Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iPhone 8 z abonamentem, czy to się opłaca? Ceny u 4 operatorów

Dziś coś dla miłośników firmy Apple. Wielu z Was poluje wcale nie na te najnowsze, kosmicznie drogie modele smartfonów tej firmy. Często większym powodzeniem cieszą się starsze i tańsze urządzenia, taki na przykład iPhone 8. Mimo upływu czasu, to nadal dobry telefon. Ale czy opłaca się kupić iPhone 8 z abonamentem? Zobaczcie ile by to kosztowało u 4 wiodących operatorów: w T-Mobile, Orange, Plus i Play. Dla porównania podamy też ceny tego smartfona bez abonamentu, a wnioski wyciągniecie sami.

iPhone z abonamentem w Orange

Pierwszy pod lupę idzie Orange. U tego operatora mamy 4 oferty, ale iPhone 8 z abonamentem za 35 zł (najtańszym) nie jest dostępny. A jak wygląda kwestia cen w pozostałych planach taryfowych? Pokazuje to poniższa tabela.

iPhone 8 Orange

Oczywiście zarówno w tym przypadku, jak i w każdym następnym mówimy o kosztach przy umowie na 24 miesiące i 24 ratach. W sumie w ramach ofert Orange zapłacimy za telefon:

  • 3063 zł – w Planie Mobilnym 45
  • 2823,24 zł – w Planie Mobilnym 55
  • 2719,24 zł – w Planie Mobilnym 75

Bez abonamentu iPhone 8 nie jest dostępny w Orange.

A jak wyglądają ceny w Play? Otóż w Play nie dostaniecie iPhone 8 z abonamentem i nie dostaniecie bez abonamentu. Po prostu operator nie ma w tej chwili tego modelu w sprzedaży.

iPhone 8 z abonamentem w Plus

W ofercie Plusa mamy 5 abonamentów i z każdym z nich możemy kupić iPhone’a 8. Poniżej macie tabelę z cenami.

iPhone 8 w Plusie

Całkowity koszt telefonu wynosi 3398,99 zł w każdym abonamentów. Jak już pewnie sami widzicie – jest drogo! I nic się nie zmienia niezależnie od tego, czy bierzecie abonament za 30 zł, czy za 75 zł. A jeśli zastanawiacie się czy można kupić iPhone 8 bez abonamentu, to nie można. W Plusie nie jest dostępny w takiej sprzedaży. Na koniec spójrzmy jeszcze na ofertę T-Mobile.

iPhone 8 w T-Mobile

T-Mobile tak, jak inni nie udostępnia smartfona bez abonamentu. a le kosztuje tu iPhone 8 z abonamentem? Spójrzcie na tabelę.

iPhone 8 w T-Mobile

Ostateczny koszt urządzenia wynosi:

  • 2929 zł – w ofercie T1
  • 2829 zł – w ofercie T2
  • 2739 zł – w ofercie Bez Limitu

Co ważne, T-Mobile umożliwia obniżenie opłaty “na start”, ale trzeba wtedy płacić wyższe raty. Do tego w ostatecznym rozrachunku zapłacimy za smartfon więcej. Podane w tabeli warianty opłat kalkulują się najbardziej. W T-Mobile, tak jak u całej reszty wielkiej czwórki nie można kupić iPhone’a 8 bez abonamentu.

A teraz zasadnicze pytanie, czy kupienie iPhone 8 z abonamentem się opłaca? Jak sami zapewne zauważyliście, ceny w Plusie są bardzo wysokie. Spośród wiodącej czwórki, najmniej zapłacicie za ten smartfon w T-Mobile. Ale za ile możecie go kupić bez abonamentu? W X-kom kosztuje 2 799 zł, ale na Ceneo widać sklepy, w których dostaniecie iPhone’a 8 już za 2499 zł. Oczywiście są to dane z dnia dzisiejszego, czyli 13 czerwca 2019. Jednak sami chyba widzicie, że rozbieżność cenowa jest spora. Od prawie 3400 zł w Plusie do 2499 zł w kilku sklepach z elektroniką… Wniosek? Generalnie lepiej kupić iPhone 8 niezależnie od abonamentu. A do niego wybrać jakiś naprawdę tani, a dobry abonament. Jeśli chcecie taki znaleźć, zajrzyjcie do naszego porównania 😉

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *