Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Prędkość 10 Gbps już dostępna w INEA

Prędkość 10 Gbps już dostępna w INEA! Ale tylko w Poznaniu

Niedawno zachwycaliśmy się nową (wtedy) ofertą Orange i UPC na internet o prędkości transferu 1 Gbps. Teraz wydaje się to już naprawdę niewiele, bo właśnie pojawiła się na rynku prędkość 10 Gbps. I to nie jest pomyłka, prędkość 10 Gbps już dostępna w INEA. Szkoda, że póki co jedynie w Poznaniu i to nie całym…

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Prędkość 10 Gbps już dostępna w INEA

Na ten moment z nowej prędkości może skorzystać około 30 tys. gospodarstw domowych. Stopniowo ich ilość będzie rosnąć, by objąć wszystkich mieszkańców Poznania, a potem także inne województwa. Ile trzeba zapłacić za taką prędkość? 399 zł! Przy tym trzeba podkreślić, że podobną prędkością transferu mogą się cieszyć jedynie Szwajcarzy, a także mieszkańcy niektórych miast w USA, Japonii, Korei Południowej i Singapurze. 10 Gbps zdecydowanie nie jest jeszcze światowym standardem.

Abonament rodzinny ranking

W informacji dla prasy INEA zamieściła poniższą wiadomość:

“Wprowadzenie w Polsce łącza o prędkości 10 Gb/s zostało zrealizowane wspólnie z firmą Nokia, która dostarczyła światłowodowe rozwiązanie następnej generacji, umożliwiające zapewnienie symetrycznych prędkości łącza, przepustowości, niezawodności, elastyczności oraz skali, potrzebne do dostarczenia usług ultra-szerokopasmowych. Urządzenia te działają na sieci FTTH INEA.”

10 Gbps

Tak wysoka szybkość transferu może być szczególnie ważna dla graczy. Teraz grę zajmującą nawet około 100 GB, można pobrać w 2 min. Także osoby, które pracują przez internet docenią nową ofertę INEA. Firma podkreśla, że w tej chwili ograniczenie prędkości transferu nie leży po stronie łącza internetowego, a raczej po stronie urządzeń końcowych (konsol, laptopów, komputerów) dostępnych na rynku.

Nowa oferta INEA to nie tylko znacznie szybszy transfer w obie strony, ale także bardzo niski ping, co ma znaczenie przy korzystaniu ze wszelkiej rozrywki on-line.

Najtańszy abonament bez telefonu?

Choć z pewnością 10 Gbps to prędkość, z jakiej chciałoby się korzystać, to jednak ciekawi jesteśmy ilu z was zapłaciłoby za nią 399 zł? Czekamy też na wieści o podobnych prędkościach u konkurencji. Wy pewnie też…

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *