Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Speed Test

Gdzie najszybszy internet? Ranking Speed Test (luty 2018)

Internet musi być szybki! Niewiele jest rzeczy bardziej frustrujących niż korzystanie z powolnego internetu. Wiecie, to kręcące się w nieskończoność kółeczko, które najlepiej byłoby wysłać w kosmos, a ono nie znika i nie znika… A my czekamy i czekamy. Na samo wspomnienie takich chwil zaczynam się denerwować. Dlatego lepiej mądrze wybrać dostawcę internetu. Zobaczcie więc kto plasuje się w czołówce w miarodajnych testach Speed Test. Prezentujemy wyniki z lutego 2018.

(Spójrzcie też na najlepszy abonament no limit i porównanie ofert operatorów komórkowych na kartę.)

Speed Test – ranking ogólny

Zaczynamy od rankingu operatorów stacjonarnych (01.02.2018 – 28.02.2018) . Jesteście ciekawi kto zmieścił się na podium? Zobaczcie sami:

Speed Test - ogólny

 

Jak widać pierwsze miejsce zajmuje INEA, podobnie zresztą jak w zeszłym miesiącu. Na miejscu 4. uplasowała się Vectra. Poprawiła swoje wyniki o 16% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Jeśli nadal będzie pracować nad prędkością równie wydajnie, być może niedługo znajdzie się na podium. Miejsce 5. przypadło Multimediom z wynikiem 34.33 Mbps – pobieranie i 5.58 Mbps – wysyłanie. Miejsce 6. zajęło Orange. Dalej jest Netia, TK Telekom, T-Mobile, Play i Plus. Nie ma póki co wątpliwości na czyje usługi się zdecydować… Zobaczmy teraz jak prezentuje się ranking WiFi.

Speed Test – ranking WiFi

Prezentujemy ranking sieci WiFi (01.02.2019 – 28.02.2018). Zobaczcie kto tutaj osiągnął najlepsze wyniki:

Speed Test WiFi

Jak sami widzicie, w tym rankingu mamy więcej zmian. Choć 1. miejsce zdecydowanie zajmuje UPC to już 2. miejsce dzielą Toya i INEA, idąc łeb w łeb. Za nimi Vectra, która w stosunku do zeszłego miesiąca poszła do góry. Na 4. miejscu Asta-net S.A. Dalej: Multimedia, Internetia, 3S S.A., Exatel, Orange, T-Mobile, Netia, Play, TK Telekom, Oxylion S. A. i na końcu znowu dwa razy 15. miejsce – University of Technology and Life Sciences Bydgoszcz (9.84 Mbps- pobieranie/ 3.50 Mbps – wysyłanie) i Cyfrowy Polsat (9.69 Mbps – pobieranie/ 8.98 Mbps – wysyłanie). Widać wyraźnie, że mamy tu znacznie słabsze prędkości niż przy internecie stacjonarnym. Warto to przemyśleć… Ale idźmy dalej!

Speed Test – ranking mobilny

To zestawienie będzie chyba najważniejsze dla tych, którzy korzystają z sieci na smartfonach. Zobaczcie wyniki dostawców internetu w telefonie (01.02.2018 – 28.02.2018):

Speed Test mobilny

 

Jeśli chodzi o internet mobilny 1. miejsce przypadło T-Mobile, które udostępnia klientom prędkości: 18.65 Mbps – pobieranie i 7.75 Mbps – wysyłanie. Widać jednak wyraźnie, że różnice między poszczególnymi operatorami są naprawdę niewielkie. Konkurencja robi swoje – na szczęście dla nas!

Speed Test – ranking LTE

Na koniec wisienka na torcie, czyli ranking LTE (01.02.2018 -28.02.2018). Zobaczcie kto jest najlepszy w tym zakresie:

Speed Test LTE

I znowu prym wiedzie T-Mobile. I w zasadzie układ miejsc wygląda dokładnie tak samo, jak w rankingu internetu mobilnego. Nie pozostaje nic innego, jak przyznać, że w kwestii internetu T-Mobile jest najlepszy. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że prowadzi w rankingu LTE już 9. miesiąc z rzędu.

Mamy nadzieję, że to zestawienie pomoże Wam podejmować decyzje dotyczące wyboru operatorów komórkowych oraz dostawców stacjonarnego internetu, bo naprawdę życzymy Wam szybkiego korzystania z sieci! A może macie jakieś spostrzeżenia dotyczące powyższego rankingu?

 

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *