Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

WattUP

WattUp: prawdziwe ładowanie telefonu na odległość

Bezprzewodowe ładowanie jest stosunkowo nową technologią, która dopiero zyskuje na popularności. Dostęp do niej mają na razie najlepsze (i najdroższe) urządzenia. I póki co takie ładowanie baterii wygląda tak, że musimy nasz telefon – czy inne urządzenie – położyć na specjalnym urządzeniu ładującym. Kluczowy jest tutaj kontakt pomiędzy urządzeniami. Jednak firma Energous właśnie dostała pozwolenie od amerykańskiej FCC (Federal Communications Commision – Federalna Komsja Łączności) na testowanie systemu WattUp.

Zobacz też: Porównanie najtańszych abonamentów

WattUp to specjalny nadajnik, która emituje fale radiowe na odległość (obecnie) do 1 metra, mogące ładować akumulatory. Oznacza to nową erę w łądowaniu bezprzewodowym dla smartfonów, tabletów, smartwatchy, słuchawek bezprzewodowych, inteligentnych głośników i innych podobnych urządzeń.

Energous podaje, że WattUp może ładować urządzenia zarówno poprzez fizyczny kontakt, jak i na odległość. Co więcej może ładować wiele urządzeń naraz i będzie dostarczać energię dla każdego urządzenia w zasięgu do momentu aż np. dany telefon nie zostanie w pełni naładowany. Nadajnik ma współpracować z różnymi urządzeniami, co pomoże mu w staniu się powszechnym standardem.

Zobacz też: Najtańsze abonamenty rodzinne

Jeżeli ta technologia faktycznie działa, to możemy w końcu doczekać się czasów, kiedy regularne podpinanie telefonu do prądu stanie się przeszłością. Mając kilka takich ładowarek (w domu, w samochodzie i w pracy) nasze pożeracze prądu zawsze będą mogły być dokarmiane. Niezależnie od tego, czy w danej chwili siedzimy w pracy za biurkiem, stoimy w korku, czy też robimy obiad.

Energous planuje zaprezentować tą technologię w Las Vegas podczas Consumer Electronics Show, które będzie trwać od 9 do 12 stycznia.

Czym jest WattUp?

 

W Polsce korzystanie z ładowania bezprzewodowego to ciągle rzadkość. Czy Wy korzystacie z takich rozwiązań? I czy uważacie, że wszechobecne fale mające doładowywać nasze telefony nie będą szkodliwe dla zdrowia? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz też: Domowy internet najtaniej? Porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *