Mobilny Ranking » Android Pie – ciekawe ile będziemy na niego czekać?
Wiadomości

Android Pie – ciekawe ile będziemy na niego czekać?

android pie

Android Pie został oficjalnie zaprezentowany i wiemy o nim już chyba wszystko. Wiemy jakie zmiany przyniesie (o tym później), wiemy kto dostanie go w pierwszej kolejności, wiemy, że ma być bardziej bezpieczny od poprzedników. Nie wiemy tylko jednego, czy aby na pewno wszyscy będą mogli z niego korzystać… Ile przyjdzie poczekać na aktualizację systemu do nowego Androida Pie? No właśnie…, tego nie wiadomo. Ale zacznijmy od pozytywów.

jaki jest najtańszy abonament bez telefonu

Android Pie – powiew zmian, podobno na lepsze

Android Pie ma wykorzystywać sztuczną inteligencję i algorytmy machine learning, żeby przyśpieszać i optymalizować działanie naszych smartfonów, na przykład najczęściej używanych przez nas aplikacji. Najważniejsze nowości opisywaliśmy już w jednym z dawniejszych artykułów. Zachęcamy więc do odświeżenia sobie informacji o nowościach w Androidzie Pie. Tutaj przypomnimy tylko, że ma on umożliwiać obsługę za pomocą gestów i dostosowywać różne ustawienia do naszych preferencji (np. jasność ekranu). Ci, którzy testowali wersje Beta z pewnością mają już wyrobione zdanie o tym, czy nowy system sprawuje się lepiej.

android pie (1)

Android Pie – dla kogo?

Po krótkim nakreśleniu zmian, należałoby przejść do dla wielu mniej optymistycznych wiadomości. Otóż Android Pie będzie dostępny w pierwszej kolejności dla smartfonów Google Pixel (dla obu generacji). A dla reszty? Essential, HMD, OnePlus, Oppo, Sony, Vivo i Xiaomi brały udział w testach systemu w wersji beta, więc zgodnie z zapowiedzią Google, powinny otrzymać aktualizacje do końca jesieni. Co w takim razie z resztą? No i właśnie tutaj pojawiają się nasze pesymistyczne prognozy. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nawet z Oreo korzysta jedynie troszkę ponad 12% urządzeń z mobilnym systemem, to trudno o optymizm w kwestii jego następcy. Oczywiście ostatecznie czas pokaże czy nasze obawy okażą się słuszne, jednak proponujemy nie nastawiać się za bardzo na szybkie aktualizacje. Tak na wszelki wypadek…

A Waszym zdaniem, kiedy Android Pie będzie udostępniony właścicielom Samsungów lub Huawei’ów? No i chętnie posłuchamy opinii o nowym systemie od osób, które testowały wersje beta. Co myślicie o nowym Andoridzie?

Android Pie – ciekawe ile będziemy na niego czekać?
4.2 (83.08%) 13 votes

728x90