Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najtańsze siecie komórkowe -

Najtańsze sieci komórkowe – listopad 2018

W tym miesiącu przygotowaliśmy już dla Was kilka porównań, które miały pomóc wybrać najtańsze i jednocześnie najlepsze oferty prepaid i postpaid, a także najlepszy internet domowy. To zestawienie przygotowaliśmy, żeby w jednym miejscu przedstawić TOP 3 z każdej tych grup. Zachęcamy więc do sprawdzenia jakie są najtańsze sieci komórkowe – listopad 2018.

Najtańsze sieci komórkowe – listopad 2018

Co znajdziecie w tym porównaniu? Będą to:

  • Najtańszy abonament rodzinny – TOP 3
  • Najtańszy abonament no limit – TOP3
  • Najtańszy abonament bez telefonu – TOP3
  • Tanie oferty na kartę – TOP 3
  • Telefon w abonamencie – ranking ofert – TOP 3
  • Najlepszy internet domowy – TOP 3

Przy każdym zestawieniu będziecie też mieli link do pełnego porównania, w którym przedstawiliśmy więcej ofert. Zaczynamy więc od najtańszego abonamentu no limit!

Najtańsze sieci komórkowe – abonament rodzinny

Operator

Taryfa

Cena (łącznie)

Pakiet danych

Oferta

1. Premium Mobile

Freedom dla Dwojga

34,80 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

2. Lajt Mobile

Lajt Duet

35,99 zł

po 10 GB

Mobilny Ranking klik

3. Nju Mobile

Freedom PL

38,00 zł

10 – 30 GB współdzielone

Mobilny Ranking klik

W tej kategorii najtańszą siecią jest Premium Mobile. Za abonament DUET płacimy miesięcznie tylko 34,80 zł. W tej kwocie dostajemy nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz po 10 GB na osobę. Przy tym umowę podpisujemy na czas nieokreślony. Lajt Mobile daje w zasadzie to samo, ale jednak za 1,19 zł drożej. Z tym operatorem też nie trzeba się wiązać długą umową. Przy tym zaznaczamy, że w Premium Mobile jednorazowa opłata za aktywację wynosi 29 zł, a w Lajt Mobile 5 zł. Trzeci operator to Nju Mobile. Za 38 zł dostajemy miesięcznie nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a do tego współdzielone 10 GB. Rozmiar pakietu internetowego wzrasta jednak wraz ze stażem. Już po 6 miesiącach współdzielimy 20 GB, po 12 25 GB, po 2 latach 30 GB. Umowę także możemy podpisać na czas nieokreślony. Każda z tych ofert jest naprawdę dobra, ale jednak najtańsza należy do Premium Mobile.

Najtańsze sieci komórkowe – abonament no limit

Operator

Pakiet Danych

Cena

Oferta

1. NAU Mobile

20 GB

24,50 zł

Mobilny Ranking klik

2. Multimedia

20 GB

24,99 zł

Mobilny Ranking klik

3. Plush

15 GB

25,00 zł

Mobilny Ranking klik

Najtańsze sieci komórkowe w kategorii abonament no limit to: NAU Mobile, Multimedia i Plush. NAU Mobile to nowy operator na rynku, ale ma naprawdę bardzo korzystną ofertę. W ramach Planu Różowego za 24,50 zł udostępnia nielimitowane wszystko, w tym MMS-y i 20 GB internetu. Umowę podpisujemy jednak na 12 miesięcy. To naprawdę najtańsza tego typu oferta. Dalej mamy Multimedia, które dają dokładnie to samo, ale o 49 gr. miesięcznie drożej. Za to w NAU Mobile aktywacja kosztuje 29 zł, a w Multimediach 19 zł. Trzecie miejsce zajął Plush, który za równe 25 zł daje wszystko nielimitowane i 15 GB internetu, a do tego darmowy transfer na media społecznościowe i 10 GB na YouTube. Umowę podpisujemy na 24 miesiące lub bezterminową. Przy tej drugiej mamy jednak mniej GB-ów na start, bo tylko 10 GB, które jednak ostatecznie wzrosną do 20 GB. Coś, za coś

Zajrzyjcie jednak do pełnego porównania, żeby sprawdzić nie tyle, który abonament no limit jest najtańszy, ile który jest najbardziej opłacalny. A różnica jest! Jeśli kierować się opłacalnością, pierwsza trójka to kolejno: Otvarta, Premium Mobile, NAU Mobile.

Najtańsze sieci komórkowe – abonament bez telefonu

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet Danych

Oferta

1. Multimedia

MultiMEDIA BIS

14,99 zł

2 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Pośród sporej ilości ofert abonamentowych wybraliśmy trzy najtańsze, które zawierają nielimitowane połączenia, SMS-y i przynajmniej 2 GB internetu. Nasze TOP 3 w tej kategorii to Multimedia, NAU Mobile i Premium Mobile. Multimedia od dawna oferują naprawdę tani abonament, za który zapłacimy tylko 14,99 zł miesięcznie. Poza ceną atutem tej oferty są też nielimitowane MMS-y, które w abonamentach do 20 zł się nie zdarzają. Wadą jest natomiast konieczność podpisania umowy na 24 miesiące. NAU Mobile za 16,60 zł daje nielimitowane połączenia, SMS-y i 3 GB internetu. Nie mamy tu MMS-ów, ale za to umowę możemy podpisać na 12 miesięcy. Na miejscu trzecim Premium Mobile, które ma taką samą ofertę jak NAU Mobile z tym, że w Premium możemy podpisać umowę na czas nieokreślony.

Tanie oferty na kartę

Jak zawsze zaczynamy od wypunktowania kryteriów, jakimi kierowaliśmy się przy wyborze ofert do naszego zestawienia. Musiały one zawierać:

  • nielimitowane rozmowy,
  • nielimitowane SMS-y,
  • przynajmniej 10 GB,
  • cena do 30,00 zł

O miejscu w naszym zestawieniu w pierwszej kolejności decydowała cena. Dalej braliśmy pod uwagę wielkość pakietu internetowego, a na samym końcu ewentualne darmowe dodatki. Tym sposobem uszeregowaliśmy oferty aż 13 operatorów. Zobaczcie jakich.

Operator

Cena

Pakiet danych

Szczegóły oferty

1. a2mobile

19,90 zł

No limit (lejek od 5 GB)

oferty na kartę bez telefonu

2. Lajt Mobile

19,99 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

3. Lycamobile

25,00 zł

35 GB

oferty na kartę bez telefonu

4. Virgin Mobile

25,00 zł

15 GB

oferty na kartę bez telefonu

5. Mobile Vikings

25,00 zł

15 GB

oferty na kartę bez telefonu

6. Orange

25,00 zł

15 GB

oferty na kartę bez telefonu

7. Plush

25,00 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

8. Plus

25,00 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

9. Heyah

25,00 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

10. Play

25,00 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

11. T-Mobile

25,00 zł

10 GB

oferty na kartę bez telefonu

12. Nju Mobile

29,00 zł

Od 10 GB

oferty na kartę bez telefonu

13. Red Bull Mobile

30,00 zł

20 GB

oferty na kartę bez telefonu

Tanie oferty na kartę – listopad 2018 – oferty ważne na dzień 06.11. 2018

a2mobile

Pierwsze miejsce przyznaliśmy a2mobile. Za 19,90 zł otrzymujemy konto ważne przez rok i pakiet ważny 30 dni.W pakiecie mamy nielimitowane połączenia, SMS-y i 5 GB internetu na pełnej prędkości. Od 5 do 10 GB prędkość spada do max. 3 Mb/s, od 10 do 15 GB to już max. 1 Mb/s, a powyżej 15 GB jedynie symboliczne 512 kb/s. Przy tym wszystkim operator na szczęście dodaje darmowy transfer dla aplikacji społecznościowych i bezpłatną aplikację WiFi Calling.

Lajt Mobile

Drugie miejsce otrzymało Lajt Mobile. Ten operator za 19,99 zł udostępnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a przy tym pakiet 10 GB. Ważność oferty to 30 dni. Co prawda płacimy 9 gr. więcej niż u poprzednika, ale za to mamy 10 GB na pełnej prędkości. Z drugiej strony, jeśli najwięcej GB-ów spożytkowujecie na portale społecznościowe, to wtedy jednak a2mobile może sprawdzić się lepiej. Zaletą oferty Lajt Mobile są też darmowe MMS-y, których w wielu ofertach na kartę po prostu nie ma.

Lycamobile

Ostatnie na miejsce na podium zajęło Lycamobile z pakietem Do wszystkich M. Ważność pakietu to 30 dni. W tym czasie mamy nielimitowane SMS-y, rozmowy i aż 35 GB internetu. Dodatkowo dla nowych klientów operator przewidział 50% zniżki na pierwszy miesiąc, przy zamówieniu online. Tak więc nowi zapłacą za 1 miesiąc jedynie 12,50 zł. Jeśli chodzi o wielkość pakietu internetowego, ta oferta jest zdecydowanie nie do najlepsza.

Virgin Mobile

Następna oferta w naszym zestawieniu to #GIGADAJE od Virgin Mobile. Za ten pakiet, ważny 30 dni, płacimy miesięcznie także 25 zł. Otrzymujemy w tym oczywiście nielimitowane rozmowy i SMS-y, a do tego 15 GB. Dodatkowo operator dorzuca bezpłatny transfer na aplikacje społecznościowe. Oferta nadal bardzo dobra, ale trudno przebić pakiet 35 GB u poprzednika…

Mobile Vikings

Dalej mamy Mobile Vikings z pakietem No Limit 25. Jego zaletą jest to, że razem z nielimitowanymi połączeniami i SMS-ami otrzymujemy też nielimitowane MMS-y. Dla niektórych może to mieć decydujące znaczenie. Oprócz tego niewykorzystane w jednym miesiącu GB-y przechodzą na kolejny miesiąc. A do tego przenoszący numer do Mobile Vikings otrzymają jednorazowo 10 GB na start.

Orange

Kolejne jest Orange. Jego oferta także kosztuje 25 zł. Orange daje nielimitowane połączenia i SMS-y oraz 15 GB. Żeby zatrzymać przy sobie klientów, z każdym kolejnym miesiącem dodaje po 1 GB. Oznacza to, że już od drugiego miesiąca mamy 16 GB do dyspozycji, od trzeciego 17 GB i tak aż do 20 GB. Zawsze to jakiś pomysł.

Plush

Na miejscu siódmym Plush. Cena się nie zmienia – 25 zł. Pakiet obejmuje nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y, a do tego 10 GB. W ramach dodatków otrzymujemy darmowy transfer na społecznościówki oraz 10 GB na YouTube. Oznacza to, że znowu trudno jednoznacznie orzec, że ta oferta jest gorsza niż oferta Orange. Wszystko  zależy od tego jak korzystamy z internetu i czy wysyłamy MMS-y.

Plus

Znacznie łatwiej ocenić ofertę Plusa. Choć nadal miesięczny koszt to 25 zł, to jednak mniej dodatków. Pakiet na 30 dni obejmuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 10 GB. Do tego Plus dodaje ipla w prezencie. No i to by było na tyle.

ranking ofert na kartę

Heyah

Miejsce dziewiąte zajmuje Heyah. Cena i oferta bardzo podobna jak w Plusie, czyli 25 zł, a w tym nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 10 GB. Pakiet ważny jest przez 30 dni. Heyah nie dorzuca jednak żadnych dodatków, które mogłyby przeważyć szalę na jej korzyść.

Play i T-Mobile

Na miejscu dziesiątym i jedenastym mamy identyczne oferty Play i T-Mobile. W zasadzie niczym się nie różnią. 30 dni ważności pakietu, zawierającego nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz pakiet 10 GB. W obu wypadkach cena to nadal 25 zł. Oferta słabsza niż w Heyah bo znowu nie mamy MMS-ów.

Nju Mobile

Przedostatnie miejsce przypadło Nju Mobile. Za 29,90 zł otrzymujemy u tego operatora nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 10 GB internetu. Dodatkowo wraz ze stażem otrzymujemy kolejne GB-y. Jeśli włączymy bezpłatną usługę “im dłużej, tym lepiej w nju na kartę”, po pół roku mamy już do dyspozycji 20 GB, po 1 roku 25 GB, a po 2 latach 30 GB.

Red Bull Mobile

Ostatnią pozycję w naszym porównaniu ofert zajęło Red Bull Mobile z pakietem za 30 zł na 30 dni. w ramach pakietu dostajemy rozmowy, SMS-y, MMS-y i w sumie 20 GB internetu. Opłacalność tej oferty oceńcie sami…

Jak widać najwięcej ofert mieszczących się w naszych kryteriach kosztuje 25 zł. W tej cenie jak sami widzieliście, można dostać bardzo różną ilość internetu. Niektórzy uwzględniają w swojej ofercie MMS-y, inni nie. Naprawdę dobrze w porównaniu z konkurencją wypada oferta Lajt Mobile, w której za 19,99 zł dostajemy i MMS-y, i 10 GB internetu. Dla wielu to naprawdę wystarczająco. Jeśli jednak chcecie więcej, to pamiętajcie, że nie musicie płacić dwa razy tyle, żeby to dostać.

porównanie GSM

Najtańsze sieci komórkowe – abonament z telefonem

Operator

Pakiet Danych

Abonament

(z ratami)

Oferta

1. Plush

15 GB

25,00 zł

(29,00 zł)

2. RBM

10 GB

49,00 zł

Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę

3. Orange

10 GB

49,99 zł

(101,99 zł)

W naszym zestawieniu, żeby było miarodajne umieściliśmy oferty różnych operatorów z tym samym telefonem, jest to Samsung Galaxy A6+. Najtaniej dostaniemy go w abonamencie Plusha. Za telefon będziemy płacić miesięcznie 29 zł, w tym wysokość rat to 4 zł. Niestety na start musimy wyłożyć 1299 zł. W sumie za telefon zapłacimy 1395 zł. Razem z abonamentem wyjdzie nam przez 2 lata 1995 zł. Kolejne jest Red Bull Mobile. Za abonament z telefonem będziemy co miesiąc płacić 49 zł. Na start za telefon płacimy 946 zł. W sumie przez dwa lata za abonament i telefon zapłacimy 2122 zł. W Orange za Galaxy A6+ będziemy płacić co miesiąc 52 zł i do tego 49,99 zł za abonament. Na start nie musimy wydać na telefon ani złotówki. W sumie za urządzenie zapłacimy 1248 zł, a na telefon z abonamentem wydamy w ciągu 2 lat 2447,76 zł.

Najtańsze sieci komórkowe – internet domowy do 300 Mb/s

Operator

Cena

Oferta

1. UPC

59,99 zł

Najtańszy abonament internet domowy

2. Vectra

59,99 zł

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

3. Orange

49,99 zł

Tani Internet domowy - porównanie ofert Lipiec 2018

Na koniec zostawiliśmy TOP 3 ofert na internet domowy do 300 Mb/s. Pierwsze miejsce przyznaliśmy UPC, które oferuje tę właśnie prędkość w cenie 59,99 zł miesięcznie. Oprócz samego internetu dostajemy modem Connect Box z WiFi i instalację do sieci za 1 zł. Cena obejmuje też 29 kanałów telewizyjnych i darmowy pakiet HBO GO na 1 miesiąc. Vectra także ma dobrą ofertę i też za 59,99 zł miesięcznie, przy tym pierwszy miesiąc mamy za darmo. Tutaj także dostajemy modem WiFi. Ponieważ w testach prędkości Speedtest.pl Vectra wypada gorzej niż UPC, więc trafiła na drugie miejsce. Na podium załapał się też Orange. Przez pierwsze 12 miesięcy płacimy u niego za internet 49,99 zł, ale już przez kolejne 12 miesięcy 79,99 zł, co daje średnio 64,99 zł.

Najtańsze sieci komórkowe – listopad 2018 – podsumowanie

Jak widzicie jedynym przedstawicielem wielkiej czwórki, jaki znalazł się wśród najtańszych sieci komórkowych jest Orange (abonament z telefonem i internet domowy do 300 Mb/s). Oferty T-Mobile, Play i Plusa wciąż nie należą do najtańszych. Nie oznacza to jednak, że nie warto się nimi interesować. Często w ramach abonamentu dają różne ciekawe dodatki, a przy tym możemy być pewni, że nie zniknął z rynku od tak. Mimo wszystko w kwestii niskich cen liderami są Premium Mobile, NAU Mobile, Lajt Mobile i Multimedia.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *