Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Roaming w UE

Wyjeżdżasz do pracy lub na wakacje za granicę i zastanawiasz się jak to będzie z twoim polskim numerem? Nie wiesz ile możesz przebywać za granicą, żeby nie ponieść żadnych opłat? Czy każda sieć zawiera takie same pakiety i posiada te same warunki?

Roaming w UE

Od 15 czerwca 2017 r. możesz korzystać z usług abonamentowych w Unii Europejskiej tak jak w kraju. Jeśli w Polsce masz pakiety minut, SMS-ów, MMS-ów lub usługi ,,Bez limitu” do wszystkich sieci komórkowych, będziesz z nich korzystać także w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Jeżeli w kraju korzystasz z pakietu internetowego, jego część będziesz mógł wykorzystać w Unii Europejskiej bez dodatkowych kosztów. Jego wielkość zależy od wysokości abonamentu.

Jakie kraje znajdują się w roamingu UE?

Lista ta obejmuje nie tylko kraje UE, ale także terytoria zależne, a są to:
* Austria
* Belgia
* Bułgaria
* Chorwacja
* Cypr
* Czechy
* Dania
* Estonia
* Finlandia
* Francja
* Gibraltar
* Grecja
* Gujana Francuska
* Gwadelupa
* Hiszpania
* Holandia
* Irlandia
* Litwa
* Luksemburg
* Łotwa
* Malta
* Martynika
* Niemcy
* Portugalia
* Reunion
* Rumunia
* Słowacja
* Słowenia
* Szwecja
* Węgry
* Włochy

Oferta na abonament i na kartę

Z roamingu we wszystkich krajach UE korzystasz na takich samych zasadach jak w kraju. To znaczy:
* połączenia, SMS-y i MMS-y są rozliczane jak w kraju
* połączenia z internetem są rozliczane jak w kraju. Przyznawane są jednak w określonej wysokości do danego planu taryfowego

Co to jest Polityka Uczciwego Korzystania (FUP) w roamingu w UE?

Polityka Uczciwego Korzystania to zasady, które mogą zostać ustalone przez krajowych przedsiębiorców, aby zapobiec niewłaściwemu korzystaniu z usług roamingu w Unii Europejskiej. Takie zasady zostały wprowadzone przez wszystkich operatorów komórkowych w Polsce. Jak to działa w praktyce? Jeżeli wybierasz się na kilkutygodniowe wakacje, to swobodnie możesz korzystać z roamingu na takich samych warunkach jak w kraju. Jednak jeśli w okresie czterech miesięcy częściej logujesz się i używasz telefonu w roamingu UE niż w Polsce, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Podstawową zasadą FUP jest możliwość naliczenia dodatkowych opłat za minutę połączenia, SMS-y i MMS-y czy transmisje danych w roamingu UE.

Roaming w Wielkiej Brytanii

Od dnia 1 stycznia 2021 r. Wieka Brytania ostatecznie przestała należeć do państw Unii Europejskiej. Dlatego przestały obowiązywać w jej przypadku preferencyjne ceny usług roamingu i połączeń międzynarodowych.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *