Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

blackberry key2

Premiera BlackBerry KEY2 – smartfon z klawiaturą za skromne 3 tys. zł

Od dziś możemy skusić się na BlackBerry KEY2, czyli nowe urządzenie kanadyjskiej firmy z fizyczną klawiaturą. Sugerowana cena to 2999 zł.

Na start BlackBerry KEY2 dostępny będzie w sieci sklepów Euro oraz w Play. Obecnie, kiedy królują smartfony zaprojektowane do korzystania z internetu, urządzenia BlackBerry należą do coraz rzadziej spotykanych urządzeń, zwłaszcza w Polsce. Jednak ciągle mają swoich oddanych fanów. Fizyczna klawiatura (której przyciski zostały w BlackBerry KEY2 znacząco powiększone) ma swój urok i funkcjonalność. Do tego BlackBerry zawsze słynęły ze świetnych systemów bezpieczeństwa. Trzeba też przyznać, że telefon ten wygląda rewelacyjnie.

Jednak czy to wystarczy, aby wydać niemałe pieniądze za urządzenie o specyfikacji średniaka?

Specyfikacja BlackBerry KEY2

  • procesor Snapdragon 660
  • 6 GB RAM
  • 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej (w Polsce dostępna tylko wersja 64 GB)
  • wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala
  • główne aparaty 12 + 12 Mpix
  • Android Oreo 8.1
  • akumulator 3500 mAh

Podzespoły za taką cenę wrażenia nie robią. A za 3000 zł możemy nabyć między innymi Galaxy Note 8, LG G7 ThinQ, Huawei P20 Pro, OnePlus 6… jest z czego wybierać.

Jak twierdzą Kanadyjczycy: „Telefony BlackBerry to najbezpieczniejsze smartfony z systemem Android na świecie. Projektujemy je z myślą o bezpieczeństwie od wewnątrz i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z TCL Communication wprowadzając na rynek nowy model BlackBerry KEY2”. Stąd tez w KEY2 znajdziemy funkcję Proactive Health, która skanuje urządzenie i dostarcza raporty na temat potencjalnych słabych punktów i optymalizacji zabezpieczeń. Oczywiście jest to ciekawy dodatek, ale jeżeli nowy BlackBerry ma konkurować z Galaxy Note 8, który ma rewelacyjnego Knoxa lub z zawsze świetnie zabezpieczonymi iPhone’ami… może być ciężko. No, chyba że ktoś faktycznie nie może obyć się bez fizycznej klawiatury.

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *