Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Play – opłaty roamingowe dla Wielkiej Brytanii

Niedawno pisaliśmy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i o konsekwencjach jakie niesie to za sobą dla użytkowników polskich numerów. W związku z tym, niektórzy operatorzy proponują oferty promocyjne dla swoich klientów. Jedną z z sieci, która wprowadziła oferty promocyjne jest Play. Promocja umożliwi tańsze połączenia, SMS-y, MMS-y oraz transfer danych w roamingu z Wielką Brytanią.

Przypomnienie

Od 15 czerwca 2017 roku na terenie Unii obowiązuje tzw. zasada ,,Roam like at Home”, która ujednolica ceny połączeń, SMS-ów, MMS-ów i transmisji danych na terenie Unii, co jest sporym udogodnieniem dla podróżujących. Jednak jako, że Wielka Brytania nie jest już częścią Unii Europejskiej, to od 1 stycznia 2021 roku polscy operatorzy mogą:

* podnieść ceny połączeń
* wprowadzić opłaty za odebrane na terenie UK połączenia
* zwiększyć ceny połączeń międzynarodowych

Od 1 stycznia 2021 operatorzy nie mają obowiązku utrzymywania jednolitych stawek dla klientów podróżujących do Wielkiej Brytanii, więc wszystko jest kwestią decyzji biznesowych i umów handlowych z brytyjskimi partnerami.

Promocja w Play

Od poniedziałku 1 marca 2021 roku Play wdroży promocyjne stawki za połączenia w roamingu międzynarodowym z Wielką Brytanią i Gibralartem. Dzięki temu użytkownicy operatora będą mogli pozostać w stałym kontakcie z bliskimi i nie ponosić wysokich kosztów za rozmowy i wiadomości. Promocja dotyczy również opłat za transmisję danych. Dzięki specjalnej ofercie sieci Play cena na minutę rozmowy zamiast 5 zł i wyniesie 0,29 zł, a każdy SMS zamiast 2 zł kosztował będzie 0,20 zł. W przypadku MMS opłata będzie wynosiła 0,29 zł. Klienci korzystający z Internetu zapłacą 29 zł za 1 GB.
Kogo obowiązuje ta oferta? Wszystkich nowych klientów oraz tych, którzy podpisali umowę z Play z cennikiem zawierającym informację o traktowaniu Wielkiej Brytanii jak kraj Strefy 1 po opuszczeniu Unii Europejskiej. To jednak nie wszystko. W drugiej połowie marca mają wejść nowe stawki dla klientów z ofertą na kartę. Rozmowy i SMS-y będą rozliczane tak samo jak w kraju, zgodnie z cennikami ofert na kartę. Koszt 1 GB transmisji danych niezależnie od taryfy wyniesie 29 zł. Promocja będzie aktywowana automatycznie, klient nie musi wykonywać żadnych dodatkowych działań.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *