Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

play-logo

Sieć komórkowa Play

Play opinie

Play to najmłodsza sieć komórkowa spośród tak zwanej “wielkiej czwórki”. Jednocześnie na przełomie 2017 i 2018 roku operator ten stał się największą siecią pod względem abonentów w kraju. Play posiada niemal 15 milionów numerów. Obecnie ma w planach rozbudowę swoich sieci nadajników od 7,5 tysiąca, aby móc rywalizować na tym polu z innymi dużymi sieciami. Chce też w ten sposób zapewnić zasięg na własnych nadajnikach dla 100% mieszkańców Polski. W ten sposób fioletowy operator będzie mógł zrezygnować z usług roamingu krajowego, dzięki któremu udało mu się w tak szybkim tempie rozwinąć w pierwszej kolejności.

Play zasięg

play logo

Według danych z 15 listopada 2017, Fioletowy operator miał 14,89 mln abonentów. Z czego 61,8% to byli klienci usług abonamentowych. Udział w rynku wyniósł 28,5%. Był to najlepszy wynik w 2017 roku. Poza tym zasięg sieci 4G Play pokrywał 92,7 populacji kraju, a 4G LTE Ultra Play, 80,3% populacji.

Fioletowy operator świadczy usługi w trzech systemach. Są to telefon na kartę Play, abonament Play oraz Play Mix, czyli oferta mieszana.

Play oferta

Play na kartę to wiele różnych taryf, jednak najciekawsza wydaje się Formuła Play na Kartę – Formuła Unlimited. Za 25 zł dostajemy w niej nielimitowane rozmowy oraz nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci oraz 6 GB internetu. Jako że jest to Play na kartę, ważność konta wynosi 50 dni jeśli chodzi o połączenia wychodzące i 110 dni przy połączeniach przychodzących. Jest to ciekawy pakiet, zwłaszcza, ze względu na długość ważności połączeń wychodzących.

Play abonament

Play abonamenty ma trzy. Play najtańszy abonament ma za 30 zł. Play abonament bez limitu ma za 50 zł. Najlepszy abonament w Play dla jednej osoby to 70 zł W każdym mamy nielimitowane rozmowy. Jednak w najtańszym abonamencie Play SMS będzie nas kosztować 19 groszy od sztuki oraz dostajemy tam 5 GB internetu. Pozostałe dwa abonamenty w Play mają nielimitowany internet LTE. Jednak w najlepszej taryfie dostaniemy także osobną kartę SIM z 100 GB internetu do wykorzystania w domu. Jest też abonament rodzinny Play, w którym będziemy płacić mniej za każdy kolejny numer. Telefony Play oferuje w abonamencie przy dopłacie 10 zł na miesiąc. Znajdziemy tutaj zarówno topowe flagowce, jak i telefon za 1 zł w Play.

Fioletowy operator posiada szeroką ofertę i bardzo dużo uwagi przykłada do reklamowania się, stąd też w tak krótkim czasie udało się tej cieci uzyskać takie wyniki. Jednak wiąże się to jednocześnie z bardzo dużą krytyką, jaka spada na tego operatora głównie w związku z zasięgiem. Sieć ta posiada własne nadajniki, jednak ma ich zdecydowanie najmniej z czterech największych operatorów. I tam, gdzie ich nie ma, musi korzystać z roamingu krajowego. Jedno i drugie oznacza, że w wielu miejscach klienci tej sieci będą mieli problemy z zasięgiem, lub z komfortowym korzystaniem z internetu LTE.

Jakie są Wasze opinie o tej sieci komórkowej? Pozytywnie ocenianie tą sieć, czy może wolicie korzystać z usług innych operatorów? Zachęcamy do komentowania i oceniania tej sieci!

 

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *