Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańszy abonament bez telefonu - listopad 2018

Najtańszy abonament bez telefonu – listopad 2018

Czas na kolejne zestawienie! Tym razem przewertowaliśmy oferty abonamentowe bez telefonu i wybraliśmy dla Was te najlepsze i przy tym najmniejsze. Zebraliśmy w jednym miejscu aż 17 różnych ofert. Jest więc w czym wybierać. Dlatego bez zbędnego gadania/pisania, przechodzimy do sedna. Przed Wami Najniższy abonament bez telefonu – listopad 2018.

Najniższy abonament bez telefonu – kryteria

W naszym porównaniu umieściliśmy oferty, które spełniały następujące kryteria:

  • nielimitowane rozmowy,
  • nielimitowane SMS-y,
  • przynajmniej 2 GB internetu,
  • BEZ TELEFONU.

Oznacza to, że choć są oferty tańsze niż te w naszym zestawieniu, to jednak nie uwzględniliśmy ich. Naszym zdaniem takie taryfy są po prostu niepełnowartościowe. Abonamenty w porównaniu układaliśmy według ceny, od najtańszych do najdroższych. W drugiej kolejności kierowaliśmy się wielkością pakietu internetowego, a potem braliśmy pod uwagę darmowe dodatki. Tym sposobem powstał nasz ranking ofert, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie 😉

Najniższy abonament bez telefonu – porównanie ofert

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet danych

Oferta

1. Multimedia

MultiMEDIA BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

4. Otvarta

O! Korzystna

17,99 zł

6 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

5. Virgin Mobile

Plan 1

19,00 zł

od 3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

6. Vectra

Bez Limit 5GB

19,90 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

7. Lajt Mobile

LAJTOWY NO LIMIT +10 GB LTE

19,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

8. NOVUM

Taryfa LEKKA Z INTERNETEM

24,99 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

9. Plush

PLUSH ABO

25,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

10. Nju Mobile

Wszystko nie więcej niż 29 zł

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

11. Red Bull Mobile

SięMa

29,00 zł

od 10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

12. Netia

Mobilny No Limit

29,90 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

13. FM Mobile

Start12m

29,90 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

14. T-Mobile

T2

29,95 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

15. Plus

Abonament 30 zł

30,00 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

16. Orange

Standardowy

39,99 zł

5 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

17. Play

Plan M

50,00 zł

10 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Najmniejszy abonament bez telefonu – listopad 2018 – oferty ważne na dzień 07.11.2018 r.

Tani abonament bez telefonu – DO 20 ZŁ

Jak widzieliście w tabeli, nasz ranking na tani abonament bez telefonu – listopad 2018 otwierają oferty poniżej 20 zł. I jest ich wcale nie mało, bo aż 7. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Multimedia

Pierwsze miejsce już od miesięcy zajmują Multimedia ze świetnym abonamentem za jedyne 14,99 zł. Mamy w tej cenie nielimitowane rozmowy (także na numery stacjonarne), SMS-y i co wcale nie takie częste MMS-y, a przy tym 2 GB. Fakt, że pakiet internetowy nie jest powalający, ale prawdę mówiąc, bardzo wielu osobom wystarcza, więc po co przepłacać? Jest jednak pewne “ale”. Umowę trzeba podpisać na 24 miesiące, co nie każdemu może odpowiadać. Tak na marginesie wspominamy jeszcze, że za aktywację nowego numeru w sieci płaci się jednorazowo 19 zł. Mimo wszystko oferta jest naprawdę godna polecenia.

NAU Mobile

Kolejne miejsce na naszej liście abonamentów zajęło NAU Mobile. Za 16,60 zł miesięcznie operator daje nielimitowane połączenia na komórki, nielimitowane  SMS-y i pakiet 3 GB internetu. Jednorazowo za aktywację płacimy 29 zł, a za każdego MMS-a zapłacimy 0,29 zł. Oferta nadal bardzo dobra, choć już uboższa niż u poprzednika. Co ważne, umowę zawieramy na 12 miesięcy. Zawsze to trochę krócej.

Premium Mobile

Na miejscu trzecim wylądowało Premium Mobile. Ta oferta ma jednak wielki atut, który dla wielu może stawiać ją przed konkurencją. Otóż u tego operatora umowę podpisujemy na czas nieokreślony, więc w każdej chwili możemy po prostu zrezygnować. W ramach abonamentu otrzymujemy nielimitowane połączenia na komórki i nielimitowane SMS-y. MMS kosztuje podobnie jak u poprzednika 0,29 zł. Za aktywację płacimy jednorazowo 29 zł.

Otvarta

Na miejscu czwartym Otvarta z abonamentem za 17,99 zł. W tej ofercie mamy rzecz jasna nielimitowane połączenia na komórki, ale także na numery stacjonarne. Poza tym standardowo nielimitowane SMS-y. Za każdego MMS-a płacimy 0,29 zł, a za aktywację jednorazowo 24 zł. Zaletą tej oferty jest całkiem pokaźny pakiet internetu – 6 GB oraz możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony.

Virgin Mobile

Piąte miejsce zajęło Virgin Mobile. W cenie 19 zł, operator daje nielimitowane minuty na komórki, nielimitowane SMS-y i pakiet internetowy. Jego wielkość zależy od tego czy podpiszemy umowę na 2 lata, czy bezterminową. Przy umowie na 24 miesiące dostajemy aż 9 GB. Z umową na czas nieokreślony jest już mniej kolorowo. Operator na start daje 3 GB, które rosną wraz ze stażem do 5 GB. Jak widać oferta poprzednika jest bardziej opłacalna dla osób, które nie chcą się wiązać na dłużej.

Vectra

Następna jest Vectra z taryfą za 19,90 zł. W tej taryfie mamy nielimitowane połączenia na komórki i SMS-y oraz 5 GB internetu. Za aktywację płacimy tylko 1 zł, co jest miłą odmianą w kontekście konkurencji. Niestety umowę musimy podpisać na pełne 24 miesiące. Przenoszący numer pierwszy miesiąc mają za 1 zł. Ta oferta nie wybija się jakoś szczególnie, ale nadal jest tania i ma to, co niezbędne.

Lajt Mobile

Na siódmym miejscu mamy Lajt Mobile. W ramach taryfy za 19,99 zł (tylko 9 gr. drożej niż w Vectrze) udostępnia nielimitowane połączenia na komórki, SMS-y i aż 10 GB internetu. Do tego umowę możemy podpisać na czas nieokreślony. Chyba się zgodzicie, że mimo nieznacznie wyższej ceny, ta oferta jest po prostu lepsza niż poprzednia?

Część naszego porównania z listopada 2018 – do 20 zł kończy się właśnie na ofercie Lajt Mobile. Następna część to oferty do 25 zł.

Abonament bez telefonu – DO 25 ZŁ

“Groszowy” abonament bez telefonu – listopad 2018 – do 25 zł, w tym przedziale cenowym mamy tylko 2 operatorów.

Novum

W tej części pierwsze jest Novum z abonamentem za 24,99 zł. Cena obejmuje nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, SMS-y i 10 GB internetu. Przy tym umowę możemy podpisać na czas nieokreślony. Ta oferta jest więc bardzo podobna do oferty Lajt Mobile tyle, że kosztuje o 5 zł drożej i zawiera nielimitowane minuty także na telefony stacjonarne.

Plush

Następny jest Plush z ofertą za 25 zł. Właściwie to mamy do wyboru 2 warianty tej oferty. Jeden z umową bezterminową, drugi z umową na 24 miesiące. W obu wariantach dostajemy nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz darmowy transfer na korzystanie z portali społecznościowych i 10 GB miesięcznie na YouTube. A jakie są różnice? Otóż przy umowie na 24 miesiące przez pierwsze 3 miesiące mamy YouTube bez ograniczeń i na stałe otrzymujemy pakiet 15 GB internetu. Natomiast z umową na czas nieokreślony otrzymujemy od początku tylko (?) 10 GB na YouTube i pakiet 10 GB internetu, który wzrasta ze stażem do 20 GB. Niewątpliwie każdy z tych wariantów opłaca się bardziej niż taryfa Novum. 1 grosz więcej i mamy MMS-y za darmo, sporo dodatków no i więcej internetu.

W tej części to już wszystko, teraz czas na następny przedział cenowy!

Abonament bez telefonu – DO 30 ZŁ

Abonament bez telefonu – do 30 zł zawiera już nieco droższe choć wciąż bardzo opłacalne oferty.

Nju Mobile

Miejsce dziesiąte w naszym rankingu zajęło Nju Mobile z ofertą za 29 zł. Ta cena mieści w sobie nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, SMS-y, MMS-y i pakiet 10 GB rosnący ze stażem do 30 GB. Z tym internetem jest tak, że po pół roku mamy 20 GB, po roku 25 GB, a po 2 latach 30 GB. Przy tym umowę podpisujemy na czas nieokreślony. Nie da się ukryć, że to bardzo korzystna oferta!

Red Bull Mobile

Na jedenastym miejscu Red Bull Mobile. Ten operator oferuje podobnie jak Plush abonament w dwóch wariantach. Za 29 zł możemy dostać nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, SMS-y i MMS-y oraz 10 lub 15 GB internetu. Przy umowie na 24 miesiące mamy 15 GB, a przy umowie bezterminowej 10 GB. Zaletą oferty RBM jest to, że niewykorzystane GB-y przechodzą na kolejne miesiące. Mimo to, w porównaniu z Nju Mobile jest po prostu słabsza i dlatego znalazła się za nią.

Netia

Dalej jest Netia. W cenie 29,90 zł daje nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, SMS-y, MMS-y i 10 GB internetu. Umowę podpisujemy na 24 miesiące, a za aktywację płacimy 19 zł. Na zachętę przenoszący numer przez 6 miesięcy płacą tylko 1 zł. Wybierający nowy numer dostają tylko 1 miesiąc za 1 zł.

FM Mobile

Kolejne miejsce zajęło FM Mobile. Oferta niemalże identyczna jak u poprzednika. Różnica polega na tym, że w FM Mobile możemy podpisać umowę już na 12 miesięcy, a aktywacja kosztuje nas aż 49 zł.

najatńszy abonament bez telefonu

T-Mobile

Po FM Mobile zamieściliśmy ofertę T-Mobile. Za 29,95 zł operator daje nielimitowane wszystko do wszystkich i 5 GB internetu. Przy tym możemy podpisać umowę na 6 miesięcy lub na 2 lata. W obu przypadkach za aktywację jednorazowo zapłacimy 10 zł. Tą ofertą T-Mobile wyprzedził całą resztę wielkiej czwórki. Gratulujemy.

Plus

Ostatni w tym przedziale cenowym jest Plus z abonamentem za równe 30 zł. Za te pieniądze znowu mamy nielimitowane wszystko do wszystkich, ale przy tym już tylko 2 GB internetu i umowa na 2 lata. Na szczęście obecnie trwa promocja, w ramach której przez pierwsze 6 miesięcy płacimy za abonament 0 zł. Daje w sumie oszczędność 180 zł.

Minimalny abonament bez telefonu – POWYŻEJ 30 ZŁ

A teraz ostatnia już część porównania  – listopad 2018. Tutaj znajdziecie dwie najdroższe oferty.

Orange

Przedostatnie w naszym zestawieniu jest Orange. Tutaj podobnie jak w Plusie, tyle tylko, że zamiast 2 GB dostajemy 5 GB. Umowę podpisujemy na 24 miesiące, a za aktywację płacimy o zgrozo! 49,99 zł. No nie jest to najlepsza możliwa oferta na rynku.

Play

Ranking kończy Play z abonamentem za 50 zł. Tutaj też dostajemy nielimitowane wszystko do wszystkich, a do tego 10 GB. Zawsze to trochę więcej. Niestety umowę znowu musimy podpisać na 2 lata. Zaletą tej oferty są dodatki, a są to:

  • Podstawowy pakiet kanałów TV Play NOW,
  • TIDAL za darmo na 12 miesięcy,
  • HBO i HBO GO za darmo na 3 miesiące,
  • ShowMAX za darmo na 3 miesiące.

Czy to wystarczy, żeby krzyknąć za abonament 50 zł miesięcznie? Oceńcie sami. Ja wolałabym mniej dodatków i niższe rachunki, ale to mój wybór.

Najmniejszy abonament bez telefonu – PODSUMOWANIE

Jeszcze kilka słów podsumowania. Jak widzicie rozpiętość cenowa jest duża, jednak w cenie do 20 zł nielimitowane MMS-y oferują tylko Multimedia. Nie dla wszystkich, ale jednak dla niektórych to może mieć znaczenie. Sporo jest ofert z umową bezterminową, ale nie znajdziecie takich u wiodącej czwórki operatorów. Najkrótszą bo półroczną oferuje T-Mobile. Przy wyborze oferty warto zwracać uwagę także na dodatki. Na przykład Plush w ramach takich gratisów daje naprawdę sporo. Jeśli jednak mielibyście za niepotrzebne Wam dodatki płacić więcej, to lepiej wziąć inny abonament. Jeśli nie korzystacie za dużo z internetu i nie wysyłacie MMS-ów dobrym rozwiązaniem jest oferta Premium Mobile, z którym nie trzeba się wiązać na 2 lata.

Generalnie jak zawsze zachęcamy Was do tego, żeby nie przepłacać! Czasy drogich abonamentów minęły i teraz do 25 zł naprawdę można mieć wszystko.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *