Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Galaxy S10 5G

Galaxy S10 5G pojawi się w Korei 5 kwietnia

Podczas wielkiego wydarzenia, jakim było MWC Samsung zaprezentował aż pięć smartfonów. Galaxy S10, S10+, S10e i Galaxy Fold przykuły całą uwagę, ale zaprezentowany został jeszcze smartfon Galaxy S10 5G. Ostatnio producent oficjalnie potwierdził, że ten właśnie model pojawi się na półkach sklepowych w Korei Południowej 5 kwietnia.

Sprawdź też operatorzy GSM w Polsce i najlepszy internet domowy.

Galaxy S10 5G – więcej niż S10 z 5G

W sowim komunikacie prasowym Samsung podkreśla, że w ciągu ostatniej dekady ściśle współpracował z przewoźnikami, producentami urządzeń i twórcami oprogramowania, żeby można było wdrożyć technologię 5G. Korei Południowej udało się ten cel osiągnąć już 1 grudnia 2018 roku, a teraz pojawił się także smartfon, który będzie w stanie je obsługiwać.

W tym miejscu chcemy podkreślić, że Galaxy S10 5G to nie po prostu S10 z wbudowaną obsługą 5G. Różnic jest więcej. Model, który w Korei trafi do sprzedaży 5 kwietnia posiada 6,7 calowy zakrzywiony wyświetlacz dynamiczny AMOLED Quad HD+ o proporcjach 19:9. Z tyłu ma 3 kamerki (podobnie jak S10+) i dodatkowym czujnikiem głębokości 3D. Do tego urządzenie dostało 8GB RAM-u i 256 lub 512 GB pamięci masowej. Bateria ma pojemność 4500 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 25W. Smartfon działa pod kontrolą Androida 9 Pie.

Zobacz najlepszy abonament rodzinny porównanie i najtańszy abonament bez telefonu.

Samsung nie podał jeszcze oficjalnych cen Galaxy S10 5G, więc na te informację będziemy musieli jeszcze poczekać. Nie wiemy też kiedy smartfon trafi do sprzedaży w innych krajach. Nie przypuszczam jednak, żeby trafił do Polski, w której sieć 5G jest nadal kwestią przyszłości.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *