Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Klasyczna komórka

Smartfony nie dla każdego?

Co drugi polak korzysta z klasycznego telefonu komórkowego. Czy to oznacza, że smartfony nie są popularne w Polsce?

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny – porównanie ofert

Przecież idąc ulicą, czasami ma się wrażenie, że każdy jest na okrągło wpatrzony ekran swojego smartfona. Niekiedy można przez to na kogoś wpaść, z resztą w Holandii wprowadzane są znaki drogowe i sygnalizacje świetlne dostosowane do ludzi, którzy nie odrywają wzroku od ekranu telefonu. Jednak z badań przeprowadzonych przez CBOS płyną interesujące wnioski.

Według badania 57 procent Polaków korzysta ze smartfonów. Jest to wynik nie tyle zaskakujący, co niepokojący. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że jeżeli odliczy się osoby starsze, które – jak powszechnie się uważa – siłą rzeczy nie będą korzystać z takich urządzeń, wynik ten nie jest zły. Ale oznacza to właśnie, że istnieje spora grupa Polaków, którzy są jakby poza nawiasem. Omija ich duża część przekazu jak i możliwości, jakie oferują technologie związane ze smartfonami. Ponieważ smartfony to nie tylko możliwość robienia zdjęć i grania w gry przy każdej okazji. To także łatwy dostęp do prognozy pogody czy rozkładu jazdy autobusów.

Zobacz też: Tanie taryfy abonamentowe bez telefonu

Dlaczego nie są popularne?

Badanie CBOS pokazało też, że ze smartfonów najczęściej korzystają mieszkańcy dużych miast, z dobrze sytuowanych rodzin i pracujących w lepiej płatnych zawodach. I oczywistym powodem tego jest z reguły wyższa cena takich urządzeń, ale też przeświadczenie, że takie urządzenie nie jest dla nich. I myślę, że to należałoby zmienić. Warto zacząć pokazywać smartfony nie jako wymyślne urządzenia dla wybranych, ale coś, co jest dla każdego i może pomagać każdemu. Ale mimo wszystko, można stwierdzić, że obecnie smartfony nie są popularne w Polsce.  Miejmy nadzieję, że to się zmieni, pomoże to po trochu każdemu z nas.Klasyczna komórka

Zobacz też: Co najlepszego w sieciach komórkowych? Porównanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *