Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Galaxy A80

Galaxy A80 i jego wysuwany, obrotowy aparat – brawo Samsung!

Samsung Galaxy A80 wreszcie ujrzał światło dzienne. Trzeba przyznać, że ten model udowadnia, że Samsung potrafi być naprawdę nowatorski. Fakt, wysuwaną kamerkę znamy już z OPPO, z Vivo, a także Honora Magic 2 czy Xiaomi Mi Mix 3. Ale! Samsung zrobił coś, na co wcześniej nikt nie wpadł, a co zmienia bardzo wiele. Jeśli chodzi o selfie, to w zasadzie wszystko. Na wysuwanym panelu aparat się obraca. Mamy jeden potrójny aparat, który służy zarówno za aparat główny, jak i kamerkę do selfie. Brawo Samsung! Chociaż to nie jedyny powód, dla którego A80 może poważnie namieszać na wyższej półce średniej!

Sprawdź też operatorzy komórkowi w Polsce i najlepszy internet domowy.

Samsung Galaxy A80 – specyfikacja

Do aparatu jeszcze wrócimy, ale pochylmy się nieco nad resztą specyfikacji. Co my tu mamy? Mamy piękny, (niemal) bez ramkowy i bez wycięciowy wyświetlacz wykonany w najnowszej technologii Infinity Display. Jego przekątna mierzy 6,7″, a rozdzielczość to Full HD+ (1080 x 2400). Ten zestaw parametrów, to przepis na świetnej jakości, kontrastowy i wyrazisty obraz. Towarzyszy mu również dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Sama obudowa też prezentuje się bardzo dobrze. Wykonana jest ze szkła i metalu. No i w tym urządzeniu mamy już czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, a nie jak w tańszych smartfonach, na pleckach.

Przejdźmy teraz nieco głębiej. W środku smartfonu producent zastosował procesor Snapdragon 710 z grafiką Adreno 616. Do tego mamy 8 GB RAM-u , a na własne dane 128 GB pamięci. To dość sporo, ale jeśli dla kogoś byłoby zbyt mało, to niech wie, że niestety nie ma slotu na microSD, więc nie można dołożyć sobie GB. Za długość pracy Galaxy A80 odpowiada bateria o pojemności 3700 mAh wspierająca szybkie ładowanie.

Jak Wam się podoba taka specyfikacja? Chyba przyznacie, że wygląda bardzo dobrze. Ale skupmy się jeszcze przez chwilę na aparatach, bo one są chyba największym atutem tego modelu.

Zobacz najtańszy abonament rodzinny porównanie i najtańszy abonament bez telefonu.

a80 slajder

Wracając do aparatów…

Jeśli chodzi o potrójny aparat, tworzą go matryce: 48 MP z przysłoną f/2.0, 8 MP (szerokokątny obiektyw) z f/2.2 i czujnik głębi (ToF). Oczywiście aparat ma pełne wsparcie SI. Do tego robienie doskonałych filmików ułatwią takie funkcje, jak Live Focus, Super Steady czy inteligentna funkcja optymalizacji. Aparat ma też optymalizator sceny i funkcję wykrywania wad.

A teraz to, co najistotniejsze – wszystkie wyżej wspomniane dodatki i parametry mają zastosowanie także przy robieniu selfie. Wykonamy je przecież tą samą kamerką. To znaczy, że Galaxy A80 umożliwia robienie autoportretów jakości do tej pory niedostępnej w innych, nawet wysokopółkowych urządzeniach. Taki prosty zabieg jak obracanie się kamerki na slajderze, a taka zmiana! Nie dość, że użytkownik będzie miał świetne zdjęcia, to producent mógł zaoszczędzić. Zamiast 4 czy 5 obiektywów, wyposażył urządzenie w 3. Rozwiązanie genialne w swej prostocie. Mam tylko jedną wątpliwość… ile obrotów przetrwa mechanizm? Jeśli będzie działał bezproblemowo 2-3 lata, to super. Zwykle po takim czasie i tak wymieniamy smartfon. Ale jeśli zepsuje się już po roku, albo zacznie się przycinać to będzie przykro. Mimo to, jestem pełna nadziei i optymizmu. A Wy?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *