Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

starsze flagowce galaxy s6

Samsung będzie sprzedawać odnowione starsze flagowce?

starsze flagowce galaxy s6Niedawno pojawiły się informacje o tym, że pomimo rosnących zysków producentów smartfonów, spada sprzedaż telefonów komórkowych. Jak się okazuje, jest ku temu bardzo konkretny powód. I żeby temu przeciwdziałać, Samsung prawdopodobnie zacznie sprzedawać odnowione starsze flagowce.

W ubiegłym tygodniu premierę miał najnowszy smartfon Samsunga – Galaxy S9. W porównaniu do swojego poprzednika może nie jest ona wyjątkowo oryginalny, ale urządzenie samo w sobie jest rewelacyjne. I drogie.

Za najlepszą wersję zapłacimy w okolicach 4000 zł. A to i tak taniej o jakieś tysiąc złotych w porównaniu do iPhone’a X. Smartfony drożeją i już nie tylko kosztują tyle co porządny komputer.  W tym tempie za kilka lat to nawet nie najgorsze auto będzie kosztować tyle, co nowy flagowy smartfon. Jednocześnie takie urządzenia stają się coraz bardziej wytrzymałe i wydajne, dzięki czemu wydłuża się ich okres użytkowania. Przez te dwie kwestie, obecnie wymieniamy telefon na nowy co 33 miesiące. Dwa lata temu było to 23 miesiące i zbiegało się to z średnim okresem trwania umowy z operatorem. Coraz częściej decydujemy się na osobny zakup telefonu.

Co więcej, okazuje się, że z roku na rok przybywa osób, które wolą zakupić używany lub odnawiany telefon z wyższej półki, który premierę miał kilka lat wcześniej. Stąd spadek w sprzedażach. Nie kupujemy telefonów tak często, ponieważ są za drogie, a gdy już decydujemy się na zakup, wolimy starszy, ale tańszy model. Jest to sytuacja, jaka panuje od lat na rynku motoryzacyjnym. Chcemy korzystać z najlepszych urządzeń/samochodów, ale wolimy poczekać na wyprzedaże roczników, lub kupić używany model.

starsze flagowce iphone 6s

Starsze flagowce  nowymi średniakami?

Dostrzegają to dwaj najwięksi producenci telefonów, Apple i Samsung. Ten pierwszy przygotowuje się do wypuszczenia iPhone’a 9, który będzie uboższą wersją iPhone’a X z ekranem LCD i pojedynczą kamerą z tyłu obudowy. A Samsung zastanawia się nad wprowadzaniem mniejszej ilości modeli ze średniej półki na rzecz odnawiania starszych flagowych modeli. W ten sposób będą mogli zaoszczędzić na rozwojem i reklamą nowych urządzeń.

Osobiście uważam, że Samsung Galaxy S6 czy iPhone 6s to starsze flagowce, które jednak ciągle oferują bardzo dużo i są urządzeniami, nad którymi zastanowić się powinien każdy, kto chce wydać na telefon w okolicach tysiąca złotych

Co wy sądzicie o używanych telefonach? Wolicie często wymieniać telefony, czy korzystacie z nich, dopóki są sprawne?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *