Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Allegro Smart

Allegro Smart, czyli abonament na darmowe przesyłki w Allegro

Allegro to jeden z najpopularniejszych serwisów zakupowych w naszym kraju. Kupujemy tam wszystko! Od ubrań po meble. Również w dziale elektroniki można upolować naprawdę świetne okazje w naprawdę dobrych cenach. Jednak większość sprzedawców oczekuje, że zapłacimy za przesyłkę zamówionego towaru. Tylko niektórzy oferują darmową dostawę by przyciągnąć klientów. Czy to się zmieni przez wprowadzenie Allegro Smart? I czy nowa usługa rzeczywiście się sprawdzi?

mobi

Sprawdź też operatorzy komórkowi w Polsce i najlepszy internet domowy.

Allegro Smart, czyli darmowe przesyłki i zwroty

Na czym ma polegać nowa usługa? Na ten moment sporo użytkowników Allegro przyznaje, że robiłoby zakupy w serwisie częściej, gdyby koszty dostaw były niższe. Allegro Smart ma usunąć ten problem. Obejmuje ona dwa warianty:

  • 39 zł za 180 darmowych dostaw i zwrotów na pół roku,
  • 49 zł na 365 darmowych dostaw i zwrotów przez rok.

Jak widać zdecydowanie bardziej opłaca się zapłacić o 10 zł więcej i mieć spokój przez cały rok. Osoby, które zdecydują się zapłacić taki abonament na darmowe dostawy będą mogli skorzystać także z różnych dodatkowych korzyści. Na przykład z dostępu do specjalnych zniżek bądź dodatkowych monet. Brzmi cudownie, więc automatycznie rodzi się podejrzliwe pytanie – czy jest w tym jakiś haczyk…?

allegro smart co to

Zobacz porównanie na najlepszy abonament rodzinny i abonament bez telefonu.

Allegro Smart nie na wszystkie oferty…

Decydując się na skorzystanie z tej usługi trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie obejmuje ona w tej chwili wszystkich ofert sprzedażowych na Allegro. Spośród około 90 mln ofert, Allegro Smart obejmuje jedynie 30 mln, czyli mniej więcej jedną trzecią. Może się więc okazać, że mimo opłacenia usługi i tak będziesz musiał zapłacić za dostawę produktów, które sobie wybierzesz. Pocieszające jest to, że liczba ofert w Allegro Smart ma wzrastać. Z jaki tempem? Zobaczymy…

Ranking ofert

Póki co około 9 mln ofert dostępnych w ramach usługi mieści się w kategoriach Książki, kultura i rozrywka, 7 mln w kategorii Elektronika, 4 mln – Moda i 2 mln w kategorii Dziecko i 3 mln – Motoryzacja.

Kolejna sprawa, o której trzeba wiedzieć to to, że towary mają być bezpłatnie dostarczane do Paczkomatów, punktów odbioru oraz listami poleconymi, jednak darmowe zwroty dotyczą tylko paczek, które były doręczone do Paczkomatów lub punktów odbioru. Nie obejmuje to już listów poleconych.

No i trzecia sprawa. Z usługi Allegro Smart można skorzystać tylko jeśli łączna cena towarów od jednego sprzedawcy wyniesie minimum 40 zł (bez kosztów dostawy).

Allegro Smart dla najlepszych sprzedawców

Nową usługę będą mogli oferować tylko najlepsi sprzedawcy na Allegro, czyli tacy, którzy mają dobrą reputację i dużo poleceń. Oczywiście poza samą pozytywną opinią będą musieli spełnić jeszcze kilka wymagań stawianych przez serwis.

Czy nowa propozycja Allegro jest opłacalna? Jeśli często robimy zakupy za pośrednictwem tego serwisu i zwykle ich wartość przekracza 40 zł, a do tego mieszczą się w kategoriach, o których wcześniej pisaliśmy, to zapewne tak. Osobiście jednak, zanim się zdecyduję na skorzystanie z Allegro Smart, poczekam, aż obejmie więcej ofert, w kategoriach, które interesują mnie najbardziej.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *