Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

raport MNP

Raport MNP za 1Q 2019 – Plus i Premium mogą się cieszyć

Tak szybko minęły pierwsze trzy miesiące 2019 roku, że aż trudno w to uwierzyć. Nie da się jednak zaprzeczyć, że są już za nami, i że sporo się w tym czasie działo. Raport MNP za 1Q br. pokazuje, że w tym okresie przeniesiono w sumie 429 326 numerów. Dobrze wyszli na tym przede wszystkim Plus i Premium Mobile. A jak poszło reszcie? O tym jakich mamy operatorów w Polsce możesz przeczytać w tym artykule.

Raport MNP – wyniki wielkiej czwórki

Najwięcej osób zmieniło operatora w styczniu (169 424) – czy to miało jakiś związek z postanowieniami na nowy rok? A może trzeba było zacisnąć pasa? Jakkolwiek było w lutym numery przeniosło już tylko 128 249 osób, a w marcu 131 653 osoby. Jak wyglądają wyniki przenoszenia numerów u największych operatorów w Polsce?

raport UKE

Jak już wspomniałam, najlepiej poradził sobie Plus. Oddał  82 283 numery, ale przejął 90 626 nowych. Ostatecznie wyszedł na plus, zyskując 8 343 numery. Reszcie poszło gorzej. T-Mobile opuściło 85 798 osób, a przeszło do niego 79 238 , co daje ujemny bilans -6 560 numerów. Jeszcze gorzej było w Orange. Ten operator oddał 110 593 numery, a przyjął 96 479 i również zakończył z ujemnym wynikiem -14 114 numerów. Nie da się jednak ukryć, że najgorzej poszło Play. Fioletowy operator  stracił aż 132 377 klientów, a przejął jedynie 111 933 kończąc z wynikiem -20 444 numery. Chyba ostatni szum wokół 5G Ready i zmiany w strukturze Zarządu firmy nieco ograniczyły zaufanie do Play. A co Wy o tym myślicie? Skąd tak słaby wynik?

Ale prawda jest też taka, że ktoś traci, żeby zyskać mógł ktoś. W przyrodzie nic nie ginie i nie zginęły też numery oddawane przez operatorów infrastrukturalnych. Spora ich część trafiła do… Premium Mobile.

Premium Mobile zyskał najwięcej

Chyba nikogo już nie dziwi, że znowu Premium Mobile zyskał najwięcej? Jak pokazuje raport MNP, opuściło go 3 014 numerów, ale przejął 20 631 kolejnych. Zakończył więc 1Q z wynikiem +17 617 numerów. I to jest naprawdę imponujące. To już kolejny rok, jak Premium zyskuje rzesze nowych klientów. Osiąga lepsze wyniki niż największe polskie sieci komórkowe. Czemu zawdzięcza taki sukces? Zapewne nie bez znaczenia jest to, że oferuje tani abonament – więcej przeczytasz o nim w porównaniu. Jak widać także oferowanie bezterminowej umowy wychodzi temu MVNO na dobre. Nie powoduje wcale masowego odpływu klientów po pierwszym miesiącu, a to świadczy o jakości usług.

Dodatnie wyniki powyżej 1 000 zyskały też OTVARTA i Viking Mobile, ale daleko im do imponującego wyniku Premium Mobile. Mimo wszystko widać, że nadal więksi operatorzy tracą klientów przede wszystkim na rzecz tych mniejszych i tańszych zarazem. Cóż, chyba trudno się dziwić…

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *