamenty trzeba poznać, żeby ocenić kto daje najwięcej za najmniejsze pieniądze. W następnym artykule skupimy się na abonamentach Plusa i porównamy je z ofertą Play i Orange.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *