Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

android p nowości google

Android P i nowości, jakie wprowadzi – jest na co czekać

Czas na dziewiątą już odsłonę Android. W zeszłym roku mieliśmy Androida 8.0 Oreo. Ale pomimo smakowitej nazwy, ta wersja najpopularniejszego systemu operacyjnego na komórki miała wiele niedociągnięć i do tej pory trafiła na bardzo niewielką liczbę urządzeń. Być może jednak tegoroczna odsłona będzie lepsza i popularniejsza. Jest kilka powodów, dla których warto czekać na system Android P.

android p nowości google

Android P – pokaz na konferencji Google I/O

Podczas tegorocznej konferencji Google zaprezentował między innymi, jakie nowości trafią do najnowszego Androida. Oczywiście Android P (jakieś pomysły, co oznaczać będzie “P”?) doczeka się nowej szaty graficznej, Ale poza tym będzie też widział jak używasz telefonu, zrobi wiele rzeczy za ciebie, a w razie potrzeby będzie walczyć z Twoim uzależnieniem od telefonu. Oto jakie czekają na nas nowości w systemie Android P:

Adaptive Battery

Dzięki tej funkcji Twój telefon będzie wiedział, kiedy i jak korzystasz z różnych funkcji i aplikacji telefonu, dzięki czemu będzie mógł dostosować moc akumulatora o danej godzinie.

>>>Sprawdź ranking sieci komórkowych<<<

Adaptive Brightness

Z pozoru nie jest to nowość. Już teraz większość smartfonów potrafi dostosowac jasność ekranu do otoczenia, jednak Android P będzie to robił także na podstawie informacji o Twoich codziennych przyzwyczajeniach.

App Actions

Android P zbierze informacje o ty, co najczęściej robisz i za jakich aplikacji korzystasz o określonych godzinach i będzie generował do nich skróty o danej godzinie – jeżeli zawsze przed wyjściem z pracy słuchasz muzyki, Android P zasugeruje odtworzenie wybranego albumu.

Slices

Szukasz jakiejś aplikacji w telefonie? Android P podpowie Ci z jakich funkcji tej aplikacji najczęściej korzystasz. Do tego, gdy np. korzystasz z Google Search i wpiszesz Hawaje, wyświetli ci się skrót do twoich zdjęć z wycieczki na Hawaje.

Kontrola obrotu ekranu

Android P da Ci możliwość wybierania, czy dana aplikacja będzie mogła ominąć blokadę obrotu ekranu.

Najlepszy Internet domowy? Porównanie Ofert

Kontrola uzależnienia

Android P pokaże Ci też, ile czasu spędzasz w okreslonych aplikacjach jak często odblokowujesz telefon i ile powiadomień dostajesz. Do teego będziemy mogli ustalać limity na korzystanie z aplikacji i gdy zbliżymy się do takiego limitu dostaniemy o tym przypomnienie, a po jego przekroczeniu ekran zrobi się szary. Ale dalej będziemy mogli korzystać z aplikacji.

Uciszanie

Dostaniemy też ulepszony tryb “Nie przeszkadzać”. gdy położymy telefon ekranem do doły, telefon nie będzie dzwonił, a ekran nie będzie się podświetlał – oczywiście będziemy mogli ustalić listę osób, które będą mogły się z nami kontaktować.

>>>Polecamy Abonament rodzinny porównanie<<<

Poza tym w dziewiątej wersji Androida dostaniemy pionową kontrolę głośności, która wyświetlać się będzie obok przycisków w telefonie. Android P będzie też miał nawigację gestami, podobną do tej w iPhone’ie X.

Jak dla mnie, jest tu wiele rzeczy, które faktycznie będą przydatne. Ale z drugiej strony, wiele tych opcji będzie chciało zbierać informacje o naszych zwyczajach i nawykach – ciekawe, czy Google będzie chciało “zmonetyzować” te dane. Tak czy inaczej, zapowiada się naprawdę użyteczna aktualizacja.

Poniżej możecie obejrzeć całą konferencję I/O Google’a:

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *