Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Logo UPC

UPC wraca na rynek mobilny dzięki Play

UPC Polska podpisało porozumienie z siecią Play, w myśl której firma ta będzie mogła działać jako wirtualny operator komórkowy, korzystając z infrastruktury P4. Warto dodać, że do tej pory partnerem roamingowym dla UPC była sieć Orange. Jednak po mimo wieloletniego porozumienia między tymi firmami, UPC nie było zainteresowane działaniem na polskim rynku mobilnym. Być może dzięki temu ruchowi, firma ta zdecyduje się faktycznie wejść na rynek MVNO.

Zobacz też: Abonament rodzinny duet – ranking

UPC MobileI chociaż wirtualni operatorzy do tej pory nie zrobili furory na rynku mobilnym, to przystąpienie do niego UPC może wiele zmienić.

Partnerstwo UPC Polska z PLAY to kolejny krok w realizacji strategii zwiększania mobilności naszych usług, pozwalającej naszym klientom na coraz swobodniejszy dostęp do najwyższej jakości telewizji cyfrowej i nieograniczonego, najszybszego internetu – powiedział Frans-Willem de Kloet, CEO UPC Polska.

Ta wypowiedź może świadczyć o tym, że firma ta zacznie w końcu aktywniej oferować swoim klientom usługi mobilne. Warto przypomnieć, że zostali oni MVNO w sieci Orange w 2011 roku, kiedy przejęli sieć kablową Aster wraz z 66 tysiącami aktywnych kart SIM. Obecnie w ramach tej sieci działa zaledwie 4,6 tysiąca kart SIM. W tej chwili w zasięgu UPC Polska znajduje się około 3,2 miliona gospodrastw domowych, a po zakończeniu przejmowania Multimediów Polska liczba ta wzrośnie do 4 milionów.

Zobacz też: Tanie abonamenty bez smartfona w ofercie

Play jako czołowy dostawca usług dla MVNO

Sieć Play bardzo mocno stawia na współpracę z wirtualnymi operatorami. W ramach tej siecie działają już Virgin Mobile, Mobile Vikings, Inea oraz Vectra. Play traktuje to jako sposób na pośrednią obecność na rynkach sprzedaży pakietowej usług telekomunikacyjnych. Za to Orange swoją sprzedaż tego typu usług opiera na popularności w dużych miastach. To właśnie tam w dużej mierze modernizują oni swoją sieć. Robią to, aby konkurować z sieciami kablowymi. A podstawą oferty Orange jest dostęp do internetu szerokopasmowego wraz z telefonem komórkowym. I prawdopodobnie rywalizacja na tym rynku pomiędzy UPC a Orange mogło skłonić tą pierwszą firmę do powrotu na rynek mobilny.

Zobacz też: Ranking sieci komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *