Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

mWeryfikator

mWeryfikator – nowy dodatek do mDokumentów

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza oficjalną aplikację o nazwie mObywatel, dzięki której możemy dzielić się w nagłych przypadkach (np. przy wymianie danych po stłuczce samochodowej) naszymi zweryfikowanymi danymi. Tuż przed nowym rokiem do użytku wchodzi mWeryfikator, kolejna cześć pakietu aplikacji wydawanych przez Ministerstwo.

Zobacz też: Porównanie najtańszych abonamentów

mweryfikator zdjęcia

mWeryfikator rozszerzy możliwości mDokumentów  o interakcje pomiędzy biznesem a obywatelem. Aplikacja pozwoli sprzedawcy/przedsiębiorcy weryfikować dane klientów pokazywane na smartfonie. W ten sposób będzie można zdecydować, czy dana osoba np. jest pełnoletnia i można jej sprzedać alkohol lub fajerwerki. Aplikacja nie przechowuje naszych danych, od razu po jej wyłączeniu zostają one usunięte z pamięci telefonu – ma to służyć zwiększeniu bezpieczeństwa. W przyszłości aplikacja zostanie rozszerzona o współpracę z wewnętrznymi systemami informatycznymi przedsiębiorstw, dzięki czemu zostanie ułatwiona integracja tego systemu zwłaszcza z dużymi firmami, np z bankami. Obecnie aplikacja dostępna jest tylko na Androida, ale wkrótce trafi także na iPhone’y.

Zobacz też: Najtańsze abonamenty rodzinne

W skrócie za pomocą mWeryfikatora:

• wyświetlisz dane klienta, by potwierdzić jego tożsamość,
• będziesz miał pewność, że dane nie zostały w żaden sposób zniekształcone,
• upewnisz się, że klient posługujący się tym rodzajem dokumentów jest pełnoletni. Z aplikacji mObywatel mogą bowiem korzystać wyłącznie osoby posiadające Profil Zaufany

mWeryfikator na Androida

mWeryfikator
mWeryfikator
Developer: Unknown
Price: Free

mDokumenty  w przyszłości będą także zawierać między innymi prawo jazdy czy dowód ubezpieczenia samochodu. Oczywiście dostęp do tych danych miałyby tylko uprawnione podmioty, przykładowo podczas kontroli drogowej. Wszystko to jest częścią pierwszej fazy projektu “mDokumnety w Administracji Publicznej” przewidzianej na lata 2017-2018.

Zobacz też: Domowy internet najtaniej? Porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *