Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Prisma filter

Prisma przestaje tworzyć aplikacje

Prisma filterJakiś czas temu pisaliśmy o tym, że rosyjska firma Prisma, zajmująca się aplikacjami do edycji zdjęć, korzystającymi ze sztucznej inteligencji wprowadza na rynek nowy produkt, Sticky. Jak podaje serwis The Verge, Rosjanie postanowili zrezygnować z tworzenia własnych komercyjnych apek na rzecz tworzenia narzędzi opartych na uczącej się sztucznej inteligencji. Narzędzia te mają być przeznaczone do użytku przez inne firmy, nie pojedynczych użytkowników.

Zobacz też: Najtańszy abonament rodzinny – porównanie ofert

Skąd taka zmiana?

Zdaniem CEO firmy, Aleksieja Moiseenkowa, wiele innych przedsiębiorstw potrzebuje ekspertów, którzy znają się na sieciach neuronowych i sztucznej inteligencji. A pracownicy Prismy właśnie tym się zajmują, więc mogą dostarczyć odpowiednich narzędzi. Oczywiście to wynika ze słów szefa firmy. Ale spokojnie możemy założyć, że chodzi po prostu o konkurencję. Gdy narodził się wielki boom na to, co oferowała Prisma, bardzo szybko możliwości ich aplikacji zostały skopiowane między innymi przez Facebooka.

Zobacz też: Tanie taryfy abonamentowe bez telefonu

I pomimo tego, że Prisma utrzymuje dość stałą liczbę użytkowników, siłą rzeczy musieliby rywalizować właśnie z gigantem Zuckerberga. Oczywiście Prisma zaprzecza takim sugestiom oraz dalej będzie wspierać swoją aplikację, jednak będzie ona służyć bardziej jako swoiste okno wystawowe, na którym będą prezentowane możliwości tego wymyślą Rosjanie.

Sam Moiseenkow miał okazję odwiedzić siedzibę Facebooka rok temu,a inny z współzałożycieli Prisma, Aram Airapetian przyznał, że nie liczy się dla nich z kim będą współpracować, tak długo jak będą mogli rozwijać swoje pomysły. Ale sam nie zdziwiłbym się, jeżeli w końcu któryś z technologicznych gigantów po prostu przejmie Prisma w całości, bo w końcu po co płacić za jedno narzędzie, jeżeli można mieć cały sklep.

Zobacz też: Co najlepszego w sieciach komórkowych? Porównanie

Prisma na Android:

Prisma Art Effect Photo Editor
Prisma Art Effect Photo Editor
Developer: Unknown
Price: Free

 

Zobacz też: Internet stacjonarny – gdzie najtaniej?

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *