Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

skasowane wiadomości sms - odzyskiwanie

Jak odzyskać skasowane wiadomości SMS?

Takie rzeczy się zdarzają. Wystarczy chwila nieuwagi i wciśnięcie nie tego przycisku co trzeba (albo złośliwe rodzeństwo) i nasze wiadomości przepadają. No, nie zupełnie – istnieją sposoby na skasowane wiadomości SMS. Niezależnie od tego, czy mamy Androida Oreo, Nougata czy inną starszą wersję,odzyskanie SMSów nie powinno być problemem. Głównym warunkiem jest to, aby określona część pamięci wewnętrznej nie została wcześniej nadpisana przez aktualizacje, pobrane pliki czy cokolwiek innego. W tym artykule pokażę Wam, jak odzyskać skasowane wiadomości SMS poprzez program MobiKin Doctor.

 

Program ten jest dostępny zarówno dla Windowsa, jak i dla komputerów od Apple’a. Obsługuje on ponad 200o modeli telefonów, w tym Samsungi, HTC, LG Motorole, Sony, i wiele innych. Jednak zawsze warto się upewnić, czy i nasze urządzenie znajduje się na tej liście.  Jako, że minimalna wersja wspieranego Androida to antyczny Android 2.0, będziemy mogli odzyskać skasowane wiadomości SMS nawet na naprawdę starych telefonach. Do tego nie musimy rootować naszego telefonu, więc nie stracimy gwarancji.

Skasowane wiadomości SMS i MobiKin Doctor

Po zainstalowaniu programu na komputerze i podłączeniu telefonu MobiKin poprosi o dostęp do urządzenia. Po kilku sekundach powinniśmy zobaczyć podgląd naszych wiadomości tekstowych, a odzyskanie danych i zapisanie ich na komputerze potrwa krótką chwilę. Poniżej dokładniej opiszę, jak wygląda cały ten proces.

  1. Po podłączeniu telefonu, automatycznie pojawi się poniższe okno:skasowane wiadomości sms MobiKin Doctor 1
  2. Kiedy komputer sparuje się z telefonem, wyświetlą się nam informacje na jego temat; model, wersja systemu itd. Po tym dostaniemy wybór, jakie dane chcemy odzyskać. Jak widać na poniższym zdjęciu do wyboru mamy: kontakty, zdjęcia, wiadomości SMS, filmy, rejestr połączeń, pliki audio oraz inne dokumenty. Oczywiście w naszym przypadku zaznaczmy tylko wiadomości.skasowane wiadomości sms MobiKin Doctor 2
  3. P kilku chwilach nasze dane zostaną odzyskane i wyświetlone w taki sposób jak poniżej. Tutaj mamy wybrane wszystkie kategorie, ale jeżeli wybierzemy same SMSy, zobaczymy tylko je. Możemy też włączyć opcję wyświetlania tylko wykasowanych danych. W końcu często mogą tu być tysiące wiadomości, a jeżeli interesują nas np. tylko 3 wybrane wykasowane SMSy, w ten sposób szybko je przefiltrujemy. Po wybraniu wiadomości które chcemy odzyskać, klikamy “Recover”.skasowane wiadomości sms MobiKin Doctor 3
  4. Kiedy proces odzyskiwania zostanie ukończony, zostaniemy zapytani, gdzie zapisać wiadomości na naszym komputerze.

I gotowe! Teraz wystarczy wejść pod adres, na którym zapisaliśmy skasowane wiadomości SMS i otworzyć je chociażby w notatniku. Jeżeli nie chcemy, aby w przyszłości zdarzyło nam się coś podobnego, warto jest się zabezpieczyć przed utratą SMSów. I jest to nawet prostsze, niż ich odzyskiwanie. O tym przeczytacie w następnym poradniku.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *