Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Abonament Rodzinny

Abonamenty rodzinne oferowane przez sieci komórkowe – styczeń 2018

Abonament rodzinny

Abonamenty rodzinne

oferowane przez sieci komórkowe – styczeń 2018

Abonament rodzinny oferowany przez sieci komórkowe w Polsce to bardzo ciekawy sposób na obniżanie rachunku za telefon. Łącząc co najmniej dwa numery na jednej umowie zyskujemy nie tylko niże ceny abonamentu, ale też często więcej internetu, niż normalnie moglibyśmy dostać w tej cenie. Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam ranking, w którym porównywaliśmy tego typu taryfy oferowane przez sieci komórkowe. Czas na uaktualnienie – czy zaszły jakieś zmiany w porównaniu do poprzedniego zestawienia?

Ale zanim przejdziemy do porównania, najpierw powiemy o kilku kryteriach, jakimi kierowaliśmy się wybierając konkretne oferty oraz jakie ich cechy były dla nas najważniejsze. Przede wszystkim – wybieraliśmy taryfy typu duet, czyli dla dwóch osób. Aczkolwiek sieci komórkowe z reguły mają też oferty dla większej liczby numerów. Kolejnymi kryteriami były:

Jeżeli ktoś decyduje się na abonament rodzinny to najprawdopodobniej po to, aby obniżyć miesięczne rachunki. Z tego tez względu to cena za miesięczny abonament była najważniejszym kryterium wyboru kolejności w naszym porównaniu. Aczkolwiek ze względu na rosnące zapotrzebowanie na internet mobilny, pakiet danych miał niewiele mniejsze znaczenie. I dlatego w porównaniu do zeszłego miesiąca zwiększyliśmy minimum internetu do 2 GB. Poza tym nie braliśmy pod uwagę ofert bez darmowych SMSów – jest to po prostu usługa, która powinna już być traktowana jako podstawowa. Jeszcze w ramach wyjaśnienia – pakiet danych dzielony na dwa numery oznacza, że nie jest on podzielony po równo między numery i jedna osoba może w ogóle nie korzystać z internetu, dzięki czemu druga będzie mogła zużyć cały pakiet. Abonamenty rodzinne  oferowane przez sieci komórkowe aktualne na 29.01. 2018.

Abonament rodzinny

oferowane przez sieci komórkowe – porównanie

# Operator Opłata/Pakiet danych Więcej
1 Nju Mobile 38,00 zł/10 GB Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
2 Premium Mobile 34,80 zł/5 GB Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
3 Lajt Mobile 35,99 zł/4 GB Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
4 Virgin Mobile 38,00 zł/3 GB Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
5 Orange 59,98 zł/5 GB Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
6 Plus 59,99 zł/10 GB Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
7 Play 80,00 zł/Bez limitu Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe
8 T-Mobile 80,00 zł/Bez limitu Najtańszy abonament rodzinny dla dwojga - sieci komórkowe

 

Podsumowanie porównania

Już na pierwszy rzut oka widać, że sieci komórkowe, które oferują takie taryfy mają bardzo duże różnice w swoich cenach, ale też i usługach dodatkowych. Generalnie, możemy wybierać spośród trzech grup abonamentów rodzinnych.

W pierwszej znalazły się sieci komórkowe, które faktycznie oferują bardzo tani abonament rodzinny, w cenach od 17 do 19 zł za jeden numer. W większości przypadków to mniej, niż przy takich samych warunkach dla numerów indywidualnych. Na pierwszym miejscu znalazł się Nju Mobile. Pomimo nieco wyższej ceny od Premium Mobile abonament, operator ten oferuje stażowe. Dzięki temu z czasem będziemy mieli coraz większy pakiet danych na każdy miesiąc. Już po pół roku do dyspozycji będziemy mieli aż 20 GB! Póki co inne sieci komórkowe nie dają takiej ilości internetu w podobnych taryfach i porównywalnej cenie. Jednak jeżeli bezwzględnie interesuje nas najniższa cena, to tutaj wgrywa Wspomniany Premium Mobile . Jest to jedna z najmłodszych sieci komórkowych w tym zestawieniu, jednak prezentuje ona bardzo ciekawe oferty na abonament rodzinny. Zarówno Lajt Mobile jak i Virgin mają porównywalne ceny, jednak oferują mniej internetu.

Abonament Rodzinny?

Druga grupa to sieci komórkowe Orange i Plus, które w abonamencie rodzinnym liczą sobie po niecałe 30 zł za jeden numer. To odczuwalnie więcej, a do tego obie sieci oferują tyle samo internetu, co tańsze taryfy, które omówiliśmy wcześniej. Pewnym atutem tutaj mogą być dodatkowe rzeczy – Orange da nam kilka miesięcy Spotify za darmo, a Plus przez pierwsze dwa miesiące nie obciąży nas kosztami abonamentu. Jeżeli ktoś nie jest przekonany do operatorów wirtualnych (dla niektórych sieci te nie zawsze mają taki zasięg sieci, jak powinny), które mimo wszystko mają tańszy abonament rodzinny, ale chce tani abonament rodzinny,to te dwie oferty są najlepszym wyborem.

Na końcu w dzisiejszym zestawieniu znalazły się oferty Play i T-Mobile. Obie sieci oferują prawie to samo – 40 zł za numer i nielimitowany internet (z lejkiem), aczkolwiek Play jak przy każdej taryfie ma przewagę w postaci darmowych serwisów w na bardzo długi czas. Jak widać, operatorzy wirtualni mają zauważalną przewagę w postaci niższych cen od “wielkiej czwórki”. Jednak duzi operatorzy mają przecież o wiele szersze oferty – i nie muszą być zależni od innych sieci, jeżeli chodzi i nadajniki. I o wiele częśniej możemy liczyć na ciekawe promocje oraz bonusy. Poza tym coraz mocniej stawiają one na oferty konwergentne, czyli łączące różne usługi. Jak to mówią – duży może więcej. Ale z drugiej strony – mały, ale wariat. Tak więc ostatecznie samemu trzeba podjąć decyzję, co dla nas lepsze.

A czy wy wolicie korzystać z oferty operatorów MVNO, czy jednak pozostajecie wierni dużym operatorom? Napiszcie w komentarzach jaki abonament rodzinny wybieracie!

Najnowszy Abonament Rodzinny

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *