Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Światłowód Orange, Plus i T-Mobile – sprawdź ofertę!

Światłowód Orange, Plus i T-Mobile. Tych trzech przedstawicieli wielkiej czwórki oferuje internet światłowodowy. Dlaczego warto poznać ich ofertę? Światłowód to obecnie najlepsza i najbardziej niezawodna technologia dająca nam stacjonarny dostęp do internetu. W odróżnieniu od zwykłego internetu “z kabla”, oferuje większą stabilność połączenia i wyższe prędkości transferu. Właśnie dlatego osoby pracujące zdalnie często wybierają światłowód. Jeśli masz już numer u któregoś ze wspomnianych wyżej operatorów, sprawdź czy możesz dobrać też światłowód. Zapewne dostaniesz dodatkowy rabat za łączenie usług, a do tego będziesz się cieszył stałym, płynnym połączeniem z internetem.

Światłowód Orange – oferta

Na pierwszy ogień idzie Orange. Jak wygląda jego oferta?

światłowód orangeJak widzicie na grafice Orange oferuje 3 prędkości transferu do:

 • 300 Mb/s,
 • 600 Mb/s,
 • 1 Gb/s.

W cenie dostajemy Smart Wi-Fi Modem FunBox 3.0.

Umowę można podpisać na 24 miesiące lub bezterminowo. Przy umowie bezterminowej ceny idą o 10 zł w górę. Czyli płacimy za:

 • 300 Mb/s – 69,98 zł
 • 600 Mb/s – 79,98 zł,
 • 1 Gb/s – 89,98 zł.

Taka umowa na czas nieokreślony jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wynajmują mieszkanie i nie wiedzą jak długo w nim pomieszkają. W razie przeprowadzki mogą po prostu rozwiązać umowę. Dodajmy jeszcze, że jeśli masz abonament w Orange, np. ten za 45 zł i dobierzesz do tego światłowód o prędkości do 300 Mb/s, to dostajesz 25 zł rabatu i zamiast 104,99 zł będziesz płacić miesięcznie 79,99 zł. Ta oferta łączona nazywa się Love Mini. Ale internet światłowodowy możesz też łączyć z innymi usługami, chociażby z telewizją.

Uwaga! W domach jednorodzinnych Orange Światłowód dostępny jest za dopłatą 14,99 zł!

Plus światłowód – oferta

A teraz zerknijmy na ofertę Plusa.

Plus światłowódTutaj dostajemy do wyboru 3 prędkości do:

 • 150 Mb/s,
 • 500 Mb/s,
 • 1 Gb/s.

Ceny jak widać są wyższe niż w Orange. Za opcję do 150 Mb/s płacimy więcej niż w Orange za prędkość do 300 Mb/s. Za to w cenie dostajemy też internet mobilny – 5 GB co miesiąc i router, a pierwszy miesiąc jest za darmo. Umowa jest zawsze na 24 miesiące, niestety opcji bezterminowej nie ma. W kwestii kosztów trzeba jeszcze dodać, że za dobranie każdej kolejnej usługi dostajemy rabat w wysokości 10 zł. Tak działa łączenie usług w ramach smartDOM Plusa.

Światłowód w T-Mobile – oferta

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze ofercie T-Mobile.

światłowód T-Mobile

Oferta T-Mobile jest bardzo zbliżona do oferty Orange. Mamy do wyboru prędkości do:

 • 300 Mb/s,
 • 600 Mb/s,
 • 900 Mb/s.

Ceny podobne do tych w Orange, o niecałą złotówkę niższe przy prędkościach 300 i 600 mb/s. Za to za 900 Mb/s zapłacimy o 10 zł więcej niż w Orange za 1 Gb/s. W cenie też dostajemy router, a przez 2 miesiące płacimy tylko 1 zł. Podobnie jak w Orange przy zabudowie jednorodzinnej opłata wzrasta o 15 zł. Umowę podpisujemy niestety zawsze na 24 miesiące.

Podsumowanie

Jak widać, ceny bywają różne. W Plusie jest zdecydowanie najdrożej. Orange ma bardzo dobrą ofertę, której opłacalność rośnie wraz z ilością dobieranych usług. Naprawdę warto korzystać z tej opcji! Światłowód Orange ma też tę przewagę, że możemy go mieć nie tylko w ramach umowy na 24 miesiące, ale też na czas nieokreślony. Pod kątem opłacalności oferty uszeregowalibyśmy je w następującej kolejności:

 1. Orange
 2. T-Mobile
 3. Plus

Czekamy jeszcze aż Play wkroczy na ścieżkę światłowodu.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *