Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Play internet stacjonarny

Play internet stacjonarny – poznaj ofertę operatora

Posiadanie dobrego internetu stacjonarnego w domu to dziś absolutna konieczność dla wielu osób. Zwłaszcza dla tych, którzy pracują online. Niedawno Play zapowiadał, że do wachlarza swoich usług doda także internet stacjonarny dzięki współpracy z Vectra. Ten moment już nadszedł. W Play internet stacjonarny jest już dostępny w 3 wariantach prędkości: do 150, do 300, do 600 Mb/s. Przyjrzyjmy się tej ofercie z bliska.

Play internet stacjonarny – jaka technologia?

Choć rosnącą popularnością cieszy się w naszych czasach światłowód, to jednak Play dostarcza internet stacjonarny w technologii HFC.  Jej użycie również pozwala na osiąganie wysokich prędkości (do 600 Mb/s), uniezależnia jakość połączenia od czynników atmosferycznych czy obciążenia sieci komórkowej.

Internet stacjonarny w Play – oferta

Play oferuje 3 warianty usługi. Szczegóły przedstawia infografika przygotowana przez operatora.

internet stacjonarny w Play

Mamy więc do wyboru 3 prędkości. Każda z ofert zawiera router Wi-Fi gratis, a opłata instalacyjna wynosi 50 zł. Co routera, pozostaje on własnością Play, więc gdybyśmy zrezygnowali z usługi, musimy go zwrócić

Jak wspominaliśmy we wstępie z oferty może skorzystać każdy, nie tylko obecni klienci Play. Jednak ceny jakie zapłacą osoby, które posiadają abonament Play będą o 15 zł niższe niż dla osób, które nie korzystają z innych usług operatora. Oznacz to w praktyce, że klient Play, który zdecyduje się dodatkowo na internet stacjonarny w Play zapłaci:

  • 35 zł za internet do 150 Mb/s / 15 Mb/s
  • 45 zł za internet do 300 Mb/s / 20 Mb/s
  • 55 zł za internet do 600 Mb/s / 30 Mb/s.

Pozostając przy temacie cen, trzeba dodać, że wszystkie one zawierają rabat za zgody marketingowe (5 zł) i e-fakturę (5 zł). Jeśli więc, ktoś takich zgód nie wyrazi będzie płacił o 10 zł więcej za abonament.

Czy każdy może zamówić Play internet stacjonarny?

Powiedzieliśmy już, że nie trzeba być klientem Play, żeby skorzystać z usługi. Nie oznacza to jednak, że absolutnie każdy może mieć internet stacjonarny w Play. Dlaczego? Ponieważ nie wszędzie usługa działa. Są miejsca, gdzie Play nie dotarło. Dlatego na stronie dedykowanej ofercie internetu stacjonarnego, można sprawdzić, czy operator świadczy swoje usługi w naszej lokalizacji.

Play internet stacjonarny – czy się opłaca?

Na koniec spróbujmy odpowiedzieć na ważne pytanie, czy nowa usługa Play na internet stacjonarny jest opłacalna w porównaniu z konkurencją? W jednym przypadku z pewnością można odpowiedzieć, że tak. W przypadku osób, które już są klientami operatora. A jak jest z innymi osobami?

W Orange można mieć światłowód z prędkością do 300 Mb/s za 59,98 zł miesięcznie. Czyli taniej niż w Play i w lepszej technologii. Plus też oferuje światłowód, ale drożej niż Play. Za prędkość do 150 Mb/s trzeba zapłacić 60 zł miesięcznie. Znowu w T-Mobile za światłowód z prędkością przesyłu do 150 Mb/s płaci się miesięcznie 59 zł, a to znowu taniej niż w Play i w lepszej technologii.

W zasadzie poza Play wszyscy operatorzy oferują światłowód lub internet domowy bez kabla. Czy w związku z tym Play poszedł w dobrą stronę stawiając na HFC? Co Wy o tym myślicie?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *