Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Telefon w abonamencie - ranking ofert listopad 2018 2

Telefon w abonamencie – ranking ofert listopad 2018

Dziś sprawdzamy jak wyglądają oferty na telefon w abonamencie. Dwuletnie umowy, w ramach których dostajemy telefon ciągle cieszą się w Polsce wielką popularnością, chociaż z roku na rok powoli odchodzimy od takich umów. A przynajmniej od brania telefonu za złotówkę. Ale to akurat jest spowodowane tym, ze sieci komórkowe w Polsce coraz większy nacisk kładą na zakup telefonów albo na raty, albo w całej ich cenie.

Tak czy inaczej, przechodzimy do naszego rankingu, w którym mamy dla Was 6 ofert. W celu porównania tego, co mają dla nas sieci komórkowe, dla każdej z ofert wybraliśmy ten sam telefon – Samsung Galaxy A6+. Poza tym, maksymalna cena abonamentu (bez rat za urządzenie) to 60 zł. Za takie pieniądze każdy z operatorów daje nam nielimitowane rozmowy oraz SMSy oraz niemałe pakiety danych. W ramach tego zestawienia braliśmy też wielkość paczki danych GB, która nie jest limitowana jeśli chodzi o szybkość. Stąd zamiast “internetu bez limitu”, przy każdym z operatorów jest podana konkretna ilość gigabajtów do wykorzystania. Wybrane oferty aktualne na dzień 08.11.2018. oto nasze najnowszy ranking na telefon w abonamencie:

Telefon w abonamencie – ranking ofert:

Operator Pakiet GB Abonament (z ratami) Szczegóły oferty
1. Plush 15 GB 25,00 zł (29,00 zł)
2. RBM 10 GB 49,00 zł Najtańszy abonament z telefonem za złotówkę
3. Orange 10 GB 49,99 zł (101,99 zł)
4. Plus 12 GB 50,00 zł (108,00 zł)
5. Play 10 GB 60,00 zł
6. T-mobile 5 GB 60,00 zł Najtańszy abonament z telefonem bez telefonu

Podsumowanie zestawienia

Na pierwszym miejscu znajdziemy  oczywiście Plusha – submarka Plusa dzięki bardzo niskiemu bazowemu abonamentowi niemal zawsze jest w czołówce wszystkich porównań. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Miesięcznie za ledwie 29 zł będziemy mieli 15 GB internetu (najwięcej w zestawieniu). Aczkolwiek za wybrany telefon będziemy musli jednorazowo zapłacić 1299 zł. Razem z dość ciekawymi  ratami 4 zł za ten telefon w sumie zapłacimy 1395 zł (A z abonamentem przez dwa lata 1995 zł).

Na miejscu drugim w tym miesiącu wylądował Red Bull Mobile. Po pierwsze, ze telefon zapłacimy mniej niż Plusie – mamy tutaj jednorazową opłatę w wysokości 946 zł – licząc do tego abonament w dwa lata zapłacimy 2122 zł. Po drugie – RBM pozwala nam na kumulowanie gigabajtów – jeżeli ktoś lubi chomikować pakiet danych, będzie to ciekawe rozwiązanie.

Pomarańczowy operator załapał się na ostatnie miejsce na podium. Orange w abonamencie za 49,99 zł da nam 10 GB pakietu danych, a za wybrany telefon przez 24 miesiące będziemy płacić 52 zł miesięcznie. W sumie za wybranego Samsunga zapłacimy 1248 zł – a licząc do tego abonament, przez dwa lata wyjdzie nam 2447,76 zł.

Czwarty jest Plus – chociaż zielony operator daje nam więcej GB niż Orange, to jednak wiąże się to z większymi ratami za telefon. Mamy tutaj 24 raty w wysokości 58 zł. Oznacza to, że za wybrany telefon zapłacimy 1392 zł, a wraz a opłatami abonamentowymi wyjdzie nam to 2592 zł na dwa lata.

Na piątym miejscu jest Play. Telefon w abonamencie w Play jest już wyższy, wynosi 60 zł. Cena telefonu też niska nie jest – jednorazowo 1139 zł – przynajmniej w porównaniu do RBM, które przecież również należy do P4 (operator sieci Play). Tak czy inaczej w sumie po dwóch latach umowa w Play razem z telefonem to koszt 2579 zł. Minimalnie mniej niż w Plusie, ale też fioletowy operator daje nam trochę mniej nielimitowanego internetu.

Na końcu zestawienia mamy T-mobile. Koszt abonamentu to równie 60 zł – tak jak w Play – ale mamy tutaj najmniej internetu ze wszystkich sieci w naszym rankingu. To odczuwalnie mało przy tak wysokim abonamencie. Jednak nie oznacza to, że jest to zły abonament. Jeżeli nie interesuje nas tak bardzo internet, to ten telefon w abonamencie może być dobrą alternatywą, a to za sprawą niskiej ceny za telefon – Samsung Galaxy A6+ to jednorazowa opłata w wysokości 429 zł. A więc w sumie przez dwa lata zapłacimy tylko 1869 zł – a więc najmniej w zestawieniu.

Telefon w abonamencie - ranking ofert listopad 2018

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *