Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

VoIP Call Center

VoIP nadal żyje i ma się dobrze!

Swego czasu głośno było o telefonii internetowej. Tanie połączenia głosowe/video umożliwiały kontakt z całym światem za naprawdę niewielkie pieniądze. W końcu wszyscy szukamy oszczędności… Ogromną furorę zrobił wówczas nadal używany Skype. Z czasem jednak temat przycichł. Dlaczego? Ano dlatego, że wszyscy zaczęli stawiać raczej na telefony komórkowe i operatorów sieci GSM. Trzeba przyznać, że mają dziś naprawdę dobre oferty, a z ich usług można korzystać niezależnie od tego czy mamy dostęp do internetu, czy nie. Czy w takim razie VoIP to już przeżytek? Ależ skądże! VoIP nadal żyje i ma się dobrze.

VoIP w Call Center

Znakiem naszych czasów stało się Call Center i właśnie ono jest miejscem, w którym VoIP wprost tętni życiem. Utrzymanie tradycyjnej centrali telefonicznej to spory koszt. I właśnie dlatego tak kuszące są oferty telefonii internetowej. Wystarczą słuchawki z mikrofonem, konto i wybór potrzebnych funkcji u operatora. Bo przecież samo wykonywanie i odbieranie połączeń to zdecydowanie za mało. Dziś rozmowy powinny być nagrywane, dziś potrzebne jest kolejkowanie połączeń, itd., itp. Wszystko to znajdziesz u operatora VoIP.

Telefonia internetowa jest wybierana zarówno przez wielkie korporacje, jak i małe przedsiębiorstwa. O tym jak wygląda porównanie tradycyjnego Call Center z Call Center VoIP przeczytasz tutaj. Warto w tym miejscu wspomnieć o ważnej kwestii. Kiedyś stawiano sporo zarzutów wobec jakości połączeń telefonii internetowej. I rzeczywiście trzeba uczciwie stwierdzić, że nie były to zarzuty wyssane z palca. Ale jak wszyscy wiemy, technika idzie na przód. Na szczęście rozwój technologii przyniósł także rozwiązanie tego rodzaju problemów. Dziś jakość rozmów przez VoIP nie odbiega w żaden sposób od jakości rozmów obsługiwanych przez operatorów GSM. A skoro tak, to niespecjalnie jest się jeszcze do czego przyczepić. Poniżej porównanie najlepszych ofert abonamentowych dla firm. Sporo operatorów VoIP ma też bez abonamentowe oferty dla fanów niezależności.

Jeśli VoIP sprawdza się w tak dużej skali, czy warto skorzystać z niego także prywatnie? Cóż, na pewno warto porównać oferty i poważnie przemyśleć temat. W końcu im więcej wiemy, tym lepsze decyzje podejmujemy. Tak, czy inaczej na pewno nie musimy się bać, że VoIP umiera i nie ma co się wiązać z trupem. Telefonia internetowa nadal ma sporo do zaoferowania.

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *