Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Logo HTC

Czy HTC będzie musiało sprzedać VIVE?

HTC będzie musiało sprzedać VIVE?HTC, niegdysiejszy gigant na rynku smartfonów nie może zaliczyć ostatnich lat do najbardziej udanych. Według doniesień Bloomberga, firma ta “rozważa swoje opcje”. Jedną z nich jest sprzedaż części firmy zajmującej się tworzeniem i produkcją gogli wirtualnej rzeczywistości. Pojawiły się też głosy mówiące o tym, że całe HTC może pójść pod młotek.

Zobacz też: Abonament rodzinny duet – ranking

Telefony komórkowe, które były najważniejszą częścią HTC, w obecnej dekadzie sprzedają się coraz gorzej. I to po mimo dobrego odbioru HTC U11, U Ultra i HTC 10. W przeciągu ostaniach pięciu lat firma odnotowała spadek wartości akcji o 75% i o 95% w porównaniu do najlepszego dla nich roku 2011. Obecnie firma jest warta 1,8 miliarda dolarów.

A jeżeli nie będą chcieli sprzedać VIVE?

Kiedy sprzedaż telefonów zaczęła drastycznie spadać, HTC zaczęło głównie inwestować w technologie związane z wirtualną rzeczywistością. I gogle HTC VIVE są prawdziwym sukcesem, wyprzedzając pod względem sprzedaży największego konkurenta – Oculus Rift od Facebooka – to generalnie ciężko jest im wygenerować zyski. Czemu tak się potoczyła historia tej firmy? To temat na osobny artykuł. Teraz pojawiają się kolejne kłopoty. HTC współpracuje między innymi z Google przy produkcji smartfonów Pixel. I pomogli im wyprodukować chociażby dwa ostatnie modele. Jednak z kolejnych dwóch, Google będzie z nimi współpracować już tylko przy jednym. Chociaż kto wie, może szefom HTC uda się przekonać szefów Google do tego, aby oni całkowicie przejęli produkcję Pixela, a Google całkowicie skupiłoby się na rozwijaniu Androida, tak jak ma to miejsce przy współpracy Apple-Foxconn. Oznaczałoby to znalezienie dla HTC jakieś niszy na rynku smartfonów.

Zobacz też: Tanie abonamenty bez smartfona w ofercie

telefony PixelPóki co nie widać kandydatów, chcących zakupić VIVE lub całe HTC, więc taka opcja jeszcze bardziej odległa, niż może się wydawać. Jeżeli jednak okaże się, że HTC musi sprzedać VIVE, będzie to moim zdaniem dość symboliczne. Kiedyś gigant, produkujący najlepsze smartfony, teraz musi wysprzedawać co ma najlepsze, aby utrzymać się przy życiu.

Zobacz też: Ranking sieci komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *