Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

poradnik jak robić zrzut ekranu na telefonie

Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie?

Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie?

Robimy coraz więcej zdjęć przy pomocy naszych smartfonów. Nie jest to nic dziwnego – w końcu mają one coraz lepsze aparaty i oprogramowanie. I mamy coraz więcej portali, na których dzielimy się naszym fotkami. Robienie zdjęć przy pomocy telefonu jest bardzo proste – każdy inticyjnie wie jak to robić. Jednak od czasu do czasu znajdziemy się w takiej sytuacji, że potrzebujemy zrobić zrzut ekranu (tzw. screenshot) telefonu.

>>>Sprawdź też ranking sieci komórkowych<<<

I tu już pojawiają się często schody – w jaki sposób zrobić zrzut ekranu na telefonie? Na komputerze wystarczy wcisnąć przycisk Print Screen, ale telefony nie mają widocznego, dedykowanego przycisku tylko do tego. Jednak robienie zrzutów ekranu na telefonie jest równie proste, wymaga jedynie znajomości odpowiednich skrótów klawiszowych lub innych gestów. Dzisiaj przedstawimy Wam, jak robić zrzut ekranu na telefonie – zarówno na Androidzie, jak i na iPhone’ie. Na koniec też zaproponujemy aplikację, która może jeszcze przyśpieszyć robienie zrzutów ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu na Androidzie?

Android to system, który może posiadać wiele różnych nakładek, modyfikacji i tym podobnych, wykonywanych na systemie operacyjnym zarówno przez producentów telefonów, operatorów sieci komórkowych, ale też nawet przez użytkowników tychże. Jednak robienie screenshotów jest uniwersalne na praktycznie wszystkich smartfonach z Androidem (a przynajmniej dla tych z wersją androida 4.1 i nowszych).

Robienie zrzutów ekranu an Androidzie polega na wykorzystaniu jednego z dwóch skrótów klawiszowych:

  • W pierwszym naciskamy jednocześnie przycisk zasilania (blokady ekranu) wraz z przyciskiem zmniejszania głośności. Po udanym przechwyceniu, ekran mrugnie i telefon wyda dźwięk robienia zdjęcia.
  • Drugi dotyczy telefonów, które posiadają fizyczne przyciski pod ekranem. Więc jeśli pod ekranem znajdują się klawisze fizyczne, aby zrobić zrzut ekranu należy przytrzymać przycisk Home oraz przycisk zasilania.

Taki zrzut ekranu zostanie następnie zapisany w folderze Pictures/Screenshots w pamięci wewnętrznej urządzenia – taka sama metoda działa też w przypadku chociażby tabletów.

>>>Zobacz także najtańsze oferty abonamentowe w kwietniu<<<

Jak robić zrzut ekranu na iPhone’ie?

Urządzenia Apple’a różnią się nieco w tym temacie od tych z Androidem, ale jest to równie proste:

  • Na telefonie iPhone 8 lub starszym, iPadzie lub iPodzie touch naciśnij i przytrzymaj przycisk górny lub boczny.
  • Natychmiast kliknij przycisk Początek, a następnie puść przycisk górny lub boczny.

W systemie iOS zrzuty ekranu zapisują się w menu Zdjęcia>Albumy>Zrzuty Ekranu

Zrzuty ekranu na iPhone X

Jako, że iPhone X nie posiada przycisku Początek, więc procedura wygląda tak:

  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny z prawej strony urządzenia.
  • Natychmiast kliknij przycisk zwiększania głośności z lewej strony, a następnie puść przyciski.

 

Łatwy zrzut ekranu – aplikacja do robienia screenshotów

Jeżeli  chcemy np. skonfigurować inny skrót do zrzutów ekranu lub z jakiegoś powodu wbudowany w naszym telefonie mechanizm nie działa tak, jak sobie tego życzmy, na ratunek przychodzą nam aplikacje Google Play. Przykładem może być Łatwy Zrzut Ekranu, który posiada sporo opcji personalizowania tworzenia zrzutów ekranu. Aplikację możecie pobrać poniżej:

Łatwy zrzut ekranu
Łatwy zrzut ekranu
Developer: Unknown
Price: Free

 

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *