Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najwięcej smartfonów

Q3: Kto sprzedaje najwięcej smartfonów?

Producenci słuchawek raczej niechętnie chwalą się dokładnymi danymi dotyczącymi liczby sprzedawanych smartfonów. No chyba że któryś producent sprzedając najwięcej smartfonów osiągnie naprawdę imponujące wartości. Jednak nawet bez informacji bezpośrednio od tych firm, można szacunkowo policzyć, jak wyglądają te liczby.

W porównaniu do trzeciego kwartału poprzedniego roku, rynek smartfonów powiększył się o 5 procent i osiągnął liczbę 393 milionów rozdystrybuowanych telefonów. Samsung utrzymał swoją pierwszą pozycję w rankingu pokazującym, kto sprzedaje najwięcej smartfonów. Firma ta ma obecnie 21% rynku. Apple cały czas oscyluje w okolicach 12%. Za to Xiaomi niemal podwoił liczbę sprzedanych urządzeń oraz swoje udziały w rynku. W poniższej tabeli znajdziecie zestawienie 5 największych producentów smartfonów na świecie.

Zobacz też: Najlepszy abonament bez telefonu

Kto sprzedaje najwięcej smartfonów?

 

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że Huawei powoli dogania Apple’a i już niedługo firmy te stoczą bój o to, kto jest drugim największym producentem smartfonów na świecie. Z jednej strony amerykańska firma posiada olbrzymie rezerwy finansowe, z którymi sama nie wie nawet co zrobić, ale z drugiej strony Huawei dopiero wchodzi na wiele rynków i zaczyna stawać się tam populrany. W końcu w samej Polsce firma ta w bardzo krótkim czasie stała się jedną z najpopularniejszych. Do tego jeżeli niesamowity wzrost Xiaomi utrzyma się na dłużej, może się okazać, że za rok o tej porze to właśnie ta firma uplasuje się za Samsungiem.

Zobacz też: Abonament dla rodzin – ranking

Generalnie rynek smartfonów w coraz większym stopniu staje się zmonopolizowany, wciągu roku udział w sprzedaży telefonów komórkowych pozostałych producentów spadł aż o 7 %, oby tylko to nie doprowadziło w przyszłości do typowych dla monopoli wzrostów cen.

Zobacz też: Ranking Sieci Komórkowych

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *