Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańszy abonament rodzinny - listopad 2018

Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018

Za oknem nastało szaleństwo pogodowe. Jesień to, czy wiosna? Ciężko się połapać. Jednak zupełnie niezależnie od pogody zaczął się już listopad. Razem z nim nadszedł czas na kolejne zestawienie abonamentów. Dziś na wokandę bierzemy abonamenty rodzinne i Duety. Zebraliśmy je Wam w jednym miejscu, żeby było wygodniej. Tak właśnie powstało nasze najnowsze porównanie – Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018. Zapraszamy!

Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018 – kryteria

Zaczynamy od kilku słów o kryteriach. Dobierając oferty do zestawienia kierowaliśmy się nie tylko ceną. Uwzględnialiśmy te taryfy, które zawierają:

  • nielimitowane połączenia,
  • nielimitowane SMS-y,
  • przynajmniej 2 GB na osobę.

O miejscu w naszym rankingu decydowała przede wszystkim cena. W drugiej kolejności kierowaliśmy się wielkością pakietu internetowego, a na samym końcu ewentualnymi darmowymi dodatkami. Zebraliśmy więc najtańsze, naszym zdaniem pełnowartościowe oferty. Płatne SMS-y czy pakiet poniżej 2 GB wydają nam się po prostu nie spełniać podstawowych oczekiwań większości współczesnych użytkowników telefonów komórkowych. Stąd właśnie taki dobór kryteriów. Skoro już mamy jasność w tym temacie, przechodzimy do zestawienia. Przed Wami Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018 w formie tabeli.

Abonament komórkowy rodzinny – listopad 2018

Operator

Oferta

Opłaty (łącznie)

Pakiet danych

Więcej

1. Premium Mobile

Freedom dla Dwojga

34,80 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

2. Lajt Mobile

Lajt Duet M

35,99 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

3. Nju Mobile

Do 19 zł na głowę w parze

38,00 zł

10 – 30 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

4. Plush

Duet w Plush ABO

40,00 zł

15 GB

Mobilny Ranking klik

5. Virgin Mobile

Plan2_24M

43,50 zł

po 20 GB

Mobilny Ranking klik

6. Plus

Abonament DUET

45,00 zł

4 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

7. Orange

DUET Standardowy

59,98 zł

po 5 GB

Mobilny Ranking klik

8. Play

Play DUET M

80,00 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

9. T-Mobile

Dla DUETU

80,00 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018 r. – oferty ważne na dzień 01.11.2018 r.

Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018

Abonament rodzinny poniżej 40 zł

Nasze zestawienie otwierają oferty do 40 zł. I mówimy tu o miesięcznej cenie za oba numery, nie za jeden. Liderem tego porównania jest Premium Mobile, które dwa abonamenty udostępnia już za 34,80 zł miesięcznie. To najkorzystniejsza cenowo oferta typu Duet na ten moment. Nie chodzi tylko o cenę. W ramach abonamentu poza nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, dostajemy aż 10 GB na osobę. Oprócz tego możemy podpisać umowę na czas nieokreślony. Jedynym nieprzyjemnym akcentem jest jednorazowy wydatek na aktywację, który wynosi 29 zł.

Kolejny na naszej liście jest Lajt Mobile. Za 35,99 zł miesięcznie dostajemy to samo, co w Premium Mobile. Tutaj też możemy podpisać umowę bezterminową. Zaletą oferty tego operatora jest niska opłata aktywacyjna – 5 zł. No ale jednak miesięcznie trzeba zapłacić prawie 1 zł więcej niż u rywala z pierwszego miejsca. No jak, kto woli.

Trzecie miejsce zajmuje Nju Mobile z ofertą za 38,00 zł. I co my tu mamy? Oprócz nielimitowanych połączeń i SMS-ów dostajemy też nielimitowane MMS-y. Co do internetu sprawa przedstawia się inaczej niż u poprzedników. Na start dostajemy 10 GB do współdzielenia. Jednak wraz ze stażem liczba GB-ów rośnie. I tak po 6 miesiącach współdzielimy już 20 GB, po 12 miesiącach 25 GB, a po 24 miesiącach 30 GB. Żeby jednak skorzystać z tych skoków pakietu, trzeba włączyć darmową usługę “Im dłużej tym lepiej”. Przy tym umowę także podpisujemy na czas nieokreślony. Oferta całkiem kusząca, nie uważacie? Zwłaszcza dla tych, którzy wysyłają MMS-y.

Abonament rodzinny poniżej 50 zł

Teraz czas na kolejny próg cenowy. Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018 – od 40 do 50 zł. W tej kategorii pierwsze skrzypce gra Plush, który w naszym zestawieniu otrzymał miejsce 4. Jego oferta to miesięczny koszt 40 zł. I otrzymujemy tu całkiem sporo. Nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i po 15 GB. Ale to nie wszystko! Transfer na społecznościówki taki, jak: Facebook, Messenger, Instagram i What’s App jest darmowy, czyli nie pomniejsza podstawowego pakietu GB. Dodatkowo przenoszący numer objęci są promocja, w ramach której przez pierwsze 3 miesiące są zwolnieni z opłat. Co jest wadą tej oferty? Niestety umowę trzeba podpisać na 24 miesiące.

Jest też możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony, ale wtedy otrzymujemy 10 GB na start. Po 3 miesiącach jest to 12 GB, po 6 miesiącach 14 GB, po 12 miesiącach 16 GB i ostatecznie po roku dostajemy 20 GB. Do tego od początku mamy bezpłatny pakiet 10 GB miesięcznie na YouTube.

tani abonament listopad 2018

Następne miejsce zajmuje Virgin Mobile z ofertą za 43,50 zł. Za te pieniądze mamy rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz po 20 GB internetu na osobę. To dużo! Jednak podobnie jak u poprzednika zobowiązani jesteśmy podpisać umowę na 24 miesiące.

Kolejny jest Plus z abonamentem Duet za 45,00 zł miesięcznie. To pierwszy przedstawiciel wielkiej czwórki w naszym zestawieniu na najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018. I od razu widać to po ofercie. Co prawda dostajemy jak u poprzedników rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, ale już pakiet internetowy to jedynie 4 GB i do tego współdzielone. Trochę mało w kontekście konkurencji… Przy tym umowę podpisujemy oczywiście na 24 miesiące. Oferta Plusa staje się jednak korzystniejsza z każdą kolejną zakupioną kartą SIM. Koszt pierwszej to 30 zł, a za każdą następną płacimy już tylko 15 zł. Żeby dodatkowo obniżyć miesięczne opłaty o 10 zł, możemy skorzystać z innej oferty operatora, np. na internet. Wtedy otrzymamy rabat za SmartDOM właśnie w wysokości 10 zł.

Abonament rodzinny powyżej 50 zł

Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018 kończą oferty kosztujące miesięcznie powyżej 50 zł. I mamy tu trzech pozostałych przedstawicieli wielkiej czwórki. Na miejscu siódmym Orange z taryfą DUET Standardowy za 59,98 zł. Ta cena obejmuje nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i po 5 GB internetu na osobę. Znowu dość skromnie…

Miejsce ósme przypadło Play. Chociaż ten operator zmieniał ostatnio ofertę, ceny niestety pozostały takie same. I tym sposobem za nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB na osobę płacimy miesięcznie 80,00 zł. Do tego dostajemy jednak trochę dodatków w tym Tidal za darmo na 12 miesięcy, HBO, HBO GO oraz Show MAX na 3 miesiące za free, a do tego na całą umowę TV Play NOW – pakiet podstawowy. Zaznaczamy, że jeszcze niedawno Tidal był darmowy przez 24 miesiące. Przy tym wszystkim umowa, rzecz jasna na 24 miesiące. Niestety za aktywację płaci się jednorazowo 60 zł, czyli naprawdę dużo.

Zestawienie zamyka oferta T-Mobile za 80,00 zł. I tutaj też szału nie ma. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do tego internet po 10 GB. i już. Żadnych dodatków.

Najtańszy abonament rodzinny – listopad 2018 – podsumowanie

Jak zapewne sami widzicie, rozrzut cenowy na rynku jest naprawdę spory. Od ofert za niecałe 35 zł do takich za 80 zł. Zwłaszcza u wielkiej czwórki jest tak, że im więcej numerów weźmiecie, tym mniejsze będziecie mieli rachunki. U operatorów MVNO zazwyczaj dostępne są głównie abonamenty typu Duet. U niektórych można wziąć więcej kart SIM. Generalnie Duety są opłacalne. My zachęcamy jednak do tego, żeby nie bać się przejść na abonament do MVNO. Ci operatorzy nie wiążą nas ze sobą umową na 2 lata i w razie czego, można szybko zrezygnować z ich usług. Niewątpliwie natomiast za rachunki płaci się u nich sporo mniej. A Wy wolicie płacić więcej, ale być w Play, Orange, T-Mobile lub Plusie, czy płacić mniej u kogoś z mniejszych graczy rynkowych?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *