Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Internet w

Mobilny internet w Play 500 GB – nowa oferta

Play zaprezentował nową ofertę – mobilny internet z 500 GB na pełnej prędkości. Na chwilę obecną żaden z mniejszych i większych konkurentów nie ma podobnej oferty. Większość daje 100, 200 lub 300 GB. W tej ostatniej wersji niekiedy część jest do wykorzystania na transfer nocny, a część w ciągu dnia. Jednak w sytuacji, kiedy spędzamy coraz więcej czasu korzystając z internetu, i to nie tylko w celach rozrywkowych, potrzebujemy więcej GB. Stąd też warto się przyjrzeć bliżej ofercie fioletowego operatora. Czy nowy mobilny internet w Play się opłaca? Sprawdźmy!

Internet w Play – 500 GB z routerem

Powiedzmy najpierw kilka słów o samej ofercie. Internet w Play to 500 GB miesięcznie na pełnej prędkości. Po przekroczeniu limitu mamy standardowy lejek. Za ofertę płacimy 110 zł co miesiąc. Operator zapewnia, że jego klienci będą mieć dostęp do sieci 5G o ile znajdują się w jej zasięgu i mają dostosowany do niej sprzęt.

Oczywiście możecie też skorzystać z dedykowanego do tej oferty routera Huawei 5G CPE PRO 2. Jego cena to 99 zł, a urządzenie to daje sporo możliwości:

  • 5G i LTE kat. 19 (download) i 13 (upload)
  • Możliwość połączenia do 64 urządzeń
  • Wi-Fi 6, 802.11 b/g/n/a/ac/ax 2,4 Ghz i 5 GHz
  • Złącza RJ45

Elastyczny pakiet 100 GB

Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś wykorzysta 500 GB i będzie potrzebował więcej. Co wtedy? Play proponuje elastyczny pakiet 100 GB. Dlaczego elastyczny? Pakiet działa na zasadzie: jeśli zużyłeś 500 GB automatycznie włączy się dodatkowe 100 GB, jeśli nie zużyłeś, pakiet się nie aktywuje. Ile kosztuje ta przyjemność? 20 zł miesięcznie.

Pozostaje pytanie czy to naprawdę dobra oferta? Cóż, jeśli chodzi o internet mobilny to rzeczywiście jest to atrakcyjna oferta. Wyróżnia się ilością GB-ów do wykorzystania. Za to niestety wyraźnie widać jak nieopłacalne jest korzystanie z internetu mobilnego w porównaniu z domowym. W UPC można mieć światłowód z prędkością do 500 Mb/s za 59,99 zł miesięcznie bez żadnego limitu danych. W Vectrze za prędkość do 600 Mb/s płaci się 64,99 zł. I tu też nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu. Jeśli więc masz taką możliwość, rozważ lepiej inwestycję w internet stacjonarny. W UPC możesz go mieć także z umową bezterminową, a i tak wyjdzie Ci taniej. Ale oczywiście jeśli nie masz innego wyjścia, internet w Play może być pewnym rozwiązaniem.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *