Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Showmax

Showmax zniknie z Polski pod koniec stycznia 2019

Showmax zniknie z Polski już od 31 stycznia 2019 roku. Prawdziwość tej informacji potwierdziła Magdalena Marzec, menadżerka Showmax w Polsce. Skąd taka decyzja?

Gdzie najtaniej

Showmax – początki…

Showmax wystartował na polskim rynku w lutym 2017 roku. Jego pojawienie się było głośno promowane, a do zainteresowania platformą zachęcały reklamy z samym Ewanem McGregorem. Sporą popularnością cieszyły się emitowane właśnie przez Showmax “Ucho Prezesa” i filmy Patryka Vegi. Ogólnie rzecz ujmując nie można powiedzieć, że platforma poniosła jakąś porażkę. Firma w ubiegłym roku fiskalnym osiągnęła 19,21 mln zł przychodu i 1,4 mln zł zysku.

Internet do domu? Sprawdź!

Korzystanie z tej platformy VOD można było zacząć od darmowych 14 dni próbnych. Potem obowiązywał abonament – 19,90 zł miesięcznie. Tyle samo kosztuje miesiąc z CDA Premium, choć ta druga platforma odnosi znacznie większe sukcesy finansowe.

Co w takim razie jest przyczyną decyzji o wycofaniu Showmax’a z Polski?

Showmax – dlaczego znika?

W oficjalnym oświadczeniu decyzję uzasadniono tym, że Showmax Polska jest jedyną firmą działającą w obszarze wideo poza Afryką, nie mieszcząc się w ramach strategii MultiChoiceGroup, skoncentrowanej na kontynencie Afrykańskim, ani strategii Naspersa. Samo Showmax Africa ma nadal działać jako część MCG, a decyzja o Showmax Polska nie wpłynie na inne inwestycje Naspersa w Polsce.

Co z klientami?
A co się stanie z klientami platformy? W dniu 17 grudnia 2018 zostaną poinformowani jak mogą do końca działalności Showmax Polska (czyli do 31.01.2019 r.) korzystać z jej usług.
Showmax kończy działalność
Darmowy dostęp do platformy mieli też klienci Play. W ramach niektórych abonamentów nawet przez 12 miesięcy lub pełne 2 lata. Co z nimi? Rzecznik prasowy Play przyznał, że operator jest zaskoczony posunięciem firmy. Zapewnił jednak, że osobom, które po 31 stycznia 2019 dalej miałyby uprawnienia do bezpłatnego korzystania z Showmax’a, przedstawią inne propozycje.
Trzeba przyznać, że rynek platform streaming’owych jest dziś spory. Na tym polu triumfy święci wspomniane już CDA Premium. W Polsce popularnością cieszy się też Netflix oraz HBO GO, które niedawno obniżyło miesięczną opłatę z 29,90 zł do 19,90 zł.
A Wy korzystacie z platform VOD? Jeśli tak, to z których?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *